Haberler Oyun

Valve Kumarı Yasaklıyor

Valve Kumarı Yasaklıyor! Steam’in çevrimiçi davranış kuralları yeni bir güncelleme aldı ve çoğunlukla, açıkça yasadışı faaliyetleri, tacizi, hile programlarının kullanımını ve Steam istemcisinin manipülasyonunu yasaklayan beklenen dille dolu. Ancak davranış kurallarına yapılan yeni bir ekleme, geçmişte Valve için bir tartışma ve yasal sorun konusu olan kumar oynamayı da içeren “ticari faaliyetlerin” katı bir şekilde yasaklanmasıdır.

Valve bir zamanlar CS:GO’nun silah derisi pazarını “karaborsa silah kaçakçılığının tüm yasadışı heyecanlarını” kötü şeyler olmadan deneyimlemenize izin verdiği için tanıtmış olabilir, ancak aynı mağaza hızla tartışmalara yol açtı. Forbes’un “her bir silahı ya da bıçağı nakde çeviren likit bir piyasa” olarak tanımladığı bu durum, silah derileri üzerinden oynanan kumarın gelişmesiyle birlikte bazı hukuk uzmanlarının da dikkatini çekti. Profesyonel maçların sonuçlarının ardından CS:GO skinlerine atfedilen değer (sadece 2015 yılında 2 milyar doları aştı) ve buna bağlı büyük miktarda harcamaya dayanarak, geleneksel sporlarda kumar için yürürlükte olan aynı düzenleyici yapıların oyunlar için de yürürlükte olması gerektiğine inanıyorlar.


İlginizi çekebilir: Tarihteki En Pahalı CSGO Çıkartmaları


Valve o zamandan bu yana, kendisini düzensiz kumarda rol oynamaktan sorumlu tutmaya çalışan yasal iddialardan galip çıktı. Şimdi, Valve’ın yasadışı kumar siteleri ve faaliyetleriyle olan ilişkisinin belirsiz bir şekilde yorumlanmasını önlemek için, dijital mağazası Steam’in çevrimiçi davranış kuralları, kumarı açıkça yasaklayacak şekilde güncellendi. Bu politikayı ihlal ederken yakalanan herkes hesap yasağı riskiyle karşı karşıya.

Valve Kumarı Yasaklıyor
Valve Kumarı Yasaklıyor

CS:GO toplayıcısı xMercy tarafından tespit edilen kumar, “Steam hesapları satın almak veya satmak”, hediye kartları satmak, “dilencilik yapmak” ve hatta “reklam yayınlamak” gibi yasaklanabilir suçların bir listesini içeren ticari faaliyetlere karşı yasaklara eklendi.

xMercy’nin de belirttiği gibi, “ticari faaliyet” Valve’ın Steam’de her zaman dikkat ettiği bir konuydu. Buradaki önemli değişiklik, doğrudan kumardan bahsedilmesidir.
CS:GO skinlerine olan ilgi muhtemelen yüksek kalmaya devam edecek, ancak şimdi Valve, hizmetin kontrolsüz kumar oynamayı kolaylaştırmak için doğrudan kullanılmasına müsamaha göstermeyeceğini açıkça belirtti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın. Tüm içeriklerimiz için The Gamer Station

Oynadığınız oyunlarla, Film ve Dizilerle, Teknolojik konularla ilgili tartışmalara girebileceğinizi, başlıklar açabileceğinizi, yorumlar yapabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen Panomuza üye olun!

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Pano platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir