Haberler

The Lord of the Rings: Gollum için çıkış tarihi açıklandı!

Geliştirici Daedalic Entertainment Salı günü yaptığı açıklamada, ilk olarak 2019’da ortaya çıkan ve Gollum’un başrolde olduğu yeni video oyunu The Lord of the Rings: Gollum’un 1 Eylül’de piyasaya sürüleceğini duyurdu. Bir basın açıklamasına göre oyun PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X / S’de ve Switch versiyonu “bu yılın sonunda” çıkacak.

Gollum, Steam listesinde oyun JRR Tolkien’in en sevdiği saplantısının maceraları hakkında “hikaye odaklı bir aksiyon macera” olarak tanımlanıyor. Gollum bir savaşçı değil, bu yüzden savaş/öldürme asla söz konusu olmasa da, odak noktası öncelikle gizlilik ve kurnazlıktır. Bu sebeple oyunda ana amacınız gizlilik olacaktır.

Daedalic, oyunun daha sıra dışı yönlerinden birinin, baş karakterin “bölünmüş kişiliği” olduğunu vurguladı. “Gollum gaddar ve kötü olabilir, ancak Smeagol kadar sosyal ve temkinli de olabilir” dedi. Bu durum oyuna da taşınıyor gibi görünüyor.

Gollum oyunu, Amazon Prime Video’nun The Lord of the Rings: The Rings of Power TV dizisinden bir gün önce çıktığı için Lord of the Rings için büyük bir dönemi başlatıyor. Özellikle Starfield, Redfall ve Breath of the Wild devam oyunu gibi oyunların 2023’e ertelenmesinden sonra, bu yıl büyük bir oyunun sağlam bir çıkış tarihi almasını duymak bizler için heyecan verici bir haber.

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir