Haberler

Valve şimdiden Steam Deck 2 için hazırlanıyor

Steam Deck oyuncuların ellerine geçerken, Valve bir diğeri için hazırlanıyor. Valve’in kurucusu Gabe Newell, EDGE Magazine ile yaptığı röportajda elde taşınır bilgisayarın yeni versiyonunun ilk versiyondan daha güçlü olacağını söyledi. Newell, odağını daha üst düzey bir sürüme yönlendirmek için en pahalı Steam Deck modelinin popülaritesinden bahsediyor.

Newell, “Temelde gücü, yetenekleri veya her neyse, bunun daha da pahalı bir versiyonunu istiyoruz” diyorlar. Steam Deck’in en pahalı sürümü, 256GB ve 64GB modellerde NVMe M.2 SSD üzerinden 512GB dahili depolama ile 649,99 $’a satılıyor. Ek olarak model, oymalı parlama önleyici cam ve özel bir taşıma çantası ile birlikte geliyor. Tüm Steam Deck modelleri, Valve tarafından oluşturulan aynı özel AMD RDNA 2 APU’yu kullanır.

Valve, elde taşınabilir oyun bilgisayarlarının çekiciliğini genişletme konusunda tamamen istekli görünüyor. Yakın zamanda piyasaya sürülen Elden Ring dahil olmak üzere Steam’in en popüler oyunlarının çoğunun Steam Deck’te çalıştığı doğrulandı. Steam Deck 2 birkaç yıl sonra gelmeyebilir, ancak daha güçlü el bilgisayarları er ya da geç gelecek gibi görünüyor

0
0
0
0
0
12
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish