Haberler

Sentinels, VCT Masters Berlin’de G2’yu 2-1 mağlup etti

Sentinels, Berlin’deki bugünkü VALORANT Şampiyonlar Turu maçında her iki takımın da ortaya koydugu müthiş performansın ardından G2 Esports’u 2-1 mağlup etti.

Birçok analizci ve taraftar, Masters Reykjavik şampiyonu Sentinels’in G2’yu 2-0 yenmesini bekliyordu. Split’te 13-6’lık bir galibiyetin ardından, Sentinels tüm bu beklentileri gerçekleştirecek gibi görünüyordu.

G2, Icebox’da 13-8 kazanarak geri döndü. G2’nin galibiyeti, Sentinels LAN’da ilk kez bir harita kaybetti.

Maç, başta G2 olmak üzere birçok kişi tarafından VCT Masters Berlin’in grup aşamasının en maçlarından biri olarak beklentiyi arttırdı. Beklenti işe yaradı: Maç, EsportsCharts’a göre tüm zamanların en çok izlenen ikinci rekabetçi VALORANT maçıydı ve yalnızca ilk haritada 800.000 izleyicinin biraz altındaydı.

Bu iki takım arasındaki bir sonraki maç 15 Eylül’de yapılacak. Grupları, grupta dördüncü takım olması planlanan Bren Esports’un yokluğu nedeniyle üç takım kaldı. Bu nedenle, Sentinels, F4Q ve G2 üçlüsünden yalnızca bir takım elenecek. Sentinels 13 Eylül’de F4Q oynayacak.

Sentinels’ Tyson “TenZ” Ngo, üç harita boyunca 54 kişiyi öldürdü. 12 tanesi first blood’tı, Tenz buna karşılık rakibe sadece 3 first blood verdi.

Sentinels hala dünyanın en iyi takımı statüsüne sahip olabilir, ancak G2 dünyanın geri kalanının onlara yetiştiğini gösterdi. Bu turnuvada daha gidilecek uzun bir yol var ve her şey olabilir, özellikle de takımlar Sentinels’in yara alabildigini öğrendiğinde.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir