Uncategorized

VCT Masters 3 Berlin’de fazlasıyla göreceğimiz Valorant Ajanları

Champions etkinliğine giden yolun son kısmındaki ilk durak, VCT Masters 3, Berlin’de yapılacak. Sadece ikinci resmi uluslararası VALORANT LAN turnuvası olan VCT Masters 3: Berlin, dünyanın dört bir yanından 16 takım, nihai dünya şampiyonasında yerlerini korumak için sekiz takımlı tek eleme braketine giden bir grup aşaması formatında yarışacak.

VALORANT’ta, bir takımın iletişim düzeyine ve hangi haritada oynadığına bağlı olarak ajan seçim ekranında maçlar kazanılabilir ve kaybedilebilir. Önümüzdeki ay Masters 3’ü yakından takip etmek için beş ajandan oluşan bir kompozisyon oluşturduk.

JETT

Jett’i burada görmek sürpriz olmamalı çünkü Jett şu anda metadaki en etkili düellocu ve birden fazla bölgede en popüler ajan seçeneklerinden biri. Üçüncü Aşama: Challengers Playofflarında Jett, Kuzey Amerika (yüzde 78), EMEA (yüzde 65), Kore (yüzde 85), Brezilya (yüzde 75) ve diğerleri için en çok seçilen ajan oldu. Jett’in hareketlilik ve ölümcüllük karışımı, diğer hiçbir düellocu veya ajana benzemez. Dumanları, kendi başına oyunlar yaratmasına izin veriyor ve Blade Storm ulti yeteneği, herhangi bir eko round için veya Op oyuncuları için muazzam bir destek.

Berlin, şimdiye kadar bir turnuvadan toplanan en üst düzey Jett oyuncularının en büyük uluslararası seçimlerinden birine sahip olacak. Jett’i oynayan oyunun yükselen yıldızlarından bazıları birbirleriyle düello yapacak: Sentinels TenZ, Acend cNed, Envy yay, Vision Strikers BuZz ve SuperMassive Blaze Izzy. Bu oyunculardan bazılarının ne kadar üretken olduğu göz önüne alındığında, Berlin bize kimin daha iyi Jett oldugunu gösterebilir.

SOVA

Sova, VALORANT bölgelerinin çoğunda seçilen iki numaralı ajanıdır. Aslında Sova, Ascent, Bind ve Icebox gibi haritalarda genel olarak Jett’ten daha yüksek bir seçme oranına sahip, ancak toplam oranı, bölünmüş ajan seçimlerinde görünmemesi nedeniyle aşağı çekilir. Ancak diğer haritalarda sağladığı değer küçümsenemez. Sova’nın yetenekleri, takım için bilgi toplamaya ve rakipleri noktalardan dışarı çıkmaya zorlamaya yöneliktir.

Berlin’de çok sayıda Sova seçimi göreceksiniz ve ardından Sova’nın saldırıda siteların alınmasında ve round sonlarında ne kadar baskın oldugunu göreceksiniz. Yer açmak için Keşif Okları ve Baykuş Drone’u olacak, ardından Şok Dartları ve belki de post-plantte turu güvence altına almak için iyi zamanlanmış bir Avcı Öfkesi olacak. Savunmada Sova’nın keşif yetenekleri çok önemli çünkü doğru zamanlanmış bir ok, Site saldırısını daha başlamadan ortaya çıkarabilir. 100 Thieves Hiko, Sentinels ShahZaM, G2 koldamenta ve Gambit Chronicle gibi oyuncular, önemli turlarda izlenecek Sova oyuncuları olacak.

SAGE

Jett ve Sova gibi dünya çapında VALORANT ekipleri tarafından evrensel olarak tercih edilen ajanların aksine, belirli bir rekabet bölgesinde istisnai miktarda kullanım gören birkaç ajan var. Bu ajanlardan biri, Challengers Playoffları sırasında Ascent, Icebox ve Split’te yüzde +80’lik bir oran da dahil olmak üzere yüzde 63’lük en yüksek ikinci genel seçim oranıyla EMEA’da favori olarak ortaya çıkan Sage. Bu genel oran, diğer bölgelerde gördüğünüz genel oranlarla oldukça zıttır: Brezilya’da yüzde 33, Kore’de yüzde 26 ve NA’da yüzde 17.

EMEA ekipleri, Sage duvarının bir controllerın dumanına veya bir Phoenix veya bir Viper’ın içinden geçilebilen duvarına karşı sağladığı güvenliği seviyor. Bu, karşıt hamleleri veya tekrarları yavaşlatabilir ve hatta doğru yerleştirildiğinde görüşü kesebilir. NA veya Kore gibi agresif bir oyun stilini tercih eden bölgelere karşı, bu stil duvarlar veya yavaşlatma küreleri çok önemlidir. İyileştirme ve Diriliş, bir takımın kontrolsüz saldırganlıkta verdiği kayıplardan kurtulmasını sağlar. G2 ve Acend gibi EMEA takımlarının her birinde, Sage’i kullanan birden fazla oyuncu var ve dört takım da onu komplarında sık sık kullanıyor.

ASTRA

Okyanusun diğer tarafında, NA’da Astra, Üçüncü Aşama: Challengers Playoffları sırasında yüzde 69 genel seçim oranına sahip. Brezilya ve Kore gibi bölgelerde de seçilme yüzdesinde bir artış gördü ancak NA’da Astra özellikle Haven, Ascent, Split ve Bind gibi haritalarda en çok seçildiği yer. Yakın açıları ve daha az geniş açık alanları olan Split ve Bind gibi haritalarda yıldız kullanımı ile rakip oyunculara saldırı ve savunmada yaptıgı baskılar çok önemli bir yer alıyor. Yada konuşlandırabildigi yüksek sayıda yıldızlar Haven gibi 3 site’ı olan bir haritada çok kritik bir hal alıyor. Daha önce Masters 2 Reykjavik’te uluslararası sahnede de etkisi oldu. NA temsilcisi Version1, Liquid’e karşı aldıkları ezici galibiyette Astra’yı son derece iyi kullandı.

Astra, NA’daki bir başka popüler ajan olan Killjoy ile inanılmaz bir kombo potansiyeline sahiptir. Killjoy’un Nanoswarm’ını bir Astra yıldızına atabilirsiniz, ardından bombayı patlatırken Astra rakipleri içeri çekerek onları tuzağa düşürebilir ve sağlıklarını azaltabilir. Ancak Killjoy olmasa bile duman, sarsıcı bir yük veya bir girdap açmak bir takıma muazzam bir değer sağlar. Haritanın kontrolünü ele geçirmek ve Astra ile diğer ekiplere sorun çıkarmak için Sentinels zombs, 100T nitr0 ve Envy Marved gibi en iyi NA kontrolörlerini arayın.

KILLJOY

Kombo için Astra’nın yıldızları ile bir araya gelmese bile, Killjoy girdiği her VALORANT maçında büyük bir etki yaratabilir. Bu yüzden Kuzey Amerika, Brezilya, Kore ve Güneydoğu Asya’da en çok seçilen sentinel ajanıydı. Bu bölgelerde özellikle Ascent, Icebox ve Breeze gibi haritalarda popüler.

Killjoy’un yetnekleri gerçekten onun her şeyden biraz yapmasına izin veriyor. Tareti açıları kontrol etmek ve tutmak için kullanılabilir, Alarmbot pusuya yatmaları ve retake sırasında rakibi caydırabilir, Nanoswarm mükemmel bir post-plant yeteneğidir ve ultisi hem hücum site alımlarında hem de defansta retakelerde kullanışlıdır. NA’ya bakın ve Sentinels dapr, Envy FNS ve 100T Steel gibi siteleri kendi başlarına kilitleyen oyuncuları görün.

7
33
14
7
12
9
9
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi okumayı çok isteriz, yorum yapmak için tıklayınız.x
()
x
X