Haberler Teknoloji

xBox Game Pass’e Aile Planı Özelliği Yolda

Windows Central‘ın iddiasına göre Microsoft, Game Pass için bir Aile Planı sistemi sunma hazırlığında. Yani Spotify, Netflix, Nintendo Switch Online, Steam gibi uygulamalarda gördüğümüz ve aynı hesabı hane halkından başka kişilerin de kullanabilmesini sağlayan özellik Game Pass’te de kullanılabilecek.

“Microsoft’u yakından tanıyan güvenilir kaynaklardan aldığımız bilgilere göre Xbox’ın Xbox Game Pass Family Plan üzerinde çalıştığını teyit edebiliyoruz, sistemin bu yıl içinde yayınlanması bekleniyor” diyor makalede.

Haberin içerisinde Xbox Game Pass ismi geçiyor olsa da, bu sistem çok büyük ihtimalle hem PC, hem de Xbox için geçerli olacak.

Bir başka bilgi ise Aile Planı’nın en üst seviyesinde beş oyuncuya kadar destek sunulacağı. Fiyatlandırma hakkında bir bilgi paylaşılmamış.

PlayStation da birkaç gün önce PlayStation Plus’un yeni haliyle ilgili bilgileri paylaşmış ve sistemde artık üç farklı seviye bulunacağını açıklamıştı (Essential, Extra ve Premium)

Game Pass’i bir Aile Planı dahilinde kullanabilmek çoğu oyuncunun beklediği bir özellikti, böylece aynı ailedeki kişiler ayrı ayrı hesaplara para ödemek zorunda kalmayacaklar.

Avatar for Thebabutza

author
Oğuzhan Erdoğan Spor yapmayı bir hayat tarzı olarak benimsedim...genelde basketbol, masa tenisi, langırt ilgileniyorum. Eşimle birlikte doğa yürüyüşleri ve kamp yapmayı da ayrıca çok seviyoruz. Şu anda özel bir şirket reprezant olarak görev yapmaktayım. Oyun oynama 1996 kara kutu dediğimiz atarilerle başladım 1999 yıllın komşumuzun oğlunun bilgisayarı ile bilgisayarlarla tanıştım sonrasında ilk bilgisayım Commodor64 sahibi oldum bir kaç ay sonra yeni bir Bilgisayar alarak oyun, donanım ve ekipman serüvenime kendi çapımda söküp takma eşe dosta pc toplama ve tamirleri ve daha sonrasında ise donanım alıp satma işleri ile devam ettim. Yakın zaman da ülkemizdeki ekonomik krizi fırsata çevirip son anda güzel bir sistem topladım bu sistemle 20 li yaşlarımdaki gibi oyun oynamaya devam etmeyi düşünüyorum oyun oynarken thegamerstation da oyun ve sistem tavsiyeleri, donanım da 2.el ile ilgli düşüncelerimi sizlere paylaşacağım aynı zamdan kanalımızda da yayın açıp birlikte keyifli zamanlar geçirmeyi planlıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR