Aksiyon Haberler Nişancı(FPS-TPS)

Fortnite Çin kapanıyor gibi görünüyor

Resmi Çin sitesine göre, Fortnite’ın Çin’deki sınırlı çalışması Kasım ayında sona eriyor . Epic’in hit oyunu Çin’de çok farklı bir oyun, çünkü sadece oynaması ücretsiz değil, aynı zamanda bazı mekanik ve oynanış farklılıklarına sahip ve premium para biriminin kilidi gerçek parayla değil oynayarak açılıyor.

Fortnite’ın Çin’de ne kadar başarılı olduğu belli değil ama artık bitti: 1 Kasım’dan sonra kimse oyunu kaydedip indiremeyecek ve sunucular kapanacak. Fortnite’ın kullanılabilirliği bir test olarak faturalandırıldı ve kapatma duyurusunda bu şekilde atıfta bulunuldu.

Çin’de bulunan Fortnite sürümü, dünyanın geri kalanından oldukça farklıydı. Maçlar daha kısaydı ve birden fazla oyuncunun hayatta kaldıkları sürece bir Zafer Royale talep etmesine izin verdi. Fırtınadan kaynaklanan hasar için ayrı bir sağlık çubuğu gibi, oyunu daha rahat hale getirmek için diğer mekanikler değiştirildi.

Kapatma duyurusu, çeviri yazılımı aracılığıyla yapılan duyurunun bir ekran görüntüsünü yayınlayan Twitter kullanıcısı arkheops tarafından geniş çapta yayıldı.

Sosyal medyada, kapatmanın Çin’in çevrimiçi oyunlardaki baskısıyla bir ilgisi olduğuna dair yaygın spekülasyonlar var. Fortnite’ın izleyici kitlesi ezici bir şekilde daha genç ve Çin , gençlerin çevrimiçi oyun oynamasını gerçekten istemiyor , onları durdurmak için yüz tanıma özelliğini kullanacak kadar ileri gidiyor.

Kaynak

0
0
0
0
0
46
0

Bir cevap yazın

X