Haberler

VALORANT partnerlik programının 5 yıllık planı açıklandı.

Turnuva organizatörü ve oyun geliştiricisi Riot Games, bugün yaptığı açıklamada, özel VALORANT ortaklık programına 2028 yılına kadar Ascension turnuvası üzerinden yeni katılımcılar ekleneceğini duyurdu.

Üç ligdeki takımların sayısı her yıl artacak ve 2024’te ilk yeni takımlar eklenecek. Her lige 2027’ye kadar bir yeni katılımcı katılacak. Takımlar, yeni Ascension turnuvaları aracılığıyla ortaklık ligine katılma şansına sahip olacak.

EMEA, Amerika ve APAC bölgelerinde kurulacak olan üç ortaklık liginde, Riot’un duyurusu ile onaylandığı üzere, 2023’te her ligde 10 takım olmak üzere toplam 30 takım yer alacak.

2028’e kadar ortaklık(partner) liglerinde 42 takım olacak, bu yıl 30 takım doğrudan Riot ile ortaklık yapacak ve 12 takım da Ascension ile elemeye katılacak.

İlginizi Çekebilir: Riot Games, VALORANT partnerlik sistemi için başvuru sürecini bu ay başlatacak!

Valorant

Takımlar, bölgesel Challengers liglerinin bir sonraki seviyesi olan Ascension turnuvalarını kazanarak Riot’un ortaklık programına katılmaya hak kazanabilirler. Dünya genelinde bölgelere göre bölünmüş 21 Challengers ligi olacak.

EMEA’daki VALORANT bölgesel liglerine benzer şekilde, Challengers liglerinden en iyi takımlar kendi bölgesel Ascension turnuvasına katılmaya hak kazanacak. Ardından, Ascension turnuvasının galibi bir sonraki yılın ortaklık programına hak kazanacaktır.

Bu format, her bölgeden en iyi üç takımın doğrudan uluslararası liglere katılmasını sağlayacak. Bu takımlar, partner takımlara benzer avantajlarla iki yıllık bir terfi kazanacak, ancak daha sonra Challengers’a geri dönecek.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR