Crypto (Metaverse / NFT) Haberler

Steam, kripto para birimlerini ve NFT’leri yasaklıyor

Popüler oyun satın alma ve indirme uygulaması Steam, kripto para veya NFT içeren blok zinciri oyunlarının platformdaki 50.000’den fazla oyunun listesine eklenmesini resmen yasakladı.

Steam’in yayıncılar için Kuralları ve Yönergeleri uyarınca, “kripto para birimleri veya NFT’lerin değiş tokuşuna izin veren veya blok zinciri teknolojisi üzerine kurulu uygulamaların” artık Steam üzerinden dağıtılmasına izin verilmemektedir. Bu, birçok blockchain oyununun bir sonraki duyuruya kadar platformdan etkin bir şekilde yasaklanacağı anlamına geliyor.

Oyuncuların NFT’leri toplayabildiği blok zinciri tabanlı bir oyun olan Age of Rust’ın arkasındaki geliştiriciler bu konuda konuştu. “Blockchain oyunları ve NFT’ler konusunda açık olmayı seçtik. Sonuç olarak Steam ile olan savaşı sonunda kaybettik” dediler. “Age of Rust’ın kaldırılması beni hayal kırıklığına uğratsa da, mesele daha çok blockchain oyunlarının bir bütün olarak kaldırılacağı gerçeği. Bu, herkes için bir gerilemedir.”

Steam mağazasının arkasındaki şirket olan Valve, henüz bu yasağın nedenini açıklayan bir açıklama yapmadı.

Blockchain oyunları, mevcut iterasyonlarda Steam’in kar amacı ile çelişen bir ürün olarak kabul edilebilir. Bununla birlikte, oyunun kodu izin verebilirse Steam’in bir blockchain oyunuyla gelir paylaşımı yapması mümkün olabilir.

Gelecekte Steam, kendi blok zinciri veya NFT entegrasyonlarını geliştirebilir. Bir Steam mağazası rakibi olan Epic Games, “NFT’lere dokunmuyoruz” dese de, Steam’in kendi NFT sistemini veya blok zinciri teknolojisini geliştirme olasılığı henüz tamamen masadan kalkmadı.


Kaynak

0
0
0
0
0
16
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish