Aksiyon Haberler Sistem Gereksinimleri

Days Gone PC inceleme ve Sistem Gereksinimleri

Daha önce 2019 yılında PlayStation 4 için Bend Studios tarafından geliştirilen Days Gone, Pc severler içinde 18 Mayıs 2021 de piyasa sürüldü.

Gelin bizde birlikte Days Gone Pc İnceleme ve sistem gereksinimleri serimiz de birlikte göz geçirelim.

Days Gone Playstation 4 çıktığında hepimizin beklentisi çok yüksekti bu sebepten kimileri oyunu çok beğendi kimileri de hayal kırıklığı yaşadı. Bunun en büyük nedeni oyunun optimizasyon sorunuydu. Çünkü FPS düşmeleri oyuncuların canını en çok sıkan şeylerin başında geliyordu. Days Gone, PS4 için çıkan son özel oyunlardan biriydi ve konsolun donanımını sonuna kadar kullandığı için böyle bir sonuç ortaya çıkmıştı. Sonradan gelen güncellemeler, bir nebze düzelmesini sağlasa da sorunlar tamamen ortadan kalkmamıştı.

Hikayesiyle adeta damarlarımıza işleyen God of War olsun, her ne kadar Sony Interactive Entertainment tarafından geliştirilmese de bir Rockstar efsanesi olan Red Dead Redemption 2 olsun veya Naughty Dog’un The Last of Us‘ı olsun, hepsi PlayStation platformuna özel çıkan birbirinden şahane ve uzun yıllar boyu unutulmayacak yapımlardı. Tüm bunları hatırlayınca Days Gone ise, ne yazık ki biraz üzüyor. Zira bu oyun çok çok daha iyi olabilirdi.

PS4 de oyunu oynama fırsatım olmadı 18 Mayıs 2021 de Bend Studios, oyunu alıp güncel donanımlara uygun şekilde yeniden geliştirmiş ve ortaya çok iyi bir sonuç çıkmış. 2021 Son aylarında bende oyunu indirip RTX 3060 takılı yeni sistemim de DLSS ve RTX açık 2K özünürlükte oldukça akıcı bir şekilde oyunu oynadım ve herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Daha önceki sürümün grafik kalitesi o güne göre çok iyiydi ama PC ile birleşince ortaya çok daha farklı bir sonuç çıkmış. Düşmanlarınızla savaşırken sopanıza bulaşan kan bile daha canlı. Şehrin etrafındaki ağaçlar daha canlı ve karakter detayları daha belirgin hale gelmiş. Grafiksel olarak oyun gerçek potansiyeline ulaşmış diyebilirim.

Days Gone | Hikaye Fragmanı – Türkçe Altyazılı

Deacon St. John Hikayesi

Eski bir motosiklet çetesi üyesi olan Deacon St. John‘u kontrol ettiğimiz oyunda, salgın sonrası birer zombiye dönüşen canlıların arasında hayatta kalmaya çalışıyoruz. Tabii ki kuru kuru bir “zombi avlama oyunu” değil Days Gone, Deacon’ın hayata tutunmak için geçerli bir sebebi var. Salgından ve oluşan kaos ortamından kaçmak için yaralı eşi Sarah ve arkadaşı Boozer ile Ulusal Acil Durum Müdahale Örgütü (NERO) helikopterine ulaşan Deacon, helikopterde üç kişilik yer olmaması nedeniyle karısını önden yollar ve ileride tekrar bir araya gelmeleri umuduyla Boozer’ın yanında kalır. Değerli eşya ve silah üretecek ekipmanlar bulmak için terk edilmiş yerleşkeleri yağmalayarak veya şansımızı, adil ticaret veya daha kanlı yollarla hayatını sürdürmeye çalışan diğer afetzedelerde arıyoruz.

Düşmanınızı tanıyın

Fedakârlık ile başlayıp yoldan çıkan bir öykü

Hikayemiz genel olarak Deacon’ın kız arkadaşını bulmak ve hayatta kalmak üzerine kurulu. Bu yolda karşımızdaki düşmanlar sadece zombiler değil, RIP’çiler dedikleri bir tür tarikat, kamp içerisindeki hainler ve yollarda önünüzü kesen başıboşlar da sizi öldürmek istiyor. Devre dışı bıraktığınız önemli düşmanlar ve size verilen kamp görevleri sayesinde güven ve kamp kredi kazanabilirsiniz. Kazandığınız kamp kredileriyle de yeni teçhizatlar alabilir ya da motorunuzu modifiye edebilirsiniz.

Farklı düşmanların farklı davranış şekillerini öğrenmek sizin için önemli

Pandemi döneminde ki oyun kıtlığında beni epeyce mutlu etti. Sonuca bakacak olursak Zombi ve hayatta kalma tarzı oyun sevenler için Days Gone, son zamanlarda çıkan en iyi oyunlardan biri diyebilirim. Açık dünya olması ve motor sürüşü oldukça keyifli. Pandemi döneminde zombi istilasını da görmek istiyorsanız Days Gone’a bir bakın derim.

Days Gone
Agresif olmak yerine işleri gizlilikle halletmek daha mantıklı

Sistem gereksinimleri:

Days Gone minimum sistem gereksinimleri

  • Intel Core i5-2500K ya da AMD FX 6300 işlemci
  • 8 GB RAM
  • NVIDIA GeForce GTX 780 ya da AMD Radeon R9 290 ekran kartı
  • 70 GB depolama alanı
  • Windows 10 64 bit işletim sistemi

Days Gone tavsiye edilen sistem gereksinimleri

  • Intel Core i7-4770K ya da Ryzen 5 1500X işlemci
  • 16 GB RAM
  • NVIDIA GeForce GTX 1060 ya da AMD Radeon RX 580
  • 70 GB depolama alanı
  • Windows 10 64 bit işletim sistemi

Days Gone’ın Steam 329,00 TL ve Epic Games %80’e Varan Bahar İndirimleri fırsatıyla 164,50 TL Kütüphanenize ekleye bilirsiniz.

0
0
0
0
0
42
0

editor
Oğuzhan Erdoğan Spor yapmayı bir hayat tarzı olarak benimsedim...genelde basketbol, masa tenisi, langırt ilgileniyorum. Eşimle birlikte doğa yürüyüşleri ve kamp yapmayı da ayrıca çok seviyoruz. Şu anda özel bir şirket reprezant olarak görev yapmaktayım. Oyun oynama 1996 kara kutu dediğimiz atarilerle başladım 1999 yıllın komşumuzun oğlunun bilgisayarı ile bilgisayarlarla tanıştım sonrasında ilk bilgisayım Commodor64 sahibi oldum bir kaç ay sonra yeni bir Bilgisayar alarak oyun, donanım ve ekipman serüvenime kendi çapımda söküp takma eşe dosta pc toplama ve tamirleri ve daha sonrasında ise donanım alıp satma işleri ile devam ettim. Yakın zaman da ülkemizdeki ekonomik krizi fırsata çevirip son anda güzel bir sistem topladım bu sistemle 20 li yaşlarımdaki gibi oyun oynamaya devam etmeyi düşünüyorum oyun oynarken thegamerstation da oyun ve sistem tavsiyeleri, donanım da 2.el ile ilgli düşüncelerimi sizlere paylaşacağım aynı zamdan kanalımızda da yayın açıp birlikte keyifli zamanlar geçirmeyi planlıyorum.

Bir cevap yazın

EnglishTurkish