İncelemeler Dizi / Film

Bu Hafta İzlenebilecek En İyi 11 Film

Bu Hafta İzlenebilecek filmler için bir maraton yapmak bazen iyi olsa da, tüm günü film izleyerek geçirmeyi planlamaktan daha iyi bir şey yoktur. Bu hafta çok fazla vaktiniz varsa veya sadece arkadaşlarınızla paylaşacak rahatlatıcı bir aktivite arıyorsanız, arka arkaya saatlerce film izleyerek değerlendirebilirsiniz.

İzleyebileceğiniz pek çok farklı türde film vardır, ancak en iyilerinden bazıları her seferinde bir tekrar izlenebilir. Kendinize bir sinema maratonu planlamanıza yardımcı olmak için, aşağıda en iyi 10 seçeneği ve tüm filmlerin toplam çalışma sürelerini bir araya getirdik.

Fast and Furious Filmleri

Fast and Furious En İyi 11 Film
Fast and Furious Filmleri – Bu Hafta İzlenebilecek filmler

Fast X’in gelişiyle birlikte artık resmi olarak 13 Fast and Furious filmi var. Kimse bir dizi yarış filmi olarak başlayan bir şeyin uzaya bile giden hiç bitmeyen bir seri haline geleceğini tahmin edemezdi. Eğer aksiyon dolu bir film maratonu arıyorsanız, Fast and Furious filmleri tam size göre.

Tüm seriyi bir haftada izlemek istiyorsanız, tüm filmler birlikte neredeyse 23 buçuk saat sürüyor.

Lord of the Rings Filmleri

Lord of the Rings Filmleri
Lord of the Rings Filmleri – Bu Hafta İzlenebilecek filmler

En klasik film maratonlarından biri orijinal LotR üçlemesidir. J.R.R Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi kitaplarına dayanan epik fantezi hikayesi, zamansız bir klasik haline gelmiştir. Tüm seriyi izlemek istiyorsanız Hobbit filmlerinin 3’ünü ve Amazon’un Güç Yüzüğü’nün 1. sezonunu da dahil edebilirsiniz.

İzleme sürelerini birleştirdiğinizde 6 uzun metrajlı filmin tamamını izlemek yaklaşık 19 buçuk saat sürüyor. Güç Halkaları bölümlerini de eklediğinizde 9 saat 20 dakikalık bir içerik daha ortaya çıkıyor.

Star Wars Filmleri

Star Wars Filmleri
Star Wars Filmleri – Bu Hafta İzlenebilecek filmler

Star Wars, görünüşe göre yeni başlayan dizilerden bir diğerine sahip. Şu anda Ahsoka’nın ilk sezonu ve yaklaşan bir sürü Star Wars projesi ile seri katlanarak büyüyor. Şimdiye kadar toplam 11 Star Wars filmi gösterime girdi ve daha fazlası da yolda. Animasyon filmleri, The Clone Wars bölümleri, The Mandalorian ve daha fazlasını hesaba katarsanız, zaman çizelgesi daha da uzuyor.

Sadece aksiyon filmleriyle bir film maratonu yapmak isterseniz, toplam 25 saatin biraz üzerinde bir film süresini izleyebilirsiniz.

Pirates of the Caribbean Filmleri

Pirates of the Caribbean Filmleri

Tüm korsan filmleri arasında Karayip Korsanları filmleri gerçek bir efsane haline gelen tek filmdir. Seride toplam 5 uzun metrajlı film var ve bunların hepsinde Johnny Depp’in çapkın ve çekici Jack Sparrow’u yer alıyor. Karayip Korsanları 6 için hala bir çıkış tarihi bekliyoruz, ancak bu arada hala bir günde tüm filmleri izleyebilirsiniz.

Karayip Korsanları filmlerinin 5’ini de arka arkaya izlemek 12 saatten biraz fazla sürecektir.

Jurassic Park Filmleri

Jurassic Park Filmleri

Piyasada şaşırtıcı derecede az sayıda gerçekten iyi Dinozor filmi var, bu nedenle bir Dinozor filmi havasındaysanız, Jurassic Park filmleri en iyi seçeneğinizdir. Seride toplam 6 uzun metrajlı filmin yanı sıra birkaç kısa film ve bir animasyon Netflix dizisi bulunmaktadır. İki üçleme Jurassic Park filmleri ve Jurassic World filmleri olarak ayrılmıştır, ancak hepsi aynı zaman çizelgesinde yer almaktadır.

Eğer tüm filmleri bir kerede izlemeyi planlıyorsanız, filmlerin toplam süresi 10 saatin biraz üzerindedir.

Indiana Jones Filmleri

Indiana Jones Filmleri

Indiana Jones kırk yılı aşkın bir süredir devam eden bir film serisidir, ancak seride toplamda sadece 5 film bulunmaktadır. Bu yaz vizyona girecek olan son film Indiana Jones and the Dial of Destiny ile seriye geri dönmek için harika bir zaman. Ve eğer bir Harrison Ford film maratonu yapmayı planlıyorsanız, Indiana Jones da mükemmel bir başlangıç noktasıdır.

Indiana Jones filmlerinin tamamını bir günde izleyebilirsiniz; 5 filmin toplam çalışma süresi 10 saatin biraz üzerindedir.

The Conjuring Filmleri

The Conjuring Filmleri

The Conjuring evreni şaşırtıcı derecede büyük ve seriye ilk kez giriyorsanız, oldukça kafa karıştırıcı bir zaman çizelgesi olabilir. Seride şu ana kadar toplam 8 film var ve 9. film 8 Eylül’de geliyor. Bu listede The Conjuring filmleri, Annabelle filmleri ve The Nun yer alıyor.

Yayın maratonunuza 8 filmin tamamını ve 5 kısa filmi dahil ederseniz, Conjuring filmlerinin tamamını 14 buçuk saatin biraz altında bir sürede izleyebilirsiniz. The Nun 2 öncesinde tüm hikayeyi gerçekçi bir şekilde sadece bir haftada öğrenebilirsiniz.

X-Men Filmleri

X-Men Filmleri

Marvel filmleri MCU’ya dönüşmeden önce X-Men serisi hüküm sürüyordu. Şu anda zaman çizelgesinde bulunan 13 film ve gelecekte gelecek olan Deadpool 3 ile iyi bir X-Men maratonunda asla yanlış yapamazsınız. Zaman atlamalarını ve Deadpool filmlerini hesaba katmaya başladığınızda serinin kronolojik sırası biraz karışıyor, ancak daha kısa bir eğlence için sadece Wolverine zaman çizelgesini de takip edebilirsiniz.

Deadpool filmlerini listeden çıkarırsanız, tüm X-Men filmlerini 22 saatten biraz fazla bir sürede izleyebilirsiniz. Yine de muhtemelen Deadpool’u dahil etmek isteyeceksiniz, çünkü o Deadpool.

Transformers Filmleri

Transformers Filmleri

Bu yıl yeni bir Transformers filmi ile 2023 yılında bir Transformers film maratonuna dalmak için iyi bir zaman. Seride şu anda toplam 7 uzun metrajlı film var ve hepsi de Michael Bay’den bekleyebileceğiniz aksiyon, patlama ve mizahı sunuyor. Transformer: Canavarların Yükselişi aslında zaman çizelgesinde daha önce yer alıyor, bu yüzden önce onu izleyip kısa bir süre sonra orijinal filme geçebilirsiniz.

Tüm Transformers filmlerini baştan sona izlemek isterseniz, bunu yapmanız 16 buçuk saatten biraz fazla sürecektir. Bu film, bir hafta sonunun iki gününü tatlı bir Transformers aksiyonuyla doldurmak için mükemmeldir.

Planet of the Apes Filmleri

Planet of the Apes Filmleri

Eğer Star Wars dışında klasik bir bilimkurgu filmi izleme modundaysanız, Maymunlar Cehennemi filmleri kesinlikle zaman ayırmaya değer. Aslında seride toplam 9 film var ve 2024’te onuncu bir film daha yolda. Her ne kadar yeni prequel filmler orijinal seriyle bağlantılı olmasa ve teknik olarak 3 zaman çizgisi olsa da, yine de maymun efendilerimizle dolu eğlenceli bir film maratonu.

Maymunlar Cehennemi filmlerinin tamamını izlemenizin ne kadar zaman alacağını tam olarak bilmesek de, filmlerin çokluğu sizi gerçekçi bir şekilde 2 günlük rahat bir zaman dilimine sokacaktır. Ayrıca yeni prequel filmleri de izleyebilir ve tek bir günde bitirebilirsiniz.

Harry Potter Filmleri

Harry Potter Filmleri

Fantastik Canavar serisi sonlara doğru biraz raydan çıkmış olsa da, Harry Potter filmleri genel olarak hala sahip olabileceğiniz en iyi film maratonlarından biri. Sihir, mucize ve Weasley’lerle dolu Harry Potter evreni, kitapları okuyarak büyüyen pek çok yetişkinde sağlam bir yer edinmiştir. Hatta Hogwarts Legacy adlı yeni bir oyun bile hayranları filmlerden çok daha önceki bir zamana götürdü.

Fantastik Canavarlar filmlerini yayın maratonunuzun dışında tutmak isterseniz, Harry Potter filmlerinin 8’ini de 20 saatin biraz altında bir sürede bitirebilirsiniz. Prequel filmleri de eklediğinizde bu süreye 6 saat 49 dakika daha ekleniyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın. Tüm içeriklerimiz için The Gamer Station Tüm İçerikler

Oynadığınız oyunlarla, Film ve Dizilerle hatta Teknolojik konularla ilgili tartışmalara girebileceğinizi, başlıklar açabileceğinizi, yorumlar yapabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen Panomuza üye olun!

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Pano platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir