Teknoloji

Yeni Sony Inzone oyun kulaklıkları ve monitörleri tanıtıldı!

Sony kısa süre önce PlayStation projelerini PC’ye genişletmek için özel bir adım attığını duyurdu. Sony’nin yeni duyurduğu oyun ürünleri serisi, PC oyunlarına verilen önemin oyunlarla sınırlı olmayacağını gösteriyor. Hem PC hem de PS5 için oyun kulaklıkları ve oyun monitörleriyle çıkış yapan yeni bir ürün markası olan Sony Inzone ile tanışın!

Büyük ölçüde PC oyuncularına odaklanan Inzone markası, bazı konsol oyunlarının ses ve görsel özelliklerden PC oyunları kadar yararlandığı için PS5 kullanıcıları da düşünülerek geliştirildi. Inzone, Sony Electronics tarafından yapılan oyun odaklı ilk ürün serisidir.

Sony Inzone Oyun Kulaklıkları

Sony’nin Inzone oyun kulaklıkları üç modele sahip olacak: H3 (99 $), H7 (229 $) ve H9 (299 $). Kulaklıklar PS5 ile eşleşmelerini sağlayan beyaz-siyah bir tasarıma sahipler.

Inzone H9, performans ve konfor açısından diğer üst düzey kablosuz kulaklıklarla rekabet ediyor. Gürültü engelleme teknolojisinin yanı sıra 2,4 GHz kablosuz ve Bluetooth bağlantılarına sahiptir. H9 kulaklıklar, ses devinin amiral gemisi WH-1000X kulaklıklarından ödünç alınan yumuşak deriye sahiptir.

Bu arada, kablosuz H7 ve kablolu H3 kulaklıkları dijital gürültü engellemeyi desteklemiyor ve kulaklıklarda yumuşak deri yerine kumaş bir malzeme kullanılıyor. H3 diğer modellere göre biraz daha küçüktür ve kafa bandı ile kulaklıkların birleştiği yerde farklı bir tasarıma sahiptir.

PS5 kullanıcıları için Inzone kulaklıkları, konsolun Tempest 3D özelliğini destekliyor. Ancak PC kullanıcıları çok daha özelleştirilebilir bir dinleme deneyimi elde ediyor. Sony’nin 360 Spatial Sound mobil uygulaması, size özel benzersiz bir ses profili oluşturmak için kulaklarınızı ölçmenize yardımcı olur. Uzamsal ses profili daha sonra Inzone’un “hayalet hoparlörleri” ile kullanılabilir. Ayrıca, ayırt edemediğiniz sesleri tam olarak belirleyerek, bugünlerde herhangi bir üst düzey oyun kulaklığının odak noktası olan rekabetçi oyunlarda da yardımcı olabilir.

Inzone oyun kulaklığının üç modelinde de ayarlanabilir bir bom mikrofonu bulunuyor. Bu, oyun kulaklıklarını müzik veya tek oyunculu oyunlar için geleneksel kulaklıklar olarak kullanmak için her zaman harika bir özelliktir. Artı tarafta, kablosuz Inzone kulaklıklar, konsolunuz/PC’niz ve akıllı telefonunuzla eşzamanlı bağlantıları destekler, böylece bağlantıları değiştirmeden aramaları cevaplayabilirsiniz.

Genel olarak, Inzone kulaklık serisi etkileyici duruyor. H9 kesinlikle mükemmel performans sunan birinci sınıf bir kulaklıktır. Ancak, sadece bir PS5 kulaklık arıyorsanız, H9’un fiyatının üçte biri olan Pulse 3D dahil olmak üzere daha ucuz kablosuz PlayStation kulaklıklarla benzer performans ve özellikler elde edebilirsiniz.

Sony Inzone Oyun Monitörleri

Sony’nin oyun monitörü işine atlaması iki modelle başlıyor: 27 inç 4K monitör modeli M9 ve 27 inç 1080p monitörü M3. Tripod sehpası, ince çerçeveler ve beyaz arka panel sayesinde PlayStation benzeri şık bir görünüm ile benzer tasarımlara sahip olsalar da, bazı önemli farklılıkları vardır.

M9’un 4K ekranı, aydınlatmayı optimize eden ve kontrastı artıran tam dizi yerel karartma özelliğine sahiptir. Buradaki amaç, haritanın karanlık köşelerindeki nesneleri ve diğer oyuncuları net bir şekilde ayırt etmenizi sağlayan daha parlak, daha canlı bir resim oluşturmaktır. M9’da ayrıca HDR 600 bulunurken, M3’te HDR 400 ile sınırlıdır. HDR 600’ün daha iyi parlaklık ve kontrast sağladığı düşünüldüğünde bu mantıklıdır.

Her iki monitör de HDMI 2.1’i desteklİyor ve değişken yenileme hızları sunuyor. Bu, onları PS5 ve hatta Xbox Series X için ideal kılıyor. Belirli Sony TV’ler gibi Inzone monitörler de PS5’inizi tanır. Böylece oyunlar ve Blu-ray akışı/izleme için otomatik olarak optimize edilmiş HDR ayarları ve görüntüleme modları sunar.

4K monitör olarak M9, 144Hz yenileme hızında maksimuma çıkar, ancak M3 240Hz’e kadar çıkabilir. Her iki monitörün de 1ms tepki süresi vardır ve G-Sync uyumludur.

Ancak Inzone kulaklıkları gibi, monitörler de konsol kullanıcılarından çok PC oyuncularını hedefliyor. PC’ye özel Inzone hub uygulaması, resim ve sesiniz üzerinde tam kontrol sağlar ve belirli oyunlar için görsel/ses profilleri oluşturmanıza olanak tanır. Monitörler ayrıca tasarlanmış bir resim modu, siyah bir ekolayzır, kare hızı(FPS) sayacı, çeşitli ekran artı işareti seçenekleri ve bir maç zamanı izleyicisi dahil olmak üzere birinci şahıs nişancı oyunlarına odaklanan özelliklere sahiptir.

Oyun monitörleri hem performans hem de fiyat açısından büyük farklılıklar gösterir ve işinize yarayan iyi bir monitör almak için her zaman çok para harcamanız gerekmez. Ancak rekabetçi bir oyuncuysanız, Inzone monitörleri (özellikle 4K modeli) iyi bir seçim olabilir. Tekrar hatırlatmakta fayda var, Inzone monitörleri PC oyuncuları için daha uygundur. PS5 veya Xbox Series X kullanıcısıysanız, Sony’nin seçenekleri de dahil olmak üzere aynı fiyata güzel bir 4K TV alabilirsiniz.Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR