Haberler

Ark 2 için Yeni Fragman Yayınlandı!

Ark: Survival Evolved’in devamı olan Ark 2, 2023’te Xbox Series X|S ve PC’ye geliyor.

Bugün Xbox ve Bethesda etkinliği sırasında hayranlara yepyeni bir sinematik fragman ve yeni bir sürüm penceresi sunuldu. Aynı zamanda Xbox, oyunun çıktığı gün Xbox Game Pass’e de geleceğini doğruladı.

İlk olarak geçen yıl The Game Awards sırasında ortaya çıkan ve aktör Vin Diesel’in Santiago’nun ana karakteri olduğu Ark 2’nin aslında bu yıl piyasaya sürülmesi planlanıyordu.

Oyun açıklaması, “Geçmişte hayatta kalın. Geleceği evcilleştirin. Dinozorlar ve egemenlik için mücadele eden insanlarla dolu ilkel bir dünyada aniden uyandığınızda, güçlü karanlık güçlerle yüzleşmek için efsanevi kahramanlarla takım oluşturmalısınız.” diye açıklıyor. Ark 2, yeni yaratıklar, öğeler, oyun özellikleri ve haritalar için kullanıcı tarafından oluşturulan, platformlar arası modların yanı sıra modlanmış resmi olmayan sunucular için de destek içerecek.

Yeni bir oynanış açıklanmamasına rağmen, oyunun Steam sayfası aracılığıyla, oyuncuların oyunun Unreal Engine 5’te yalnızca üçüncü şahıs oynanışı ile çalışacağını bekleyebilecekleri doğrulandı. Serbest tırmanma, parkur, kayma ve sallanmanın yanı sıra hedef kilitleme, bloklar, kombolar ve özel saldırılarla “ruh benzeri yakın dövüş savaşı” olacak.

Ek olarak, devam oyununda oyuncuların karşılaşabilecekleri dinamik dünya etkinliklerinin yanı sıra Aratai adı verilen PvE düşmanları ve silahlar – araçlar için bileşen tabanlı eşya işçiliği yer alacak.

Developer Studio Wildcard, projeye her şeyi dahil ediyor. Ark: The Animated Series adlı çizgi filmin de yolda olduğunu açıklandı.Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir