Haberler Teknoloji

Sony Türkiye’den çekiliyor!

Sony, Türkiye’den çekiliyor! Kamera grupları hariç Türkiye ofislerini kapatma kararı aldıkları konuşulmakta.. Henüz bir açıklama yapmamış olsalar da ateş olmayan yerden duman çıkmıyor maalesef.

Söylentilere göre 27 Ocakta çalışanlarına bildiri yayınlayarak faaliyetlerini distribütörler üzerinden yürüteceğini açıklamış.

Japon elektronik devi Sony’nin Türkiye ofisini kapattığı iddia ediliyor. Türkiye’de Playstation oyun konsolu, televizyonlar ve fotoğraf makineleri ürün gamı ile faaliyet gösteren Sony, Türkiye operasyonunu sonlandırdı. İstanbul Ümraniye’de bulunan ofisi de kapanacak ve Sony Türkiye’den çekiliyor.

İlginizi Çekebilir: Sony, Xbox Game Pass’i Rakip Olarak Görmediğini Açıkladı

12 Mart 1990 yılında Sony Servis ve Mühendislik AŞ olarak Türkiye’de  kurulan şirket 17 Ocak 1995 tarihinde Sony Eurasia Pazarlama AŞ ismini almıştı. Şirket 27 Ocak Cuma günü Türkiye’deki ofisini kapatma kararı aldı. Geçiş sürecinde ürün hizmet ve gamını distribütörler üstüne taşıyacak şirketin, resmi kapanışını ne zaman yapacağı ise henüz belli değil. 

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir