Haberler

Square Enix Başkanı Yosuke Matsuda Şirketin Geleceğinin Hala Blockchain Teknolojisinde Yattığını Düşünüyor

Square Enix başkanı Yosuke Matsuda, yeni bir röportajda, yaygın olarak NFT olarak adlandırılan blockchain ve token hakkındaki önceki umutlu görüşlerini yineledi. Röportaj 15 Nisan’da Yahoo Japan ile yayınlandı ve VGC tarafından tercüme edildi.

Matsuda, Yahoo japan’a verdiği demeçte, “İyi niyete güvenmek yerine, blok zinciri gibi teknolojileri kullanarak kalkınmaya katkıda bulunanlara teşvikler de sağlayabilirsek, kullanıcıların fikirlerinden yenilikçi ve ilginç içerik oluşturulma olasılığı var” dedi.

Matusda, geçtiğimiz Ocak ayında bir Yeni Yıl mesajında ​​Square Enix’in blockchain teknolojisini araştıracağını ve keşfedeceğini söylediğinde geniş çapta eleştirildi. O sırada, “‘Şu anda oyuncuların çoğunluğu için bu yeni trendlere yönelik çekincelerini dile getiren bazı kişilerin farkındayım” diye yazdı. Hem gazeteciler hem de sosyal medyadaki birçok yorumcu bu ifadeye bayıldı.

Matusda’nın hayali, token teknolojisinin bu oyuncuların çabalarını teşvik etmek ve ödüllendirmek için kullanılabilmesidir.

Matsuda “Şimdiye kadar çoğu oyunda içeriği bitmiş bir ürün sağladık ve oyuncular bu içeriği oynadı. Ancak, dünyada oyunların daha ilginç hale gelmesine katkıda bulunmak isteyen oyuncular var.” dedi.

Matsuda’nın açıklamaları, bilgisayar korsanlığı ve dolandırıcılık girişimleriyle sarsılmaya devam ettikleri için, token ve blok zinciri oyunlarına karşı devam eden bir şüphecilik ve güvensizlik ortamı içinde yapıldı.

Matsuda, oyun endüstrisinde token teknolojisini benimseyen tek yüksek profilli figür değil, hatta eski oyun figürleri bile onu kucaklıyor. Ultima yaratıcısı Richard Garriott kısa süre önce bir sonraki oyununun blockchain teknolojisini kullanacağını söyledi.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR