Uncategorized

Activision, bu yıl içinde Call of Duty: Warzone ve Vanguard’a gelecek olan ‘RICOCHET’ anti-hilesi!

Activision, “RICOCHET” hile karşıtı sistemini tanıttı.

Call of Duty: Warzone ve diğer franchise girişlerinde aylarca süren dolandırıcıların ardından Activision, yaklaşmakta olan “RICOCHET” adlı hile karşıtı sistemini tanıttı.

RICOCHET, Activision tarafından özel olarak CoD için geliştirilmiş bir hile önleme sistemidir. “Hilecilerin tanımlanmasına yardımcı olacak, genel sunucu güvenliğini güçlendirecek ve güçlendirecek.” 2021’in sonunda Warzone’a gelen Pasifik güncellemesiyle birlikte başlayacak ve sonunda Vanguard’a da gelecek. RICOCHET, PC’de Warzone için “çekirdek düzeyinde bir sürücü” nün yanı sıra CoD’nin “güvenliğine yönelik geniş bir geliştirme” getirecek.

Tweet’de video bulunmaktadır. Tweet’e gitmek için
görsele tıklayabilirsiniz.

Activision, “RICOCHET Hile Karşıtı girişimi, hile ile mücadele için çok yönlü bir yaklaşımdır ve hileleri tespit etmek için analitiği izleyen yeni sunucu tarafı araçları, hilecileri yok etmek için gelişmiş soruşturma süreçleri, hesap güvenliğini güçlendirmek için güncellemeler ve daha fazlasını içerir” dedi. “RICOCHET Anti-Cheat’in arka uç hile karşıtı güvenlik özellikleri, Call of Duty: Vanguard ile birlikte ve bu yıl içinde Pasifik güncellemesi Call of Duty: Warzone’a gelecek.”

Activision, çekirdek seviyesindeki sürücü konsolda değil PC’de yayınlanacak, ancak “uzantı olarak, PC’deki oyunculara karşı çapraz oyun yoluyla oynayan konsol oyuncuları da fayda sağlayacak” dedi. Sürücü, doğası gereği “ Call of Duty: Warzone ile etkileşime girmeye ve manipüle etmeye çalışan yazılımları ve uygulamaları kontrol ederek genel güvenlik ekibine güvenliği artırmak için daha fazla veri sağlayacak”.

Warzone, muhtemelen oynaması ücretsiz doğası nedeniyle özellikle hileciler için zorlu bir hedef olmuştur. Activision geçmişte donanım yasakları ve sayısız yasak dalgası yayınladı, ancak bu yalnızca oyun içi hile yapan bilgisayar korsanlarının dalgasını önledi. Bu yeni, ekstra adım, dolandırıcılara karşı savaşta şimdiye kadar atılan en büyük salvo olmalı.

Kaynak

42
32
8
1
46
7
8
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi okumayı çok isteriz, yorum yapmak için tıklayınız.x
()
x
X