Haberler

Riot Games, VALORANT partnerlik sistemi için başvuru sürecini bu ay başlatacak!

VALORANT geliştiricisi Riot Games, önümüzdeki yıl planlanan uluslararası lig sistemi için lige ortak olma olasılığı konusunda birkaç birinci seviye espor organizasyonuna ulaştı.

Riot, bu ekiplere, ligde bir yer sağlamak için sahiplerinin tamamlaması gereken resmi bir başvuru süreci olduğu konusunda bilgi verdi. Riot, uluslararası liglerde yarışacak tüm büyük bölgelerden kalıcı takımlara karar verecek.

Kuzey Amerika’daki birkaç büyük kuruluş, başvuru sürecinde yer almak için Riot’a bir ilgi beyanı sunmaya başladı.

İki kaynağa göre başvuru süreci bu ay başlayacak ve Haziran ayına kadar devam edecek. Hangi takımların lige kabul edileceğine dair nihai karar, bu yıl içinde takımlara açıklanacak.

Kaynakların Dot Esports’a verdiği demeçte, bu süre zarfında takım sahiplerinin lige kabul edilmek için belgelerini Riot’a savunmaları gerekecek. Ekiplerin VALORANT ekosistemine bağlılıklarını göstermeleri gerektiğinden, sonuçlandırılması haftalar alabilecek resmi bir başvuruyu tamamlamaları gerekecektir.

Riot’un 2023 VALORANT sezonu için hayata geçirmeyi planladığı üç uluslararası lig 28 Nisan’da açıklandı. Sistem, yerel liglerin üzerine yeni bir lig ekleyecek ve Riot, dünyanın dört bir yanından seçilen takımları üç ligde birbirleriyle rekabet etmeye davet edecek. (uluslararası LAN ligleri)

Örneğin, Kuzey Amerika Brezilya ve Latin Amerika takımlarına karşı yarışacak, Avrupa ise Rusya, Türkiye ve MENA ile bir ligde yer alacak. Final liginde Güneydoğu Asya, Japonya, Kore ve Okyanusya’dan takımlar yer alacak.

Her ligden seçilen takımlar, Riot’tan katılım payı olarak bir maaş alacak. Bu rakam henüz belirlenmedi ve ekiplere açıklanmadı. Benzer şekilde, her ligdeki katılımcı sayısı takımlara yazı yazılırken söylenmedi.
Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR