Haberler Oyun

Unity Ofislerini Kapattı

Unity Ölüm Tehdidinin Ardından Ofislerini Kapattı. Yaygın olarak kullanılan video oyun motoru Unity’nin arkasındaki şirket olan Unity Technologies, ölüm tehdidinin ardından bir şehir toplantısını iptal etti ve iki ofisini kapattı. Bu tehdit, şirketin, pek çok kişinin oyun geliştiricilerine karşı yağmacı olarak nitelendirdiği tartışmalı yeni bir iş modelini duyurmasından sadece birkaç gün sonra geldi.

Bloomberg tarafından bildirildiği üzere, Unity icra kurulu başkanı John Riccitiello, şirketin inandırıcı bir ölüm tehdidi aldığını düşünmesinin ardından çağrıyı yapan kişi oldu. Riccitiello daha sonra şirketin planlanan toplantısını iptal etti ve şirketin San Francisco, California ve Austin, Texas’taki ofislerinin günün geri kalanında Unity Ofislerini kapattı.

Bu haber, Unity Technologies’in 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren stüdyolara bir çalışma zamanı ücreti uygulayacağını duyurmasından birkaç gün sonra geldi. Unity’nin açıklamasına göre bu ücret, Unity motoruyla inşa edilen bir oyunun yüklenme sayısına dayanıyor ve stüdyolar belirli bir eşiği aşmaları halinde yükleme başına $.01 ila $.20 arasında bir ödeme yapıyor. Oyun geliştiricileri Unity’nin yeni politikalarının daha önceki anlaşmaları ihlal ettiğini, şeffaflıktan yoksun olduğunu ve birçok stüdyoyu mali olarak yıkıma uğratabileceğini belirtmekte gecikmedi.

Duyurudan bu yana, geliştiricilerin Unity’ye karşı bir toplu dava açma planları yapmaya başladıkları bildirildi. Dahası, şirket içinde giderek büyüyen bir bölünme olduğu söylentileri dolaşıyor. O zamandan beri silinmiş bir X gönderisinde, bir çalışan ekiplerinin “bunun ne kadar korkunç karşılanacağını şirket içinde kapsamlı bir şekilde ilettiklerini belirtti. Basitlik ve tüm uç durumları detaylandıran kapsamlı bir SSS vurgulandı.”

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın. Tüm içeriklerimiz için The Gamer Station Tüm İçerikler

Oynadığınız oyunlarla, Film ve Dizilerle hatta Teknolojik konularla ilgili tartışmalara girebileceğinizi, başlıklar açabileceğinizi, yorumlar yapabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen Panomuza üye olun!

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Pano platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir