Haberler

Riot Games gelecek sezon Valorant’ta Lig yükselmeyi kolaylaştıracak!

VALORANT’ta daha yüksek bir rütbeye geçmek, bir sonraki sezonda biraz daha kolay olabilir.

Riot, bugünkü geliştirici blog yazısında VALORANT’ın dereceli dağılımına değinerek şu anda alt sıralarda çok fazla oyuncu olduğunu açıkladı. Oyun adaletini geliştirmek için tac shooter’ın mathcmakerında yapılan değişiklikler herkesin MMR’sini de etkilemiş ve küçük bir yüzde düşürmüş gibi görünüyor.

Aşağıdaki resimde şu anki rank dağılımını görebilirsiniz:

Bu resimde Riot Games’in hedeflediği rank dağılımı:

Jon “EvrMoar” Walker’a göre “Artık yeterince veri topladığımıza göre, alt sıralarımızda çok fazla insan olduğunu ve üst sıralarımızda yeterli olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz”. “Sıralamalar MMR’nıza bağlı olduğundan, bu tüm oyuncu tabanının amaçlanandan daha düşük bir sırada yer almasına neden oldu.

Riot’un hedefi, oyuncuların çoğunluğunun Gümüş ve Altın’da olduğu doğal bir çan eğrisi elde etmekti. Ancak şu anki haliyle, alt sıralarda çok fazla oyuncu var ve üst sıralarda ki oyuncu sayısı yetersiz. Örneğin Demir 3, şu anda VALORANT oyuncularının yüzde 6,7’sini barındırıyor. Riot ideal olarak bu sayıyı yüzde 2,7 olarak istiyor. Benzer şekilde, Altın 3’te oyuncuların yalnızca yüzde 3,9’u ve Platin 3’te yüzde 2,2’si var. Riot, bu rakamları sırasıyla yüzde 7,3 ve yüzde 5,6 olarak istiyor.

Bu sorunu çözmek için Riot, 3’üncü Bölüm, 2’nci Action’da birkaç sıra tırmanmayı kolaylaştırmak için sistemde ince ayar yapmayı planlıyor. Bu değişiklikler daha dengeli dereceli dağılım oluşturmayı amaçlarken, değişkenler yine de bazı şeyleri biraz çarpıtabilir

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR