Genel Korku Rehberler

TGS Okuyucuları için PC’deki En İyi Korku Oyunları Seçtik

Bilgisayarlarımız, birçok yeni korku oyununun geliştirildiği ve test edildiği kötü bir laboratuvardır. En büyük modern korku oyunlarından bazılarının, deneysel çalışmalarını PC oyuncuları olarak bizler test ettik. Bu oyunların hitler arasına girmesini biz pc oyuncuları sağladık. Kimi zaman ışıkları kapatıp dört duvar arasında tek başımıza korktuk, bazen de beceremeyip yarıda bıraktık, oyunlardan bazılarını da oynama fırsatı bulduk; Örneğin Editörlerimizden Canberk ‘Cambaz’ Ünal çok korkarak oynayıp bitirdiği Youtube kalanımızda da o korkunç anları paslaştığımız Outlast 2 gibi oyunların videolarını The Gamer Station Youtube kanalımızda bulabilirsiniz. Kanala halen abone değilseniz abone olupbildirimleri açarak videolarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Listemizde bulunan bazı korku oyunları hala dijital kütüphanelerimizde gizlenen gizli mücevherler. Zaman zaman insan tozlarını almak istemiyor değil. Örneğin Resident Evil , Silent Hill, Amnesia veya The evil within Hikaye ve grafikler bazında düşünüldüğün de bu oyunları o tozlu kütüphaneden indirip tekrardan başlama fikri sizce de ürpertici değil mi?

The Gamer Station ekibi olarak biz de bu yazımızda PC’de oynaya bileceğimiz en iyi korku oyunlarını seçtik. Bu listedeki her oyun ya baş yapıt ya da platformunda büyük bir oyuncu kitlesine sahip.

Yazımızın sonundaki Anketimize katılarak Youtube kanalımızda bir sonraki korku oyunu videosunu seçmemiz için bize yardımcı olabilirsiniz

İşiniz bittiğinde, son 10 yılın en iyi 20 PC oyunundan oluşan daha geniş listemize göz attığınızdan emin olun.

Işıkları kapatın ve bilgisayarınızda oynayabileceğiniz birbirinden başarılı bu oyunlarla korkmaya hazır olun!

Dead by Daylight Serisi

Dead By Daylight, 2016 yılında, çeşitli sersemletici gençlerin arketipik slasher filmi kötü adamlarından narin bir şekilde tahliye etmekten kaçındığı yetersiz ama iyi niyetli asimetrik bir slasher korku oyunu olarak piyasaya sürüldü. 2021 yılına gelindiğinde, korku oyunlarının Smash Bros.’u haline geldi ve Freddy Kreuger ve Michael Myers gibi ikonik katil karakterleri Resident Evil’s Nemesis ve Silent Hill’s Pyramid Head gibi efsanevi korku oyunu kötü adamlarına getirdi. Dead By Daylight, kaya gibi sağlam temeline rutin olarak yeni karakterler, özellikler ve daha fazlasını ekleyerek öncülünde gelişmeye devam ediyor. Yine de bir şey sabit kalır: Oyunu bir turda görünüşte çaresiz hayatta kalanlardan oluşan bir grup olarak oynamak, bir sonraki turda devasa, güçlü, korku filmi canavarı olarak oynamak kadar eğlencelidir. – Brian Altano

Dead Space Serisi

Dead Space şaşkınlık unsuruna dayanıyor; yedi silahlı bir şeyin sonunda havalandırma deliklerinden çıktığı anları nasıl göstereceğini bilir. Uzun uzantılar için bir koridordan aşağıya ineceksiniz, arka planda ise vahşice şiddet uygulanıyor. Yaratıkların hışırtılarını duyarsınız. Gerilim kırılma noktasına gelmektedir. Şanslıysanız, oyun çevrenizdeki her şeyi öldürmenin memnuniyetini sunar. Çoğu zaman, oyunda canavarlıkları gölgeler altında tutar ve dikkatli bir şekilde yanardağdan içeri girip çığlık atan bir ölümün ne zaman başlayacağını bilmezsiniz.

Dead Space 2: 2008 yılında Electronic Arts tarafından piyasaya sürülen Dead Space ile başlayan bu korku serisi; Dead Space 2 ile birlikte korkuyu, heyecanı ve adrenalini bir üst seviyeye taşımayı başarıyor. Oyun dünyasının en korkunç uzay temalı korku oyunlarından biri olan Dead Space 2, zaten atmosferiyle ve izolasyonu ile korkunç olan uzay ortamını daha da korkunç bir hâle getiriyor.

USG Ishimura uzay gemisinde yaşanan kaza sonucunda ölen mürettebat “Necromorphs” adı verilen yaratıklar hâlinde tekrar canlanırken ana karakterimiz Isaac ile birlikte bu karanlık ve oldukça rahatsız edici ortamda tek başımıza hayatta kalmaya çalışıyoruz. Bedensel korku temasının üst düzey olduğu Dead Space 2, H.P. Lovecraft vari kozmik korku öğelerine de ev sahipliği yapıyor.

Slender: The Eight Pages

arsec Productions tarafından geliştirilen ve ücretsiz dağıtılan Indie korku oyunu Slender: The Eight Pages, kısa olmasına rağmen korku oyunu severlere gerçekten yüksek nabızlı dakikalar yaşatabiliyor. Basit grafikleriyle ve bağımsız yapımcısıyla oyunların efektif olması için büyük bütçelere ihtiyacı olmadığını kanıtlayan Slender, tıpkı oldukça etkili olan düşük bütçeli “Buluntu” korku filmleri gibi biz oyuncuları oldukça fazla korkutmayı başarıyor.

Outlast ve Outlas 2 Serisi

Bilinen bir yerde olsanız bile, Outlast cehennem kadar korkunçtur. Aklınızdan başka bir şey olmadan bir deli sığınma evine giren bir gazeteci ve bir gece görüş kamerasısınız. Oyunun çoğu karanlıkta gerçekleşiyor, bu da kameranın en iyi arkadaşınız haline geldiği anlamına geliyor. Fotoğraf makinesinin pilleri hızlı bir şekilde tükendi, sizi akıllıca seçimler yapmaya zorladı. Bunlar; saklanmak, izlemek ve çok hızlı koşmakla ilgilidir. 

The Evil Within ve The Evil Within 2 Serisi

Tanga Gameworks bünyesinde çalışan ve zamanında çeşitli Resident Evil oyunlarını yaratan Shinji Mikami tarafından geliştirilen The Evil Within, Uzak Doğu temalı korku oyunlarının en sağlam isimlerinden biri. Hayal ile gerçeğin birbirine karıştığı ve bedensel korkunun hat safhalarda olduğu psikedelik yapıya sahip The Evil Within, gözünüzü kırpmadan oynayacağınız bir korku oyunu.

Oyunda yer alan karanlık, korkutucu mekan tasarımları ve grotesk canavarlarıyla da oldukça takdir edilen The Evil Within, heyecan ve gerilim duygularını bizlere yansıtırken anksiyetemizin de tavan yapmasını sağlıyor. Silent Hill oyunlarından da büyük derecede ilham alan The Evil Within, oyuncuları uzun saatler süren tekinsiz bir psikolojik korku yolculuğuna çıkarıyor. Sonrasında Serinin devamı The Evil Within 2 de çıktı

Silent Hill Serisi

Listemizin sonuna gelirken bizleri korku oyunları kategorisinde bir kült hâline gelen Silent Hill 2 karşılıyor. Bu listede bulunan ve bulunmayan birçok hayatta kalma korku oyununa ilham kaynağı olan ve bir nesli gece ışıklar açık uyutan oyun Silent Hill 2, 2000’li yılların başında en çok sevilen ve övülen oyunlardan biri. Mükemmel bir korku oyunu olarak nitelendirilen Silent Hill 2, 2001 yılına kadar kullanılan tüm korku tekniklerini tek bir oyun çatısı altında başarılı bir şekilde topluyor.

Korkutucu terk edilmiş kasaba temasını doğaüstü varlıklarla birleştiren Silent Hill 2, teknik olarak bu temaları oyun dünyasıyla tanıştıran ilk ve en başarılı oyunlardan biri. Terkedilmiş kasabalar ve korkutucu doğaüstü varlıklarla yetinmeyen Silent Hill 2, psikolojik korku elementlerini de araya sıkıştırarak oyuncuların akıllarına girip kendi akıl sağlıklarından şüphe duymasın sağlıyor. Tüm bu bahsettiklerimiz dışında Pyramid Head gerçeği de kendine ait içerik oluşturacak arka plan hikâyesine ve metafora sahip.

Alan Wake ve Alan Wake 2

2010 yılında çıkışını yapmış olan oyunun konusu, çok satan gerilim romanı yazarı Alan Wake’in eşi Alice ile birlikte Bright Falls, Washington’da geçirdikleri tatil sırasında eşinin kayboluşunu ve onun ardındaki gizemi çözmesini ve Alan’ın bu sırada yazdığını hatırlamadığı bir romanındaki karakterlerin canlanması ve bu karakterlerin halüsinasyonlarını görmesini içermektedir. Her kesimi korkutmamış olsa bile oyunun hikayesi Hollywood filmlerinden fırlamış gibidir. Remedy firması muhteşem bir iş çıkarmıştır. Oyun içindeki televizyonlardan Night Springs programını da ayrıca izlemenizi tavsiye ediyorum. Işıksız kalmayın.

Metro Redux Üçleme Serisi

Metro oyunları aksiyon olarak ön plana çıksa da, korku oyunu olduğunu değiştirmiyor. Artyom ile beraber Metro’nun zifiri karanlık ve terkedilmiş tünellerinde gezerken Nazi’lerden daha kötü canlılar olduğunu göreceksiniz. Eğer dışarı çıkmak isterseniz, dışarısı içeriden daha beter diyebiliriz. Mermilerinizi ve gaz maskenizi mantıklı kullanmayı unutmayın.

AMNESİA Serisi

Amnesia: The Dark Descent, genişlemesi Justine ve devamı, Amnesia: A Machine for Pigs, tüm zamanların en iyi korku serilerinden birini oluşturuyor.

Amnesia: The Dark Descent bu listedeki eski oyunlardan biri, ancak iyi bir nedenden dolayı burada: oynanış mekaniği, aksiyon oyunu bölgesine sürüklenen hayatta kalma korku türünün yeniden doğuşunu (Amnesia’nın son devamında amaçlanan bir punto yok) teşvik etmeye yardımcı oldu. Amnezi, kahraman Daniel’in karanlık bir kale olan Brennenburg’da tek başına uyanmasıyla başlar. Oraya nasıl geldiğine dair hiçbir anısı yoktur (dolayısıyla adı) ve çevresini keşfederken, onu takip eden bir gölge olduğunu fark eder. Kalede dolaşmak, sizi tespit ederlerse kovalayacak diğer yaratıklardır. Eğer karşı koyabilseydiniz bu büyük bir sorun olmazdı, ama yapamazsınız. Tek savunmanız koşmak ve genellikle karanlıkta saklanmaktır – bir yıl önce çıkan Resident Evil 5 gibi daha aksiyon odaklı korku oyunlarının tam tersi. Ama işte tekmeleyici: karanlıkta çok uzun süre kalın ve aklınızı kaybedeceksiniz. Bir “akıl sağlığı ölçere” sahip ilk oyun değil (Eternal Darkness merhaba diyor), ancak Amnezi’deki uygulaması oldukça ustaca. Canavarlardan kaçınmak için karanlıkta saklanarak ne yaptığınızı görmek için oyunun ışık kullanımını dengelemeniz gerekecek, sizi yavaşça delirten aynı karanlık. Amnezi’nin devam filmleri ve takipleri, The Dark Descent’in mekaniği üzerine akıllı yollarla dayanıyor ve diğer geliştiriciler dikkat çekti. Karanlık İniş, kontroller ve arayüz konsollarda biraz kaba olsa bile, bugün hala ayakta duruyor, bu yüzden 10 saat boyunca karanlıkta oturmak için ruh halindeyseniz, Brennenburg’a bir gezi yapın. Sadece karanlıkta çok uzun süre kalmayın. – Jobert Atienza

S.T.A.L.K.E.R. Serisi

Çok az oyun, STALKER üçlemesinin yaptığı gibi ezici bir kasvet ve öngörü duygusunu başarıyla yakaladı. İster Çernobil’in derinliklerinde dünyanın en kötü nükleer olayının yaşandığı yere doğru yarışıyor olun, ister yıpranmış Pripyat şehrinde saklı sırları keşfediyor olun, bu canlı, nefes alan dünya vücudunuzdaki hayatı mahvetmeye hazırdır. Bu nedenle, yeraltındaki ruhlara veya bir zamanlar yoldaşlarınız ve kan emici mutantlarınız olan zombileşmiş düşmanlara karşı tepeden tırnağa mücadele etmek sizin gibi geliyorsa, Çernobil dışlama bölgesini ziyaret etmenin zamanı geldi. – Jesse Gomez

Outlast ve Outlas 2 Serisi

Bilinen bir yerde olsanız bile, Outlast cehennem kadar korkunçtur. Aklınızdan başka bir şey olmadan bir deli sığınma evine giren bir gazeteci ve bir gece görüş kamerasısınız. Oyunun çoğu karanlıkta gerçekleşiyor, bu da kameranın en iyi arkadaşınız haline geldiği anlamına geliyor. Fotoğraf makinesinin pilleri hızlı bir şekilde tükendi, sizi akıllıca seçimler yapmaya zorladı. Bunlar; saklanmak, izlemek ve çok hızlı koşmakla ilgilidir. 

Condemned: Criminal Origins

Tek kelime ile acımasız. Epey birinci şahız korku oyunu vardır, ancak deneyimi bu kadar çılgınca sinir bozucu olan fazla yoktur. Oyun adeta insanı titretebilir. Hikaye bir şekilde uzaylı bir komploya ve diğer aptallığa dönüşüyor ancak şehir sokaklarının altındaki yumruk kavgasının ortasında olduğunuzda bu pek önemli değil. En az ışıklı ve bol miktarda gölge bulunan bu oyunda birçok “ah …” anı yaşayabilirsiniz.

Soma

Karanlık ormanda dolaşarak notları bulmaya çalıştığımız ve ünlü Dark Web canavarı Slender Man’den kaçtığımız oyun, grafikleri kötü olsa da karanlığın içerisindeki kötülükler temasını ve karanlıktan kaçış konseptini oldukça gerçekçi ve heyecanlı bir şekilde bizlere yansıtabiliyor. Slender, genel yapısı itibarıyla sözde Dark Web’den fırlamış ürkütücü videolara benziyor.

Efsane korku oyunu Amnesia: The Dark Descent’in yapımcılarının piyasaya sürdüğü bir başka korku oyunu olan SOMA; kimlik, bilinç ve insan olmanın ne anlama geldiğine değinen sarsıcı bir hikâyeye sahip bilim kurgu ve korku oyunu. Hem eleştirmenler hem de oyuncular tarafından oldukça fazla beğenilen SOMA, makinelerin kendini insan sanmaya başladığı okyanus altı bir tesiste, ana karakterimizin dış dünyayla ilişkisi olmadan hayatta kalmaya çalışmasını anlatıyor.

Tıpkı Frictional Games’in önceki korku oyunları gibi düşmanların arasından gizlice sıyrılarak gizemi çözmeye ve hayatta kalmaya odaklanan SOMA; kötülükten gizlenmenin heyecanını ve bir şeyden kaçmanın gerilimini, karanlık atmosferiyle beraber oldukça başarılı bir şekilde bizlere yansıtabiliyor.

Aliens vs. Predator

Filmiyle az çok konusu benzer olan oyunda Marine olduğunuz zaman sizi zorlu bir yol bekliyor olacak. İnsan olduğunuz için ne Alien’ın hızı ne Predator’ün gücü var. Tek imkanınız üst düzey silahlarınızı kullanmak. Alien’lar ve Predator’ler sizi parçalamak için peşinizde olacaklardır

Resident Evil Serisi

Öldükleri sanılan şirket çalışanlarının bilinçlerini kaybedip akli dengelerini yitirerek ete ve kana susamış yamyamlara yani zombilere dönüşmüşlerdir. Zombilerin bir ısırığı veya yaptıkları küçük bir çizik bile virüsün yayılmasına ve birkaç saat içinde sizinde onlardan birine dönüşmenize neden olur.

Resident Evil 2: Remake, Capcom tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir hayatta kalma ve korku oyunu. Oyuncular zombi kıyameti sırasında Raccoon City’den kaçmaya çalışırken polis memuru Leon S. Kennedy ve üniversite öğrencisi Claire Redfield’i kontrol ediyorlar.

Resident Evil 3 Tarih 28 Eylül 1998. Umbrella Şirketi’ nin yaptığı biyolojik virüs salgını şehre dağılmış ve Raccoon Şehri’ nde virüs yüzünden tekrar canlanan ölüler zaptedilememiştir. S.T.A.R.S. (Special Tactics and Rescue Service) üyesi olan Jill Valentine ise karmaşanın ortasında kalmıştır. Resident Evil 3’ün bu yılki yeniden yapımı, Resident Evil 2’de ilk gördüğümüz kötü şöhretli salgının farklı bir yanını gösteriyor. Spencer Mansion olayından kurtulduktan sonra Jill Valentine, kana susamış Nemesis tarafından takip edilirken zombi dolu Raccoon City’den kaçmak zorunda. RE3, hayatınızı tehdit eden zombileri ve diğer canavarları ortadan kaldırmak için kaynak yönetimi, bulmaca çözme ve soğukkanlı bir el gerektirir. Resident Evil 2’nin yeniden yapımından kesinlikle daha kısa bir deneyim sunar.

Resident Evil 4 Leon Scott Kennedy’nin şehirden kurtulan biri olduğu öğrenilince ABD ajanlığına alınmıştır. 6 yıl sonra Leon, ABD başkanının kızı olan Ashley Graham’ı kurtarmak için görevlendirilmiştir. Ashley bilinmeyen bir örgüt tarafından kaçırılmıştır. Leon görevi için ispanyada bulunan bir köye gider.

Resident Evil 5 Leon S. Kennedy ile birlikte, Resident Evil tarihinin bence en iyi savaşçısı olan Chris Redfield, tuhaf bir sevkiyatı -Biyolojik silah- durdurmak için Afrika’ya gönderilir. BSAA üyesi Sheva Alomar ile birlikte, Afrika’da yayılmaya başlayan bir salgınla başa çıkmak zorunda kalacaklardır

Resident Evil 6 Edonia’nın Özgürlük Ordusu adı altındaki ordusunun paralı askerlerinden olan Jake Muller, ki kendisi Albert Wesker’ın oğlu oluyor, ordudan bir bioterörist saldırı sırasında kaçmayı başarıyor. Jake yolculuğu boyunca Sherry Birkin ile partner olarak yoluna devam ediyor

Resident Evil 7 Oyunun hikâyesi, Baker ailesinin yaşamakta olduğu terk edilmiş bir evde, Ethan Winters’ın eşi Mia’yı aramasını konu edinmektedir. Ethan, Baker ailesine ve Kalıplaşmış denilen yaratıklara karşı savaşmak için çeşitli silahlar kullanmak zorundadır.

Resident Evil 8 Chris Redfield, önceki Resident Evil oyunlarının kahramanı, bir anda ortaya çıkar ve huzurlu yaşamlarını bozarak harap olmuş Ethan Winters’ın kendisini Avrupa’da gizemli bir köyde bulmasına yol açar ve Ethan’ı yeni bir kabusun içine sürükler.

Resident Evil, korku ve zombi hayranları için oynamaya değer. Ve ilk oyununuzu bitirdikten sonra, daha güçlü silahlar, sonsuz cephane ve daha fazlası gibi kilit açma özellikleriyle zafer turlarına katılabilirsiniz.

Blair Witch

Yıl 1996. ABD’nin Maryland eyaletinde yer alan ve Burkittsville yakınlarında kalan Black Hills Ormanı’nda küçük bir çocuk kayboluyor. Eski bir polis olan Ellis, köpeği Bullet’la birlikte çocuğu aramaya çıkıyor. Sakin ve güneşli bir gün, ormanın derinliklerine gittikçe yerini kasvetli ve içinden çıkılmaz bir karanlığa bırakıyor. Travma sonrası stres bozukluğu (PTSD) sahibi olan ve geçmişte yaptığı birtakım şeylerden dolayı suçluluk duyan Ellis, kâbus gibi bir gecenin içinde, uçsuz bucaksız Black Hills Ormanı’nda köpeği Bullet’la birlikte ipuçlarını aramaya ve kayıp çocuğu bulmaya çalışıyor. Zaman ilerledikçe ve gece etkisini artırdıkça, psikolojik sıkıntılar ve suçluluk duygusu Ellis’in üzerine yük olmaya başlıyor. Kör edici bir karanlığın, kasvetin ve gecenin esintisinin hâkim olduğu bir ormanda korkunun yaklaştığını iliklerinize kadar hissetmek çok ürpertici bir durum. Fakat bunu oyuncuya hissettirebilmek ise bir korku oyununun en temel amacı. Blair Witch bu açıdan çok başarılı bir oyun. Nasıl bir çıkmazın içinde olduğunuzu fark ettikçe ve Ellis’in geçmişini flashbackler aracılığıyla gözlemledikçe ormanın barındırdığı tehlikeler, Ellis’in bilinçaltında yatanlarla karışacak ve gerçekle hayali birbirinden ayırt etmek güçleşecek. Ellis’in köpeği Bullet, oyunda çok önemli bir role sahip. Hikâyenin ilerlemesi bir bakıma Bullet’a bağlı aslında. Onun ormanda bir şeyler bulması sayesinde Ellis de ipuçlarının farkına varıyor ve yeni yerler keşfediyor.

UNTİL DAWN

Hayatta kalma-korku macerası, bir yıl önce iki arkadaşının ortadan kaybolduğu ve hiçbir zaman bulunamadığı karlı bir dağ kulübesine kış kaçamağı yapan bir grup arkadaşın hikayesini anlatıyor. Cilveli gençler ve serbest dolaşan maskeli bir takipçiyle tamamlanan bir slasher filmi için basmakalıp bir kurgu, ancak hikaye yol boyunca beklenmedik ve unutulmaz dönüşler alıyor. En önemlisi, Until Dawn oyuncu seçimine bağlıdır ve seçimlerinizin sonuçları tüm oyun boyunca derin bir şekilde hissedilir. İlk oyununuzda, eyleminiz birisinin öldürülmesine neden olursa, yineleme yoktur, yalnızca sonraki oyunlarda farklı bir karar vermek için belirli bölümlere geri dönebilirsiniz.

Hikaye pek çok yöne ayrıldığı ve birden çok sonu olduğu için, Until Dawn’da tekrar oynanabilirlik var. Teknik olarak tek oyunculu bir oyun olsa da, Until Dawn bir grup insanla oynamak aynı derecede eğlencelidir. Tek bir seans için biraz uzun olsa da – tamamlamanız sekiz veya dokuz saat sürer – Until Dawn’ı iki veya üç seansa kolayca ayırabilir ve arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz, her bir kişi kontrol etmek için bir karakter seçer. Bunu hem tek başıma hem de arkadaşlarımla oynadıktan sonra, defalarca deneyimlemenin eğlenceli olduğunu söyleyebilirim ve hala nasıl hayatta kalacağımı bulamadığım karakterler var.

LİTTLE NİGHTMARES

Little Nightmares 2’nin 11 Şubat 2021’de yayınlanacağı onaylandığında, orijinali oynamak için daha iyi bir zaman olamaz. Little Nightmares, ilk olarak 2017’de piyasaya sürülen ve yalnızca Six olarak bilinen sarı bir yağmurluk içindeki küçük, aç bir çocuğu takip eden Tim Burton benzeri bir bulmaca-platform oyunudur. Çocuk, çok sayıda tuhaf ve acınacak yaratığa ev sahipliği yapan, çoğunlukla su altındaki Maw adlı korkunç bir adada mahsur kalır. Uzun kollu, kör bir kapıcıdan tüyler ürpertici, karanlık bir Hanımefendiye kadar Six, Maw’dan çıkarken yakalanmaktan kaçınmalıdır.

Little Nightmares, beklediğinizden çok daha korkutucu, tüm oyunum boyunca gergindim. Playdead’in Limbo veya Inside’da olduğu gibi, Little Nightmares’ın da diyalogu yok, ürpertici ortamların ve gergin atmosferin tüm gerilimin artmasına izin veriyor. Biraz açık uçlu olsa da kesinlikle tatmin edici olan bir sonla sonuçlanır. Oyun ayrıca üç DLC bölümü aldı ve tüm deneyimi Little Nightmares: Complete Edition’da edinebilirsiniz.

author
Oğuzhan Erdoğan Spor yapmayı bir hayat tarzı olarak benimsedim...genelde basketbol, masa tenisi, langırt ilgileniyorum. Eşimle birlikte doğa yürüyüşleri ve kamp yapmayı da ayrıca çok seviyoruz. Şu anda özel bir şirket reprezant olarak görev yapmaktayım. Oyun oynama 1996 kara kutu dediğimiz atarilerle başladım 1999 yıllın komşumuzun oğlunun bilgisayarı ile bilgisayarlarla tanıştım sonrasında ilk bilgisayım Commodor64 sahibi oldum bir kaç ay sonra yeni bir Bilgisayar alarak oyun, donanım ve ekipman serüvenime kendi çapımda söküp takma eşe dosta pc toplama ve tamirleri ve daha sonrasında ise donanım alıp satma işleri ile devam ettim. Yakın zaman da ülkemizdeki ekonomik krizi fırsata çevirip son anda güzel bir sistem topladım bu sistemle 20 li yaşlarımdaki gibi oyun oynamaya devam etmeyi düşünüyorum oyun oynarken thegamerstation da oyun ve sistem tavsiyeleri, donanım da 2.el ile ilgli düşüncelerimi sizlere paylaşacağım aynı zamdan kanalımızda da yayın açıp birlikte keyifli zamanlar geçirmeyi planlıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR