Haberler

Türk VALORANT süperstarı Cned, VCT 2023 için NaVi ile görüşüyor

Birçok kaynaktan gelen bilgilere göre Natus Vincere, Acend oyuncusu Mehmet “cNed” Yağız İpek’i VALORANT kadrosuna almak için görüşmelerde bulunuyor. Anlaşma henüz tamamlanmadı, ancak hem Acend hem de NaVi, görüşmelerin yakında sona ereceğine emin gibi gözüküyor.

Görüşmeler tamamlandığında, NAVI VCT 2023 sezonu için başlangıç ​​kadrosunu tamamlamış olacak. Organizasyon, Masters ödüllü FunPlus Phoenix takımını almaya hazırlanıyor, ancak yıldız Chamber oyuncusu Ardis “Ardiis” Svarenieks, takım arkadaşlarının geri kalanıyla birlikte Navi çatısı altında bulunmayacak.

Bunun yerine, Ardiis başka bir yere takıma transfer olmaya çalıştı ve daha önce internette gezen bilgilere göre Kuzey Amerika organizasyonu NRG oyuncuyu imzalamaya hazırlanıyordu. Ardiis, NRG için kesin gözüyle bakılıyor, bu yüzden oyuncu Amerika uluslararası liginde rekabet etmeye hazırlanıyor.

Daha önce dünyanın en iyi oyuncularından biri olarak anılan CNed, geçen yıl Aralık ayında gerçekleşen VALORANT Champions’ta takımını büyük kupaya taşımıştı. Acend, büyük finalde Gambit Esports’a karşı muhteşem bir geri dönüşle kazandığı zaferin ardından VALORANT’ın en iyi takımı olmuştu.

Bir diğer Avrupa takımı FPX, Temmuz ayında gerçekleşen VCT Masters Kopenhag’da bir zaferle sonuçlanan son aylarda öne çıkan bir yükseliş gördü. FPX büyük finalde Paper Rex’i 3-2’lik heyecan verici bir zaferle devirdi.

Ancak Acend ve FPX, önümüzdeki Şubat ayında başlayacak olan EMEA uluslararası ligi için geliştirici ve turnuva organizatörü Riot Games ile bir ortaklık sağlayamadı(Yani partnerlik sistemine giremedi). Ancak NAVI, BDT(CiS) bölgesini temsil etmek için bir ortaklık sağlayan birkaç takımdan biriydi. Ayrıca Cned’in geçen haftalarda Team Vitality ile de görüştüğü bildirilmişti.

İlginizi Çekebilir: CNed, VCT 2023 öncesinde Team Vitality’ye katılacak

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR