Haberler Spor

EA, FIFA Serisini EA Sports FC Olarak Yeniden Adlandırdı.

EA Sports FC ile tanışın.

EA’nın kitlesel ve kalıcı bir şekilde popüler olan futbol/futbol serisi EA Sports FIFA, isimlerini değiştiriyor. Söylendiği gibi, franchise, bir süredir demlenen FIFA ile bir hak müzakere sürecinin bir parçası olarak ilerleyen EA Sports FC olarak adlandırılacak.

EA Sports FC adını taşıyan ilk yeni oyun 2023 yılında çıkacak.

EA yaptığı açıklamada, hayranlara FIFA serisiyle ilgili “sevdiğiniz her şeyin” EA Sports FC’nin bir parçası olacağını söyledi. Buna “deneyimler, modlar, ligler, turnuvalar, kulüpler ve sporcular” ile Ultimate Team, kariyer modu, Pro Clubs ve Volta dahildir. EA, FIFA adını kaybediyor ancak 19.000’den fazla oyuncu, 700’den fazla takım, 100’den fazla stadyum ve 30 lig için lisansını elinde tutuyor.

Ortak liglerden bazıları Premier League, LaLiga, Bundesliga, Serie A, MLS ve daha sonra duyurulacak daha fazlasını içerir.

EA’dan Cam Weber, “Bu yeni bağımsız platform, yenilik yapmak, yaratmak ve gelişmek için yeni fırsatlar getirecek” dedi. “Bu, sadece bir sembol değişikliğinden çok daha fazlası – EA Sports olarak, EA Sports FC’nin değişimin sembolü olmasını sağlamaya kararlıyız. Spora anlamlı bir şekilde yeniden yatırım yapmaya kendimizi adadık ve çalışmaktan heyecan duyuyoruz. küresel hayran topluluğuna neşe, kapsayıcılık ve sürükleyicilik getiren yeni özgün deneyimlere genişletmek için çok sayıda ve artan sayıda ortakla. Önümüzdeki aylarda bu planlar hakkında daha fazla ayrıntı paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

Bu yılki oyun hala FIFA 23 olarak adlandırılacak, çünkü EA’nın anlaşması şimdilik geçerli kalacak ve Weber bu yılki oyunun şimdiye kadarki “en kapsamlı” olacağını söyledi. Weber, “Daha önce herhangi bir FIFA unvanından daha fazla özellik, oyun modu, Dünya Kupası içeriği, kulüpler, ligler, yarışmalar ve oyuncularla bir sonraki FIFA’nın şimdiye kadarki en iyisi olmasını sağlamaya kararlıyız” dedi.

İlk EA Sports FC unvanı hakkında daha fazla bilgi 2023 Yazında duyurulacak.

Buna yanıt olarak, FIFA başkanı Gianni Infantino, FIFA’nın ilk kez, geçmişte yaptığı gibi tek bir şirket olan EA ile uyumlu olmanın ötesinde “daha fazla seçenek” sağlamak için bir dizi üçüncü taraf stüdyo ve yayıncıyla birlikte çalıştığını doğruladı. . FIFA, birden fazla simülasyon olmayan FIFA oyununun şu anda geliştirilmekte olduğunu ve 2022’nin üçüncü çeyreğinde piyasaya sürüleceğini söyledi.

“Fifa adına sahip tek özgün, gerçek oyunun, oyuncular ve futbol hayranları için mevcut olan en iyi oyun olacağına sizi temin ederim. FIFA adı tek küresel, orijinal oyundur. FIFA 23, FIFA 24, FIFA 25 ve FIFA 26 ve benzeri – sabit olan FIFA adıdır ve sonsuza kadar kalacak ve EN İYİ olarak kalacaktır.” dedi Infantino. “Etkileşimli oyun ve e-spor sektörü rakipsiz bir büyüme ve çeşitlenme yolunda. FIFA’nın stratejisi, gelecekteki tüm seçeneklerden en iyi şekilde yararlanabilmemizi ve oyuncular, hayranlar, üye dernekler ve ortaklar için geniş bir ürün ve fırsat yelpazesi sağlamamızı sağlamaktır. “

New York Times’ın haberine göre FIFA, oyunlarında FIFA adını kullanmak için EA’dan 1 milyar dolar talep ediyordu; bu, ilişkilerini sürdürmek için her dört yılda bir ödemesi gerekecekti. EA, FIFA adına kesinlikle ihtiyaç duymadı çünkü FIFA’nın ötesinde, 17.000’den fazla oyuncu adına ve benzerliğine ve spordaki birçok lige erişim sağlayan yüzlerce ayrı lisansa zaten sahip.

Kaynak

0
0
0
0
0
0
0

3 Yorumlar

Bir cevap yazın

EnglishTurkish