Haberler Oyun

Riot Games yeni CEO’su Dylan Jadeja

Riot Games yeni CEO’su Dylan Jadeja ve Nicolo Laurent danışmanlık göreviyle şirkette kalmaya devam edecek.

Riot tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Nicolo Laurent Riot Games’teki CEO’luk görevinden ayrılıyor ve yerine şirketin mevcut küresel başkanı Dylan Jadeja geçecek. Laurent, CEO pozisyonunda geçirdiği altı yılın ardından ailesine daha fazla odaklanmak için danışmanlık rolüne geçiyor. CEO geçişinin 2023 yılı sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Riot Games yeni CEO’su Dylan Jadeja

Laurent, Riot Games’in 2009’da sadece “40 kişilik bir startup” olmasından bu yana şirketin önemli bir parçasıydı ve 2017’de CEO rolüne adım attı. Onun liderliği altında Riot Games cinsiyetçi bir “kanka kültürü “nü teşvik etmekle suçlandı ve bu sırada Laurent şahsen eski yönetici asistanına karşı cinsel suiistimalle suçlandı.

Jadeja, 2011 yılında Finans Direktörü olarak katıldığı Riot Games’te 2017 yılından bu yana küresel başkan olarak görev yapıyordu. Laurent, yerine kimin geçeceğini planlamanın yaklaşık üç yıl sürdüğünü ve Riot’un 17 yıllık tarihinde ilk kez “bu rol için en iyi kişiyi bulmak için hem şirket içine hem de dışına baktığını” iddia ediyor.


İlginizi çekebilir: Twitter, doğrulama için ayda 20 ABD Doları alacak


“Bu haberin ani olduğunu tahmin edebiliyorum, ancak şeffaf olmak gerekirse, bu bir süredir aklımda olan bir karardı. Riot ile uzun ve muhteşem bir yolculuk yapma şansına sahip oldum,” diye yazdı Laurent açık mektubunda. “Bu bölüm sona eriyor olsa da, bunu bir son olarak görmüyorum – başka bir şirkete katılmayı veya yeni bir şirket kurmayı planlamıyorum.” Laurent, Riot’ta “önümüzdeki yıllarda” danışman olarak kalmayı planladığını ve Jadeja’ya devir teslim sürecine ilişkin daha fazla detayın önümüzdeki haftalarda paylaşılacağını söyledi.

“Tüm cevaplara ve halihazırda tanımlanmış bir eylem planına sahip olduğumu öne sürmek benim için samimiyetsizlik olur”

Jadeja Riot hayranlarına hitaben kaleme aldığı açık mektubunda, “Geçiş sürecine bakarken, tüm cevaplara ve önceden tanımlanmış bir eylem planına sahip olduğumu öne sürmek benim için samimiyetsizlik olur,” dedi. “CEO olarak, bazı şeyleri benden öncekilerden farklı yapabileceğimi varsaymak adil olur, ancak sizi temin etmek isterim ki – birlikte – hedefimiz değişmeyecek. Bu da Riot’u tartışmasız bir şekilde dünyanın en güvenilir ve özgün oyun şirketi yapmaktır… oyuncular tarafından, oyuncular için inşa edilmiştir.”

Riot Games yeni CEO'su Dylan Jadeja

Kotaku tarafından 2018 yılında yapılan bir araştırmada, Riot’un çok sayıda eski kadın çalışanı cinsel tacize uğradıklarını, terfi ettirilmek istendiklerini ve istenmeyen cinsel organ resimleri aldıklarını bildirmiştir. Riot’un üst düzey erkek liderlerinden birinin toplantılar sırasında düzenli olarak cinsel organını ellediği ve çalışanlarının yüzüne osurduğu anlatılmıştı. Kotaku’nun ifşası sırasında Laurent’in adı verilmemişti.

Ancak 2021’de Wired tarafından yayınlanan bir raporda, Dexerto’nun da belirttiği gibi, Laurent’in bu süre zarfında şirkette liderlik rollerini üstlenen en sorunlu çalışanlardan bazılarını koruduğu iddia ediliyor. Riot, 2018 yılında sekiz eski kadın şirket çalışanı tarafından açılan ayrımcılık ve taciz davasını çözmek için 100 milyon dolar ödedi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın. Tüm içeriklerimiz için The Gamer Station

Oynadığınız oyunlarla, Film ve Dizilerle, Teknolojik konularla ilgili tartışmalara girebileceğinizi, başlıklar açabileceğinizi, yorumlar yapabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen Panomuza üye olun!

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Pano platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir