Oyun Rehberler

Super Mario RPG – Super Suit Nasıl Alınır?

Daha zorlu mücadelelerle karşılaşmak üzereyken, kesinlikle en iyi ekipmana sahip olmak istersiniz. Rehberimiz Super Mario RPG oynarken Super Suit nasıl elde edeceğinizi anlatıyor.

Super Mario RPG’de Super Suit Nasıl Elde Edilir?

Super Mario RPG - Super Suit Nasıl Alınır?
Super Mario RPG Super Suit

Super Mario RPG Super Suit kıyafetini elde etmek için tek bir hedefe karşı 100 kez arka arkaya Süper Zıplama gerçekleştirmeniz gerekir. Yeteneği sürekli olarak gerçekleştirmek için Mario tam bir rakibin üzerine inmek üzereyken “A” düğmesine defalarca basmanız gerekir. Evet, bu çok sinir bozucu bir mücadele olacak, bu yüzden aklınızda tutmanız için birkaç ipucumuz var.

Super Mario RPG’de Super Suit Nereden Alınır?

Super Mario RPG - Super Suit Nasıl Alınır?

Art arda 100 Süper Zıplama yapma görevi Monstro Kasabasındaki Kobold NPC’sinden gelir. Bu karakter, Belome Tapınağı Hazine Odası için gerekli olan Thwomp ile aynı odada bulunuyor. Görevi bitirdiğinizde, ödülünüzü almak için buraya dönün.

100’e giden yolculuğu biraz daha katlanılabilir kılmak için, art arda 30 Süper Zıplamaya ulaştığınızda Kobold ile konuşabilirsiniz. Sizi ölümcül darbelerden koruyan ve aşağıdaki istatistikleri sunan bir Saldırı Atkısı alacaksınız:

 • +30 fiziksel ve büyülü saldırı
 • +30 fiziksel ve büyülü savunma
 • +30 hız

Ardışık 100 Süper Zıplama İçin İpuçları

Hiç şüpheniz olmasın, Super Mario RPG oynarken 100 ardışık Süper Zıplama ile Super Suit elde etmeye çalışmak, özellikle de son kısımlarda başarısız olursanız, düpedüz cesaret kırıcı olabilir. Bu zorluğu başarabilmeniz için bazı ipuçları ekledim:

 • Bir Spikey düşmanla savaşın: Spikey düşmanlar Lakitus tarafından düşürülen düşmanlardır ve özel saldırılardan gelen hasara karşı bağışıklıkları vardır. Bu yaratıklardan bazılarını bulmak için Mantar Yolu’ndaki üçüncü ekrana gitmenizi öneririm. Booster Pass’teki Spikester’lar da işe yarar.
 • Düşmanın savaş alanında biraz daha aşağıda konumlandığından emin olun: Bu mücadeleyi yapmanın en iyi yolunun Spikey düşman çetesinin ekranınızda biraz daha aşağıda olduğundan emin olmak olduğunu düşünüyorum. Bu şekilde Mario’nun tam karakter modelini görebilirsiniz. Hedef daha yüksekteyken bunu yapmakta zorlandım çünkü Mario Süper Zıplama yaparken ekranın dışında kaybolma eğiliminde.
 • Kas hafızası ve tekrarlama: Bu işin büyük kısmı pratik ve tekrara dayanıyor. “A” düğmesine doğru aralıklarla pek çok kez basmanız gerekiyor. Sesi kapatmak isteyip istemediğiniz de size kalmış. Düğmeye ne zaman basacağınızı bilmek için Mario’ya düşerken bakmanız yeterli.

Tüm Süper Suit Efektleri

Her durumda, Super Mario RPG’de 100 ardışık Süper Zıplama yapma görevini başarıyla tamamladığınızı varsayarsak, ödülünüzü almak için Monstro Kasabasındaki Kobold’a dönün. Herhangi bir karakter Super Suit kuşanabilir ve aşağıdaki etkileri sunar:

 • +50 fiziksel ve büyülü saldırı
 • +50 fiziksel ve büyülü savunma
 • +30 hız
 • Element saldırılarına karşı bağışıklık
 • Tüm olumsuz durum etkilerine karşı bağışıklık

İşte bu kadar: Super Mario RPG’de Super Suit’i nasıl elde edeceğiniz hakkında bilmeniz gereken her şey bu kadar.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın alırsanız The Gamer Station gelirden pay alabilir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın. Tüm içeriklerimiz için The Gamer Station Tüm İçerikler

Film ve Dizilerle, Teknolojik ve Finansal konulara ilgi duyuyorsanız hemen The Dokie‘yi,
Dünya mutfağı ve tariflerle ilgili konulara ilgi duyuyorsanız hemen The Cook Station‘ı ziyaret edebilirsiniz!

Subscription 02

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve TGS Pano platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir