Haberler

Riot, Hizmet Şartları’nı ihlal eden hesapları VALORANT’ta yasaklama kararı aldı

Riot Games, smurflerin oyunun rekabet sırasını etkilemesini önlemeye yardımcı olmak için kısa süre önce VALORANT’ta bir yasak dalgası başlattı.

Smurfing, hemen hemen tüm rekabetçi çok oyunculu oyunlarda önemli bir sorundur. Bazı oyuncular, kolay bir deneyim için daha düşük seviyeli rakiplerle oynamak için ikinci bir hesap oluştururken, diğerleri hesabı daha düşük dereceli arkadaşlarıyla oynamak için kullanır. Ancak bu, genellikle smurf onlardan daha iyi olduğu için diğer takımın rekabet deneyimini mahveder.

Smurflerin rekabet deneyimini mahvetmesini önlemeye yardımcı olmak için Riot, yakın zamanda, güvenliği ihlal edilmiş hesapları veya şirketin Hizmet Şartlarını ihlal eden hesapları kaldırmak için bir yasak dalgası yayınladı. Smurfing, Hizmet Şartlarında açıkça listelenmemiş olsa da, diğer ilgili davranışlar kapsanmaktadır.

Örneğin, bazı smurfler iyi performans göstererek diğer oyuncuları daha üst sıralara taşıyacaktır. Bu, hak etmeyen oyunculara sıralamaları tırmanmak için kolay bir yol sağlar ve diğer herkes için rekabet bütünlüğünü bozar. Sıralamanıza yardımcı olması için başka birinin hesabını yükseltmek veya kullanmak Hizmet Şartlarına aykırıdır ve yasaklanabilir bir suçtur.

Trolleme, taciz veya diğer oyuncuları kışkırtma gibi diğer davranışlar da Hizmet Şartlarına aykırıdır ve toksik oyuncular yasaklanabilir. Çoğu oyuncunun endişelenecek bir şeyi olmamasına rağmen, Hizmet Şartlarını okumak, VALORANT’ı nasıl oynamanız ve diğer oyunculara nasıl davranmanız gerektiğinin güzel bir hatırlatıcısıdır.

Riot, kaç oyuncuyu yasakladığını veya yasaklama dalgasının ne zaman verildiğini açıklamadı, ancak oyuncular en azından bazı smurflerin oyundan kaldırıldığını bilmenin rahatlığını yaşayabilirler.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR