Haberler

The Last of Us Remake fragmanı ve çıkış tarihi sızdırıldı

The Last of Us, PlayStation 5’e geliyor. Duyuru, Twitter kullanıcısı Wario64‘ün bugün erken saatlerde oyunun PlayStation mağaza listesini ve beraberindeki oyun fragmanını fark etmesinin ardından geldi. Listeye göre, oyunun 2 Eylül’de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Bu haftaki oyun etkinliklerinden birinde (büyük olasılıkla Summer Game Fest Live) yayınlanması beklenen fragmanda, yaklaşmakta olan remake sürümünün “sıfırdan PlayStation 5 için inşa edildiği” ortaya çıktı. Fragmanda çıkış tarihi yer almasa da The Last of Us Remake’in PlayStation 5 sürümüne ek olarak PC’ye de geleceği de ortaya çıktı. Bu, PlayStation’ın en büyük özel oyunlarından bazılarını PC’de yayınlamaya yönelik devam eden eğilimini devam ettirerek, daha geniş bir kitlenin hikaye açısından zengin oyunlarını deneyimlemesine olanak tanıyacak.

Oyunun iki sürümü satın alınabilecek: Standart sürüm 60$ ve Firefly sürümü 100$(Türkiye fiyatlanması bilinmiyor). Bu sürümler arasındaki farkın ne olduğu henüz açıklanmasa da, her iki sürüm de Ellie’yi The Last of Us’a giden olaylar sırasında ve Joel’den ayrıldığı dönemi kapsayan DLC genişlemesi olan Left Behind ile birlikte geliyor.

Kıyamet sonrası Amerika’da geçen The Last of Us, Joel adında bir adamı ve onun asabi, kızı gibi olan Ellie’yi dünyayı harap eden mantar salgınına bir çare bulmak için ülkeyi dolaşırken takip ediyor.

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR