E-SPOR Haberler Oyun-İş Dünyası

İngiliz Milletler Topluluğu 2022 Oyunlarına Espor’u eklemeyi istiyor!

CGF, Commonwealth Games Federation’ın yaklaşan 2022 etkinliğine birkaç espor oyununun dahil edileceğini duyurdu.

Esporlar uluslararası rekabete dahil edilecek ancak kendi markasına, madalyalarına, organizasyonuna ve yönetimine sahip olacak. Bu, Commonwealth Oyunlarında e-spor pilot yılı olacağından, kazananlara resmi madalya verilmeyecek. Şu anda birçok açıdan ayrı olsa da, CGF başkanı Dame Louise Martin, 2026 yılına kadar e-spor etkinliklerini daha yakından entegre etmeyi hedefliyor.

Aralık ayında “dramatik bir değişime” işaret eden Martin, e-sporun dahil edilmesinin daha genç izleyicilerin ilgisini çekeceğini ve gelişen endüstrinin geleceğini şekillendirmeye yardımcı olacağını söyledi. CGF, gelenekçilerden bir miktar tepkiyle karşı karşıya kalsa da, esporu devreye sokma kararından emin.

Martin, “Esporlar, özellikle gençler arasında popülerlik ve katılım açısından çarpıcı bir şekilde büyümeye devam ediyor ve Commonwealth Spor Hareketi ile nasıl uyumlu olabileceğini keşfetmenin yollarını aramaya devam ediyoruz” dedi. “Bu, gelişmeye devam ederken ve etkinliğimizin gelecekteki sürümlerini ve neye benzeyebileceklerini keşfetmeye devam ederken, Commonwealth Games ve e-spor arasındaki uzun vadeli ilişkiyi gözden geçirmemize izin verecek.”

2022 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunlarına dahil edilecek belirli başlıklar henüz onaylanmadı, ancak Eurogamer, Dota 2’nin dahil edilen üç yarışmadan biri olabileceğine dair spekülasyonlar olduğunu bildirdi.

Esporların madalyalı uluslararası yarışmadaki varlığı, geçen yıl boyunca kademeli bir büyüme gördü. Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından reddedilmesine rağmen, birkaç espor oyunu bu yılki Asya Oyunlarında ilk kez sahneye çıkacak.

2022 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları 28 Temmuz’da başlayacak ve 8 Ağustos’a kadar sürecek.


Kaynak

0
0
0
0
0
8
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish