Haberler

Resident Evil 4 VR 21 Ekim’de çıkıyor!

Ancak yalnızca Oculus Quest 2’de.

Resident Evil 4’ün sanal gerçeklik versiyonu 21 Ekim’de Facebook’un Oculus Quest 2 başlığında çıkacak.

Resident Evil 4 VR edildi bu yılın başlarında açıkladı. Ancak Facebook ve Capcom ile üçüncü taraf geliştirme stüdyosu Armature, kısa bir fragman da dahil olmak üzere oynanışına yalnızca kısa bir bakış sundu. Orijinal oyunun içeriğini (çoğunlukla) birinci şahıs bakış açısıyla uyarlar ve VR hareket kontrollerinden yararlanmak için yeniden yapılandırır.

Armature’s Resident Evil 4, orijinal 2005 korku oyununda biraz karmaşık bir dizi küçük değişiklik yapıyor. Resident Evil 2’nin 2019’da yaptığı türden bir revizyondan ziyade, aynı anlatı içeriğine ve dünya tasarımına sahip olması gerekiyordu. Ancak hareket kontrolörlü bir birinci şahıs VR oyunu olarak çalışacak şekilde yeniden tasarlandı. Ellerinizi kullanarak silahlar, eşyalar ve bulmacalarla etkileşime gireceksiniz. Sağlığınız, ekran kaplaması yerine bir kol saatinde görünecek. Ve bir Oculus Touch kumandasındaki analog çubukla hareket etmenin yanı sıra, oda ölçeğindeki VR’de ışınlanabilecek veya yürüyebileceksiniz.

Yeni tasarım, oyunu bazı dikkate değer şekillerde etkileyebilir. Örneğin silahları her iki elinizde de kullanabiliyorsunuz ve aralarında geçiş yapmak çok daha kolay görünüyor. Bir düğmeye basmak yerine kontrol cihazınızı düşmanlara fiziksel olarak keserek bir bıçak kullanacaksınız. Ve bir oyun videosu, orijinal tasarımdan büyük bir değişiklik olan, çekim sırasında hareket ettiğinizi gösterir.

Yine de oyun tamamen birinci şahıs değil. Facebook’a göre, Resident Evil 4’ün birçok hızlı zaman olayına bağlı olanlar da dahil olmak üzere, tüm ara sahneleri orijinal üçüncü şahıs formatında sunulacak. Facebook’un açıklamasına dayanarak, oyun şaşırtıcı derecede hızlı kamera kaymaları içeriyor – örneğin bir düğmeyle bir kapıyı tekmeleyebilir ve açılırken kısa bir üçüncü şahıs animasyonu görebilirsiniz.

Facebook, bazı eylemlerin VR’de daha iyi çalışması için “güncellenmesine” rağmen, orijinal hızlı olay yerleşimlerinin ve animasyonların aynı kalacağını söylüyor. (Oyunun daha akrobatik bölümlerinin nasıl bir başlığa çevrildiğini görmek için bekleyeceğiz .) Hızlı zaman olaylarından bazıları kontrolcüleri hızlı bir şekilde hareket ettirmeyi içerirken, diğerleri aynı anda tetiklerini çekmenizi isteyecektir.

Diğer tweaks, herhangi bir remaster’da mantıklı olacaktır. Oyunun dokuları güncellendi ve Armature, oyunun her iki versiyonunda da korumak için çok zaman harcayacağınız partneriniz Ashley’i hedef alma olasılığını azalttı.

Çoğu Quest oyununun aksine, Resident Evil 4 VR , orijinal 2019 Quest ile uyumlu değildir – tamamen 2020 Quest 2’ye özeldir. Facebook ayrıca onu Oculus’un masaüstü platformuna getirmek için herhangi bir potansiyel plan paylaşmıyor ve bu konuda herhangi bir tartışmaya da girmedi. Myst’in Oculus Quest sürümünün daha sonra VR dışında başlatıldığı gibi, oyun masaüstü PC’ye veya konsollara geliyor. Ancak, orijinal Resident Evil 4’ün daha iyi görünen bir versiyonuyla ilgileniyorsanız, her zaman oyunun resmi olmayan HD remaster’ı vardır.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir