Teknoloji

PlayStation 5 Pro Sony’nin PS5 Den 2,5 Kat Daha Fazla Performanslı Olacağı Ortaya Çıktı

PlayStation 5 Pro hakkında yeni söylentiler, Ps5 konsolun piyasaya sürülmesinin dördüncü yıl dönümünde Ps5 Pro için de çıkış yılı olarak düşünüyor olabilir. Sızdırılan bu bilgilere göre, PS5 Pro mevcut modelden çok daha güçlü bir GPU’ya NVIDIA’nın Deep Learning Super Sampling’ine (DLSS)i, ve hatta AMD’nin Freesync (FSR 2.0) teknolojileri içi bir alternatife sahip olacağı bilgisi paylaşıldı.

Sony, PlayStation 5 Pro’nun AMD‘nin yeni işlemcisini kullanması bekleniyor. TSMC tarafından 4nm veya 5nm fabrikasyon süreci ile üretileceği, GPU performansının 2 kat ve gerçek zamanlı ışın izleme performansının ise 2.5 kat artırılacağı belirtiliyor. Yeni işlemcinin RDNA 3 mimarisine dayalı AMD GPU‘ları kullanıp kullanmayacağı hala belirsiz.

Sony, PlayStation 5 Pro 4K çözünürlükte ve daha yüksek kare hızlarında oyun oynamanıza izin verecek ve oyun grafikleri, devasa ekranlarda bile daha akıcı ve ayrıntılı görünecek. Nvidia DLSS ve AMD FSR gibi süper örnekleme teknolojilerinin de buna katkıda bulunacağı belirtilmiş. İlginç bir şekilde kaynağa göre Sony, konsolda FSR 2.0 kullanmayacak. Bunun yerine şirket, PlayStation 5 Pro’ya özel kendi süper örnekleme olacak.

PlayStation 5 Pro‘nun duyurusunun 2024 yılında yapılması bekleniyor.

0
0
0
0
0
3
0

editor
Oğuzhan Erdoğan Spor yapmayı bir hayat tarzı olarak benimsedim...genelde basketbol, masa tenisi, langırt ilgileniyorum. Eşimle birlikte doğa yürüyüşleri ve kamp yapmayı da ayrıca çok seviyoruz. Şu anda özel bir şirket reprezant olarak görev yapmaktayım. Oyun oynama 1996 kara kutu dediğimiz atarilerle başladım 1999 yıllın komşumuzun oğlunun bilgisayarı ile bilgisayarlarla tanıştım sonrasında ilk bilgisayım Commodor64 sahibi oldum bir kaç ay sonra yeni bir Bilgisayar alarak oyun, donanım ve ekipman serüvenime kendi çapımda söküp takma eşe dosta pc toplama ve tamirleri ve daha sonrasında ise donanım alıp satma işleri ile devam ettim. Yakın zaman da ülkemizdeki ekonomik krizi fırsata çevirip son anda güzel bir sistem topladım bu sistemle 20 li yaşlarımdaki gibi oyun oynamaya devam etmeyi düşünüyorum oyun oynarken thegamerstation da oyun ve sistem tavsiyeleri, donanım da 2.el ile ilgli düşüncelerimi sizlere paylaşacağım aynı zamdan kanalımızda da yayın açıp birlikte keyifli zamanlar geçirmeyi planlıyorum.

Bir cevap yazın

EnglishTurkish