Haberler MOBA

Riot, Dr. Mundo’yu oyunun sonlarında daha da “öldürülemez” hale getirmek için tekrar değiştiriyor

Sezon 12’nin hasar metası sayesinde League of Legends’ın “tamamen öldürülemez” olma fantezisinden sıyrılmaya başladıktan sonra Riot Games, Dr. Mundo için daha fazla denge değişikliği hazırlıyor.

Dr Mundo sıralı ELO’larda kazanma oranları söz konusu olduğunda tamamen zıt yöne gitti. Üst düzey oyunlarda Dr. Mundo, rakiplerine bir engel oluşturmakta zorlanıyor. Ancak Bronze ve Silver gibi alt kademelerde, üst koridor oyuncusu dereceli oyununda yüzde 54 gibi yüksek bir kazanma oranına sahip.

Bu tutarsızlık Riot Games’in devreye girmesine neden oldu.

League’in Şampiyon Tasarımcılarından biri olan Glenn “Twin Enso” Anderson, Dr. Mundo’nun 12. Sezonun gelecekteki bir güncellemesinde değişiklikler alacağını doğruladı.

Anderson’ın bir Discord kanalında açıkladığı en büyük sorunlar iki yönlü. Biri, bilim insanının geniş kazanma oranları aralığı ve düşük ELO’lu maçlar üzerindeki zarar verici etkisi. LoL geliştiricisinin eklediği diğer ve belki de daha acil olan, Dr. Mundo’nun bu sezon “öldürülemez” lakabından sıyrılmış olmasıdır.

Bununla mücadele etmek için Dr. Mundo, League erken oyununu – ve büyük olasılıkla oyun ortası gücünü de gelecekteki bir yamada nerfleyecek.

“Uzun vadede, kazanma oranını oyun süresiyle ele almayı umuyoruz, ancak bunlar daha fazla zamana ihtiyaç duyan daha karmaşık değişiklikler… bu yüzden şimdilik sadece patchwork yapıyoruz.”

LoL istatistik sitesi Lolalytics’e göre, 12.4 Yaması öncesinde, Dr Mundo Bronz’da yüzde 53,6 kazanma oranına sahip. Altında yüzde 54,59 ve Elmas’ta yüzde 52’ye düşüyor. Aynı ELO’da 30 dakikayı geçen kazanma oranı daha da düşerek dip noktasında yüzde 48’e ulaşıyor.

Bu planlı Dr. Mundo değişikliklerinin, özellikle bu hafta geleceğini düşünürsek, Yama 12.4’e yetişmesi pek olası değil. Bunun yerine, oyuncular muhtemelen Mundo’nun ince ayarlarının Mart ayı başlarında başlamasını bekleyebilirler.

Kaynak

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR