Haberler

Rocket League’e Sesli Sohbet Özelliği Geri Dönüyor

Psyonix, 9 Mayıs’ta yayınlanması planlanan bir güncelleme ile sesli sohbeti Rocket League’e geri getireceğini duyurdu. Sesli sohbet, 14 Eylül 2021’de yayınlanan 2.04 güncellemesinden bu yana Rocket League’den kaldırılmıştı. Duyuru resmi bir blog yazısından geldi.

Blog gönderisine göre, sesli sohbet varsayılan olarak açık olacak ve konuşmak için tek yapmanız gereken bir mikrofon takmak. Arkadaş Listesinde bulunan yeni bir Sesli Sohbet sekmesinden, Parti Sohbeti ve Takım Sohbeti olmak üzere iki ses kanalına erişebileceksiniz. Sekmeye girdikten sonra, Ana Menü’den tüm kanallar arasında veya oyun içinde duraklat’a basarak tüm kanallar arasında geçiş yapabilirsiniz. Oyuncular, Ayarlar Menüsündeki sohbet seçeneklerini özelleştirerek “Sesli Sohbet deneyiminde ince ayar” yapabilecekler.

Biri konuştuğunda yukarıda yeşil bir simgeyle konuştuğunu gösterecektir. Veya mikrofonu olmadığında veya sesini kapattığınızda oyuncunun adının yanında bir X ile Sessizde olduğu görülecek.

Psyonix, her bir sohbetin nasıl çalışacağını ve bunları nasıl kullanabileceğinizi açıkladı.

Parti Sohbeti – Arkadaşlarla konuşmanın mükemmel yolu! Sesli Sohbeti etkin olan oyuncular, bir Parti oluşturduklarında veya bir Partiye katıldıklarında Parti Ses Kanalına girerler. Oyunlar arasındaki bağlantı devam ettiği için oyuncular hem maçların içinde hem de dışında iletişim kurabilecekler.

Takım Sohbeti – Takımıyla konuşmak isteyenler için! Sesli Sohbet etkin olan oyuncular, bir maçta bir takıma katıldıklarında Takım Ses Kanalına girerler. Bu bağlantı, oyun bittiğinde otomatik olarak sona erecek, ardından yeni bir maça katıldığınızda yeniden başlayacaktır.

Ses Girişi/Çıkış – Bu cihaz seçenekleri PC’de mevcuttur ve ister yayıncı mikrofonunu ister denetleyici kulaklığını sallıyor olun, oynatıcıların ses kaynaklarını kolayca değiştirmesine olanak tanır.

Sesli Sohbet Yöntemi – Açık Mikrofon, varsayılan Sesli Sohbet ayarıdır, böylece oyuncular iletişim kurmaya çalışırken gereksiz düğmelere basmak zorunda kalmazlar. Bas Konuş kullanmayı tercih eden oyuncular bunu Ayarlar menüsünden etkinleştirebilir. Bu oyuncuların, Kontroller sekmesinden Konuşmak İçin Bas düğmesini kendilerine uygun bir şeye bağlamaları gerekecek.

Sessize Alma – Herkesin Sesli Sohbeti farklı şekillerde kullandığını da biliyoruz, bu nedenle Oyuncular ayrıca Ses Kanallarındaki kişileri Sessize alabilecekler. Bu, Sesli Sohbet sekmesinde adlarını seçip Sessiz’i seçerek yapılabilir.

Psyonix daha önce “sesli sohbet sistemi modern standartlara uygun olmadığı için” sesli sohbeti oyundan kaldırdığını söylemişti. Hatta bazı oyuncular oyun içinde sesli sohbeti kullanırken “performans sorunları” yaşıyorlardı.
Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR