Haberler

VCT EMEA Challengers 1’e katılmaya hak kazanan takımlar!

Berlin International Gaming, Guild Esports, FunPlus Phoenix ve SuperMassive Blaze, yeni VCT EMEA liginde Fnatic, Acend, Team Liquid ve Gambit Esports’a katılacak. Guild ve BIG, Avrupa açık elemelerinde kalifiye olurken, SuperMassive Türkiye klasmanında mücadele etti.

Guild ve BIG, açık sistem üzerinden geldiler ve yeni EMEA ligini yapmak için kapalı eleme bölümüne davet edilen takımları devirdiler. Guild, TENSTAR’ı ve Team Vitality’yi yenerek sıralamaya girmeyi başardı. BIG, ikinci turda onları alt bölüme gönderen Vitality üzerinden eleme maçlarını 3-0 almadan önce TENSTAR ve Alliance’ı yenerek alt gruptan geçti.

VCT EMEA Challengers 1 kalifikasyonunda Avrupa takımlarına katılan diğer takımlar SuperMassive Blaze ve FPX. SuperMassive açık gruptan geldi ve kapalı eleme rekabetini büyük ölçüde yaşadı. Fire Flux Esports’un büyük finalinde sadece bir harita kaybettikten sonra sadece bir Türk takımı yeni lige çıkabildi ve SMB kalifiye oldu.

FPX, kapalı eleme yarışına ilk turda KPI Gaming’e yenilerek başladıklarında çok farklı bir yol izledi. Daha sonra büyük finalde Natus Vincere ile karşılaşmak için alt grupta mücadele ettiler ve seriyi 3-2 alarak hak kazandılar.

Üç bölge için bir sonraki eleme listesi Pazartesi günü tekrar açık elemelerle başlıyor. Her bölgeden dört takım, bir sonraki kapalı elemeleri açık bölümden yapacak ve VCT EMEA Challengers 1’deki 4 kişilik yer için mücadele edecekler

Üç bölge için kapalı eleme Perşembe günü başlıyor.

Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR