Haberler

Minecraft, Java ve Bedrock sürümlerini tek paket haline getiriyor

Mojang, Minecraft’ın farklı PC sürümlerinin 7 Haziran’da piyasaya sürülen bir pakette bir araya geleceğini duyurdu.

Minecraft: Java and Bedrock Edition for PC isimli yeni paket, ileride PC’de Minecraft’ın standart sürümü olacak. Mojang, blog yazısında bu paketin iki versiyonu birleştirmeyeceğini vurguladı; sadece her iki sürümü de içeren bir paket oluşturarak bu sürümleri tek bir fiyata kullanıcılara sunacaklar. Mojang’ın duyurusunda, “Açık olmak gerekirse, Java ve Bedrock kendi ayırt edici özellikleriyle ayrı oyunlar olmaya devam edecek.”

Ek olarak, herhangi bir sürüme sahip olan tüm PC oyuncuları, değişikliğin yürürlüğe girmesinden sonraki birkaç gün içinde yeni pakete ücretsiz olarak yükseltilecektir.

Şimdiye kadar, PC oyuncuları Minecraft’ın hangi sürümünü alacakları konusunda ikilemde kaldılar ve ikilem büyük ölçüde kişisel tercihlere bağlıydı. Orijinal Minecraft sürümü olan Java sürümü, bazıları tarafından daha büyük sunucuları ve mod teklifleri için PC’de daha iyi bir seçenek olarak görülüyor, ancak Java’da kodlanmış olması nedeniyle, bu sürüm diğer platformlar da büyük ölçüde uyumsuz.

Bu nedenle Mojang, bugünlerde çoğu Minecraft oyuncusunun muhtemelen oynadığı standart sürüm olan Bedrock Sürümü’nü geliştirdi. Oyunun bu sürümü, konsoldaki veya mobil cihazdaki oyuncuların oynadığı sürümdür ve Bedrock Sürümü tüm uyumlu cihazlar arasında crossplay(çapraz oynama) sağlar. Minecraft Java Edition oyuncuları, yalnızca PC, Mac ve Linux’a indirilen aynı sürümdeki kişilerle crossplay yapabilir.

7 Haziran’dan itibaren, Java veya Bedrock’ta arkadaşlarıyla oynamak için crossplay yapmak isteyen PC oyuncularının, yeni paketten ilgili sürümü başlatması gerekiyor; bu durum ikilemleri ve tartışmaları ortadan kaldıracak ve orijinal sisteminde Minecraft’a girme sürecini tamamen kolaylaştıracak.Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR