Aksiyon Haberler Nişancı(FPS-TPS)

Titanfall 2, PC’ye hayran yapımı özel sunucular gelecek.

Yeni Northstar modu, EA’nın uzun süredir acı çeken nişancı oyununa yeni bir yaşam süresi vermeyi vaat ediyor.

Zaman zaman oyunu neredeyse oynanamaz hale getiren hack’ler ve DDoS saldırılarıyla aylarca mücadele ettikten sonra , Titanfall 2, oyuncuların PC’de kendi özel sunucularını kurmalarını sağlayan Northstar adlı yeni bir mod aracılığıyla ikinci bir yaşam süresi alıyor.

Northstar modu, Titanfall 2 oyuncularının “özel içerik oluşturmak için özel komut dosyaları ve varlıkları kullanarak kendi Titanfall 2 sunucularını barındırmasının yanı sıra vanilya içeriğini barındırabilmesini” sağlar. Daha da önemlisi, sunuculara yönelik saldırıların zayıflama riskini de büyük ölçüde azaltır: Aynı güvenlik açıkları mevcuttur, ancak sunucuların kendileri etkili bir şekilde radardan uzaktır.

SaveTitanfall Twitter hesabı, “Bir saldırgan sunucunuzu çökertmek istiyorsa, sunucunun IP adresini takip etmek zorunda kalacak” dedi . “Ana sunucuda olmayan özel oyunların izini sürmek ve çökmek imkansız olacak.”

Github dünyadaki en dostça dağıtım platformu değil, ancak burada açıklandığı gibi kurulum süreci aslında oldukça basit:

  • Sürümler sayfasından en son sürümü indirin
  • Yeni indirilen zip klasöründeki tüm dosyaları Titanfall klasörünüze kopyalayın
  • Steam için – Titanfall 2’ye sağ tıklayın > Özellikleri Aç > Yerel Dosyalar’a tıklayın > Gözat’a tıklayın
  • Origin için – Kitaplıkta Titanfall 2’ye tıklayın > Dişli simgesine tıklayın > Oyun Özellikleri’ne tıklayın
  • Northstar’ı başlatmak için NorthstarLauncher.exe’yi başlatın

Her şeyin yolunda gittiğini varsayarsak, bir “Northstar’ı yüklediğiniz için teşekkürler” mesajı görürsünüz ve oradan devam edebilirsiniz. Ancak, Northstar Origin üzerinden başlamadığından, mevcut başlatma argümanlarının devam etmeyeceğini unutmayın; bunları Northstar klasöründeki ns_startup_args.txt dosyasına manuel olarak eklemeniz gerekecektir.

Titanfall alt dizinindeki moda verilen tepki çok olumlu. Konsol oyuncuları anlaşılır bir şekilde hayal kırıklığına uğradı, ancak moda erişebilen PC oyuncuları şimdiye kadar onunla çok iyi vakit geçiriyor gibi görünüyor.

Ne yazık ki, orijinal Titanfall’a benzer bir modun gelme olasılığı çok uzak. SaveTitanfall operatörü Phoenix, Titanfall 2’nin tek oyunculu kampanyası için, Northstar modunun takıldığı bir server.dll kullandığını açıkladı, ancak orijinal oyunun bağımsız bir kampanyası veya yerel sunucusu olmadığı için benzer işlevleri etkinleştirmek çok daha karmaşık.

“Temelde Respawn’ın Titanfall 2’nin tek oyunculu kampanyası için yaptığı şey, çok oyunculu oyunlar için sunucuları barındırmak için kullanılan sunucu kodlarını almak ve bunu oyunun normal perakende sürümüne eklemek oldu” diye açıkladılar. “Tek oyuncuda kolay kullanım sağlamak için sunucu ikili dosyasında bazı değişiklikler yaptılar; çok oyunculu altyapının çoğu/tümü, kampanya için kullanılan yerel sunucuda hala orada.

“[Titanfall’da] uygulanacak özel sunucular için, sunucu yazılımının sıfırdan uygulanması gerekirken, Respawn zaten yapılmış sunucuyu kullanmak zorunda kalacaktı… Bu mümkün ama çok zor.”

Daha fazla bilgi için veya topluluğun diğer üyeleriyle bağlantı kurmak için Northstar Discord sunucusuna gidin.

Kaynak

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR