Haberler

VALORANT, Temmuz’dan itibaren sesli sohbeti dinlemeye başlayacak

Riot Games, 13 Temmuz’da Kuzey Amerika sunucusunda kaydedilmiş Valorant oyun içi sesli iletişimlerin arka plan değerlendirmesine başlayacak. Kısa bir açıklama yapan Riot, kayıtları dinlemelerinin amacının nihayetinde “davranış politikalarının herhangi bir ihlalini doğrulayabilecek açık kanıtlar toplamak” olduğunu söyledi.

Riot, bu değişikliği ilk olarak Nisan 2021’de gizlilik politikasında bir güncelleme yaptıktan sonra duyurdu. Yeni şartlar, Riot’a sesli sohbet üzerinden nefret söylemi ve tacizle mücadele amacıyla “Riot’a ait sesli iletişim kanallarını kullanırken ses verilerini kaydetme ve potansiyel olarak değerlendirme” izni veriyor. Riot, bir oyuncu birisini küfürlü veya saldırgan yorumlar için şikayet ettiğinde kayıtları analiz edeceğini söyledi.

Valorant maçlarındaki ses kayıtları toplanacak ve Riot tarafından geliştirilen bir dil sistemiyle kayıtlar değerlendirmeye alınacak. Böylece davranış bozuklugu gösteren oyuncuları tespit etmek daha da kolaylaşacak. Ancak bu durum bir test aşamasında gerçekleşecek.

Riot ayrıca, bu testten elde edilen sesli değerlendirmenin raporlar için hemen kullanılmayacağını da açıkça söylüyor. Riot “Bu sistemi genişletmeyi düşünmeden önce, etkili olduğundan emin olmamız gerekiyor ve hatalar olursa, yanlış pozitifleri (veya bu konuda negatifleri) düzeltebileceğimizden emin olmak istiyoruz ” dedi.

Planlanan raporlama sistemi, Valorant’ın toksik oyuncuları çökertmeye çalışmasının tek yolu değil. Bu yılın başlarında Riot, Valorant oyuncularının sohbette ”kötü kullanım amaçlı” içeriği engellemeye yardımcı olması beklenen “sessiz kelimeler listesine” belirli kelimeler ve ifadeler eklemeye başladı

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR