Haberler

Riot, VALORANT’ta ”sürekli aynı haritaların gelmesi” sorununun sonunda çözüldüğünü söylüyor

Riot Games, bugün en son VALORANT Sistemlerinin Sağlığı blogunda VALORANT’ın harita sorunlarına değindi ve son iki yılda rekabetçi modda harita çeşitliliği için yaptığı iyileştirmeleri gösterdi.

VALORANT Sistemlerinin Sağlığı Serisi, Riot’a oyunun çeşitli yönlerinin durumu hakkında oyuncuları bilgilendirme şansı veriyor. Bugünkü gönderi, VALORANT’ın 2020’de piyasaya sürülmesinden bu yana harita seçiminin oyunu nasıl etkilediğini doğrudan ele aldı.

Riot, son iki yılda oyuncular aracılığıyla toplanan verileri kullanarak, rekabetçi moddaki oyuncuların sürekli olarak aynı haritaları gördüğü birçok sorun olduğunu keşfetti. Geliştirici, harita çeşitliliği için yeni bir sistem uyguladığında, 4.04 Yaması’na kadar harita seçim oranlarını değiştirmeye devam etti. Riot, bu sistemin aynı haritayı arka arkaya üç veya daha fazla kez gören oyuncu sayısını azaltacağından emindi.

Ancak yukarıda Mart 2022’de Kuzey Amerikalı oyuncularla yapılan bir anketin gösterdiği gibi, hâlâ yapılması gereken işler vardı. Oyuncuların %67’si rekabetçi modda aynı haritayı arka arkaya ya “sıklıkla” ya da “çok sık” olarak gördüklerini söyledi. Anket sonuçlarından sonra Riot, mümkün olduğunca en az görülen haritalarını oyuncuların oynamalarını sağlamak için harita seçim sürecini yeniden düzenledi. Topluluktan gelen geri bildirimlere rağmen, Riot’un şu anda rekabetçi modda özel bir harita seçimi için net bir planı yok gibi görünüyor, ancak gelecekte değişiklik yapmaya açık.

İçgörü yöneticisi Brian Chang, “Bu noktada, deterministik harita seçim değişikliklerinin oyuncuların yaşadığı sorunu nispeten hafiflettiğinden eminiz” dedi. “En son anketlerimiz, değişikliklerden sonra duyarlılığın arttığını da gösteriyor. Herhangi bir ek değişiklik yapılması gerekip gerekmediğini görmek için verilerimizi izlemeye devam edeceğiz, ancak şu ana kadar değişiklikler iyi görünüyor!”

Riot Games sorunun büyük ölçüde düzeldiğini söylüyor. Siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce sürekli aynı haritaların gelmesi sorunu son yamalardan sonra çözüme ulaştı mı? Görüşlerinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayın!Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR