Haberler MOBA

Riot, LoL’de Takdir seviyelerinin önemini arttırmak istiyor!

League of Legends’ın toxiclerle devam eden mücadelesi, oyuncuları toxiclik yapmadıkları oyunlar için ödüllendirmek isteyen çeşitli girişimlere rağmen, toxiclik tüm oyun modlarında kendisini gösteren bir sorundur. Riot Games, League’de iyi davranışları daha da teşvik etmek için bu yıl Honor 2.0 projesini temel alan yeni bir yaklaşım benimsiyor.

Riot’taki davranış sistemleri için yeni ürün lideri TimTamMonster, bu yıl LoL’ün Honor sisteminde yapılacak büyük değişiklikleri ayrıntılı olarak anlattı ve dahili ceza sistemlerinin fark ettiği trendler hakkında güncellemeler sağladı.

Bu geliştirici blog gönderisine göre, LoL’ün oyuncu tabanındaki oyuncuların yalnızca yüzde beşi, kasıtlı besleme, win-trade veya oyunu başkaları için mahvetmeyi amaçlayan diğer oyun yöntemleri yoluyla olsun, “sürekli olarak yıkıcı” olarak işaretliler. Diğer yüzde 95, sürekli olarak zarar verici yönde olmamalarına rağmen, raporların yüzde 86’sının alıcıları.

Oyun sonrası raporlamaya benzer cezalar, planlandığı şekilde uygulanmadığı için Şampiyon seçimindeki raporlamaya da gelecek. TimTamMonster, “Şampiyon Seçimi raporları, bugün raporların yalnızca yüzde 3,2’sini oluşturuyor” dedi. “Ama oyunun her bölümündeki deneyiminizin hala önemli olduğunu biliyoruz.”

LoL’de olumlu davranışları teşvik etmede yapılan değişikliklerin bir kısmı, oyuncuların sezon boyunca onurlu davranarak kazanabilecekleri yeni ödülleri içeriyor. Takdir 5’e ulaşan veya önceki oyunlarında takdir kazanan oyuncular özel bir geri çağırma animasyonu kazanacaklar. TimTamMonster ayrıca, sezon bitmeden Takdir 5’e ulaşan oyuncular için şu anda geliştirilmekte olan “özel bir görünüm” olduğunu da ima etti. Warwick ve Twitch için totemler ve görünümler de dahil olmak üzere yüksek takdir seviyeleri için yıllık ödülleri oyuncular kazanmaya devam edecek.

Oyuncular, yıl devam ederken, Takdir sisteminin daha fazla teşvik edilmesi de dahil olmak üzere, LoL içindeki davranış sistemlerine daha fazla önem verildiğini farkedecekler.
Kaynak

0
0
0
0
0
42
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish