Haberler

Sony, Xbox Game Pass’in 29 Milyon Aboneye Ulaştığını İddia Ediyor

Microsoft, Activision Blizzard’ı satın alma sürecini tamamlamaya çalışırken, Birleşik Krallık hükümetinin anlaşmayla ilgili soruşturması sürüyor . Sektördeki rekabete ilişkin endişeleri vurgulayan bir bildiride Sony, bazı ilginç Game Pass rakamlarını içeren anlaşmayla ilgili kendi gözlemlerini yayınladı.

Sony’nin resmi yanıtı, @EvernbornSaga tarafından tespit edildiği üzere, Microsoft’un CMA’nın (Rekabet ve Pazar Otoritesi) atıfta bulunma kararında belirtilen “çoklu oyun abonelik hizmetlerinde mevcut ve gelecekteki rekabeti azaltma yeteneği ve teşviki” konusundaki endişesini özetliyor.

Sony’nin Ekim ayında yayınlanan gözleminin bir parçası olarak , şunları iddia ediyor.

“Game Pass, PlayStation Plus’a önemli ölçüde liderlik ediyor. Microsoft, çoklu oyun abonelik hizmetlerinde zaten önemli bir liderliğe sahip. Game Pass’in Xbox Game Pass Konsol ve Xbox Game Pass Ultimate için 29 milyon abonesi var ve gelecekte önemli ölçüde artması bekleniyor. -PlayStation Plus’ın oyun abonelik katmanları, abone sayısından daha azıyla önemli ölçüde geri kalıyor.”

Sony’nin Xbox Game Pass ile ilgili “29 milyon abone” iddiası, Microsoft’un daha önceki raporlarıyla örtüşmeyecek gibi görünüyor. Twitter’da oyun endüstrisi analisti @DomsPlaying , 29 milyon Game Pass abonesinin Microsoft’un bu yılın başlarında yaptığı son güncelleme olan 25 milyon aboneden daha yüksek olduğunu belirtiyor .

Sony, pazar verileri ve analiz şirketi Ampere Analysis’e atıfta bulunuyor ve PlayStation şirketinin dili, Microsoft’un Game Pass ile bu abone dönüm noktasına çoktan ulaştığını gösteriyor. Ancak, Ampere Analysis oyun araştırmacısı Piers Harding-Rolls, bunun bir tahmin olmadığı sürece şirketin mevcut rakamı olmadığını belirtti. Referans, Harding-Rolls’un akış hizmetlerinin geleceği hakkındaki GDC konuşmasından geliyor.

Sony’nin yanıtı, Activision’ın içeriğinin yalnızca Game Pass ile sınırlı olacağına dair endişeler de dahil olmak üzere CMA’nın orijinal açıklamasından birkaç noktaya dikkat çekiyor; Ekim ayında Microsoft, Birleşik Krallık ajansının eleştirilerine , Sony gibi rakiplerine kıyasla “bir dizi önemli dezavantajı” olduğunu iddia ederek yanıt verdi.

İngiltere hükümeti soruşturmasına bu yılın başlarında başladı ve daha sonra Xbox-Activision anlaşması hakkında kamuoyunun görüşünü istedi . Dünyanın dört bir yanındaki diğer düzenleyiciler, oyun endüstrisindeki rekabetle ilgili aynı endişeler üzerine soruşturmalar başlattı. Avrupa Komisyonu kısa süre önce soruşturmasıyla ilgili bir açıklama yayınlarken, ABD Adalet Bakanlığı içeriden öğrenenlerin ticaretiyle ilgili üç yatırımcıyı araştırıyor.

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR