Haberler

Silent Hill: Townfall Teaser Fragmanı Yayınlandı

Dün gece yayınlanan Silent Hill Transmission yayınında Silent Hill serisine yeni bir oyun eklendi. Yeni Silent Hill: Townfall oyununun Konami, Annapurna Interactive ve BAFTA ödüllü No Code stüdyolarıyla birlikte geliştiridiği duyuruldu. Canlı yayında kısa bir tanıtım fragmanı yer alırken, yaklaşmakta olan oyun hakkında pek bir şey açıklanmadı. Ancak No Code yaratıcı yönetmeni Jon McKellan, oyunun Silent Hill serisine saygı duyduğunu (yani oyunun kökenine bağlı kalacak) ancak yeni projede bazı şeyleri biraz farklı hale getireceğini söyledi.

Silent Hill: Townfall projesinin ortaya çıkışının yanı sıra Konami, oyunun kısa bir teaser fragmanını paylaştı. Klip, bir CRTV cep televizyonunda görüntülenen bir dizi ürkütücü görüntü ve videodan oluşuyor. Arka planda, bir adam soğuk bir şekilde iletişimde olduğu kişiye neden burada olduğunu soruyor. Ve sonrasında ”cezalandırılmak için buradasın” diye bir cevap veriyor. Yeni oyunun konusu hakkında pek bir ayrıntı vermeyen bu diyalog oyuncular arasında hemen gündem oldu. Video, outro kısmına geçmeden önce gözlüklü bir adamın parlaması ile sona eriyor.

Fragmanın şifresini çözmek oldukça zor olsa da, McKellan kısa videoda gizlenmiş olası Easter Egg’lere işaret etti. Fragmanın ardından McKellan, “O fragmanı tekrar izlemeye ve neleri kaçırmış olabileceğinizi görmeye değer olabilir” dedi.

İlginçtir ki, Silent Hill: Townfall, Konami’nin Silent Hill oyunları geliştirilirken dış stüdyoları devreye sokmak için yaptığı büyük bir girişimin yalnızca başlangıcı gibi görünüyor. Silent Hill yapımcısı Motoi Okamoto, şirketin gelecekte “eşit yetenekli ekiplerle ortaklıkları genişletmeyi” planladığını belirtti.

Silent Hill: Townfall’a ek olarak, canlı yayın sırasında iki Silent Hill oyunu daha resmi olarak onaylandı: Silent Hill 2 Remake ve Silent Hill F.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR