Haberler

Yayıncı ekibi Rekkitz Twitch’i bırakma kararı aldı!

Jahrein’in içinde oldugu Rekkitz ekibi yaşanan son olaylardan sonra Twitch’in aksiyon almaması sebebiyle Twitch’i bırakacaklarını açıkladı.

Dün akşam saatlerinde sevilen Twitch yayıncısı Jahrein ekibi toplayarak açtıgı yayında Twitch ile ilgili yaşadıkları sıkıntılar dile getirdi.

Ekip yaşanan bot, bit, stream boost gibi skandallara rağmen Twitch’in gerekli aksiyonları almaması, yayıncıların bu konularla ilgili bilgilendirilmemesi ve muhattap bulamamaları iile ilgili sıkıntıları dile getirdi.

Yayının ardından Rekkitz Twitter hesabından yayını tasdikleyen bir açıklama yayınlandı. Yukarıdakilere ek olarak Jahrein’in Mayıs ayına kadar Twitch ile sözleşmesi olduğu için onun akıbetinin henüz belli olmadıgını ancak Toqtir, Zade, ClumsyKitty, ErenAktan, Moparism, Adal, ve PurpleBixi’nin yeni bir platforma geçene kadar yayınlara ara verdigini duyurdu.

Bu açıklamalarının ardından binlerce kişi bu kanallarda bulunan aboneliklerini iptal etmeye başladı.

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR