Uncategorized

Xbox, yeni bir Edge tarayıcısı alıyor!

Xbox’ın artık, Stadia oyunları oynayabilen, Discord’a erişebilen ve daha fazlasını yapabilen yeni ve modern bir web tarayıcısı var

Microsoft, Edge tarayıcısının güncellenmiş bir sürümünü içeren yeni bir Xbox panosunu kullanıma sunuyor. Altı aylık testten sonra, Edge’in Chromium sürümü artık mevcut tüm Xbox One ve Xbox Series S/X konsollarında kullanılabilir ve yeni özellikler Xbox sahiplerinin Google Stadia oyunlarını yayınlamasına, web üzerinden Discord’a erişmesine ve daha pek çok şeye olanak tanır.

Edge’in Xbox sürümü, PC veya Mac’te bulunan sürümle neredeyse aynı görünüyor. Dikey sekmeler ve Koleksiyonlar gibi özellikler bile içerir. PC ve mobil cihazlarda Edge gibi, Xbox sürümü de tüm ayarlarınızı, favorilerinizi, sekmelerinizi ve web geçmişinizi senkronize eder. Gerçekten eksik olan tek özellik, uzantılar ve Kullanıcı Aracısı dizelerini değiştirmek veya bir konsola erişmek için geliştirici moduna geçme yeteneğidir.

undefined

Edge ayrıca fare ve klavyeyi de destekler, böylece çevrimiçi olarak Word veya Excel gibi şeylere ve hatta Google Stadia oyunlarına klavye ve fare veya Xbox denetleyicisi aracılığıyla erişebilirsiniz. Xbox’ta henüz bir Discord uygulaması bulunmamakla birlikte, Edge’in bu yeni sürümüyle web sürümüne erişebilirsiniz. Discord, sesli aramalara ve metin kanalı sohbetlerine katılmanıza izin verecek, ancak maalesef mikrofon desteği mevcut değil.

Bu yeni Edge tarayıcısı, daha önce Xbox’ta bulunanlara göre büyük bir gelişmedir ve onu Steam PC oyunlarına veya Krunker veya Quake JS gibi web oyunlarına erişmek için bile kullanabilirsiniz. Nvidia, hala tuhaf bir şekilde, GeForce Now akış hizmetine Edge üzerinden erişimi engelliyor. Nvidia’ya neden Edge’i genel olarak engellemeye devam ettiğini defalarca sorduk, ancak şirket yalnızca Nisan ayında “gelecek için Edge tarayıcı desteğini araştırdığını” söyledi.

Xbox için yeni Microsoft Edge tarayıcısı, şu an tüm Xbox konsollarında kullanılabilir.

Kaynak

11
14
38
9
25
9
9
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi okumayı çok isteriz, yorum yapmak için tıklayınız.x
()
x
X