Haberler

Sony, PlayStation Oyunlarının Yüz Milyonlarca Kişiye Ulaşmasını İstiyor.

Sony’nin PC’ye daha fazla PlayStation oyunu getirme konusundaki son kararı, şirketin oraya nasıl ulaştığının bir parçası olabilir.

PlayStation patronu Jim Ryan, yeni bir röportajda PlayStation oyunlarının bir gün “yüz milyonlarca kişiye” ulaşmasını umduğunu söyleyerek, iş için büyük umutlar besliyor.

GI.biz’e konuşan Ryan, bir oyunun 10 veya 20 milyon kişiye ulaşmasının bugün büyük bir başarı olduğunu, ancak gözünü bundan daha fazla faktörlere diktiğini söyledi.

“PlayStation’da yaptığımız oyunların on milyonlarca insan tarafından beğenildiği bir dünya da görmek isterim. Belki de yüz milyonlarca insan” dedi. “Şu anda mevcut konsol modeliyle başarı, gerçekten harika bir PlayStation hiti, 10 veya 20 milyon insanın bu oyunu oynayabileceğinden bahsediyorsunuz.”

Ryan, müzik ve film işletmelerinin “neredeyse sınırsız” bir izleyici kitlesine sahip olduğuna dikkat çekti ve PlayStation oyunlarının ayak izini büyüttüğünü görmek istiyor.

“Stüdyolarımızın yaptığı bazı sanat eserlerinin dünyanın herhangi bir yerinde yapılmış en iyi eğlencelerden biri olduğunu düşünüyorum. Ve seyirciyi stüdyolarımızın yaptığı harika sanat, harika eğlenceye bir nevi kapı açmak için… 20-30 milyonluk seyirciyi buna kapılmayın, beni hayal kırıklığına uğratıyor” dedi. “Yüz milyonlarca insanın bu oyunların tadını çıkarabileceği bir dünya görmeyi çok isterim.”

Ryan, Sony’nin bunu nasıl başarmayı planladığını özellikle söylemedi, ancak Sony’nin oyunlarının erişimini genişletmenin bir yolu da PC’ye daha fazlasını getirmek. Sony yakın zamanda PC bağlantı noktası uzmanı Nixxes Software’i satın aldı ve üzerinde Uncharted 4 remaster ( PS5’e de gelecek) dahil olmak üzere bir dizi PC oyunu var . Sony ayrıca, PlayStation konsolu olmayan kişilerin bilgisayarlarına oyun akışı yapmasına olanak tanıyan ve böylece PlayStation oyunlarının potansiyel izleyicisini potansiyel olarak milyarlarca kişiye çıkaran PlayStation Now hizmetini de çalıştırıyor.

Microsoft , gezegende 3 milyar oyuncu olduğuna inanıyor ve Game Pass ve bulut oyunlarını zorlayarak hepsine ulaşmak istiyor.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir