Genel Haberler MOBA

League of Legends 12.6 Yama Notları Paylaşıldı

League of Legends 12.6 yaması Rengar’a bazı düzenlemeler, Tryndamare ve Hecarim zayıflatmaları, şampiyon güçlendirmeleri ve yeni kostümleri beraberinde getiriyor!

League of Legends geliştiricileri düzenli olarak oyundaki karakterleri, eşyaları güçlendirme ve zayıflatma yöntemi ile dengelemeye devam ediyor. Buna ek olarak her yeni yamayla oyuna yeni kostümler, yeni içerikler eklenmeye devam ediyor. League of Legends 12.6 yaması her yamada olduğu gibi bu tarz düzenlemeleri beraberinde getiriyor.

 12.6 Yaması’nda timin bir parçası olun!

Anima Timi’nden bahsediyoruz tabii ki. 12.5’te getirdiğimiz yama ortası denge değişikliklerinin üstünden epey zaman geçti. Dolayısıyla bu hafta sizi bekleyen çok şey var. Bilimkurgu temalı yeni kostümlerimize ek olarak bir sürü güçlendirme ve zayıflatma, Rengar’a bazı düzenlemeler ve hayatta kalma kabiliyeti sunan eşyalarla rünlere sistemsel değişiklikler getiriyoruz. Ayrıca İhtişamlı İçerik Yenilemesi’nin 1. aşaması nihayet başlıyor! İhtişamlı özler, İhtişamlı Mağaza, geri dönen Prestij Serisi kostümler ve 2. aşama hakkında ayrıntılı bilgi için okumaya devam edin.

League of Legends

Öncü Savaş Tavşanı Riven, Savaş Tavşanı Miss Fortune, Savaş Yarasası Vayne, Savaş Kurdu Sylas, Savaş Kedisi Jinx ve Prestij Savaş Kedisi Jinx 31 Mart 2022 tarihinde çıkıyor.

ZAYIFLATMALAR

Yama notlarını incelemeye ilk olarak yapılan zayıflatma ve güçlendirme çalışmalarından başlayalım. Son zamanlarda metaya geri dönüş yapan Hecarim profesyonel arena oyuncularını daha çok ilgilendiren bir zayıflatma alırken üst koridor oyuncularının korkulu rüyası Tryndamare ise bir çok düzeyde etkili olacak bir zayıflatmaya maruz kalıyor.

Hecarim

 • Q yeteneğinin taban hasarı 60/97/134/171/208 (+%85 İlave SG) seviyelerinden 60/90/120/150/180 (+%85 İlave SG) seviyelerine düşürüldü
 • E yeteneğinin Asgari Toplam Hasarı30/50/70/90/110 (+%55 İlave SG) seviyelerinden30/45/60/75/90 (+%55 İlave SG) seviyelerine düşürüldü
 • E yeteneğinin Azami Toplam Hasarı 60/100/140/180/220 (+%110 İlave SG) seviyelerinden 60/90/120/150/180 (+%110 İlave SG) seviyelerine düşürüldü

Tryndamare

 • E yeteneğinin Kritik vuruş başına bekleme süresinde azalma oranı 1 saniye (şampiyonlara yönelik kritik vuruşlarda 2 saniye)’den 0,75 saniye (şampiyonlara yönelik kritik vuruşlarda 1,5 saniye)’ye değiştirildi
 • R yeteneği olan Ölümsüz Hiddet’in erken seviyelerdeki bekleme süresi artırılarak 110/100/90 saniyeden 130/110/90 saniyeye çıkarıldı

GÜÇLENDİRMELER

League of Legends 12.6 yaması ile zayıflatılan şampiyonların yanında bu yama ile güçlendirme alan şampiyonlar da oldu. Azir, Jax, Darius ve Nidalee bu güçlendirmelerden nasibini alan karakterler oldu.

Azir

Taban nitelikleri değiştirilen Azir’in;

 • Can Büyüme Oranı 92’den 105’e
 • 18. Seviyede Can 2116’dan 2337’e çıkarıldı.

Darius

 • Darius bu yamada R yeteneği olan Noxus Giyotini konusunda güçlendirmeler aldı. R yeteneğinin;
 • Asgari Gerçek Hasarı 100/200/300 (+%75 İlave SG) seviyelerinden 125/250/375 (+%75 İlave SG) seviyelerine çıkarıldı

Jax

 • Temel Can Seviyesi
 • 593 ? 615W yeteneğinin Büyü Hasarı 40/75/110/145/180 (+%60 YG) ? 50/85/120/155/190 (+%60 YG)

Nidalee

 • Hem insan hali hem puma hali için güçlendirmeler alan Nidalee’nin
 • W yeteneğinin Mana Bedeli 40/45/50/55/60 ? 30/35/40/45/50 olarak azaltıldı
 • E yeteneği olan İlkel Güdü’nün
 • Puma halindeki W yeteneğinin
 • Alan Etkili Hasar Menzili 225 ? 250

Yapılan güçlendirme ve zayıflatmaların yanında Illaoi ve Rengar da bu yama ile bazı yeteneklerinde değişikliklere gidilerek dengelenen şampiyonlar oldu.

Şampiyonlara ek olarak oyundaki can çalma etkili bazı eşyalar da düzenlendi

Eşyalar

Geçen yıl ihtişamlı eşyaların çıkışıyla birlikte, özellikle de erken safhalarda etkili birçok hayatta kalma eşyası seçeneği eklendi. Hayatta kalma kabiliyetinin ihtişamlı eşyalar için mecburi olduğunu düşünüyoruz ama bu seçenekler şu anda altın bedellerine kıyasla çok fazla güçlendiriyor.

Hayatta kalma ve güç arasındaki avantajlar ve dezavantajları daha önemli hale getirmek için can çalma sunan bazı seçenekleri altın bedellerini daha iyi yansıtacak şekilde düzenliyoruz. Böylece bu eşyalardan birden fazla alıp can çalarak tanklaşan şampiyonları ve hayatta kalma kabiliyeti sayesinde çabucak sonlanan takasları daha az göreceksiniz. Son olarak dövüşçü eşyaları sistemini bu listeye dahil etmedik çünkü söz konusu değişiklikleri kısa süre önce yapmıştık ve hayatta kalma kabiliyeti ile güç arasındaki dengeyi korumakta epey iyi bir iş çıkardık. 

Rünler

Rünler tarafında ise Açgözlü Avcı rünü kaldırılarak yerine Hazine Avcısı isimli yeni bir rün getirildi. Ayağı Çabuk rünü ufak bir zayıflatma alırken Efsane: Kan rünü ise düzenlendi.

Giderilen Hatalar ve Yaşam Kalitesi Değişiklikleri

 • GÜNCELLENDİGiderilen Janna – W Hatası (Zayıflatma): Janna’nın W – Meltem yeteneğinin menzilinin kenardan kenara olmasına yol açan hata giderildi. Yetenek artık merkezden merkeze kullanılıyor ve menzil göstergesi de düzeltildi (Not: Bu sorun Janna’nın 12.5’teki kazanma oranlarını epey etkiledi dolayısıyla düzeltmeyi bir nevi zayıflatma olarak görebilirsiniz).
 • Tahm Kench’in R – Ham Yap yeteneğiyle yuttuğu takım arkadaşı Senna’nın E – Kara Sis’in Laneti bölgesinin içinde olması halinde her iki şampiyonun da rakibin görüş alanından çıkmasına yol açan hata giderildi.
 • Lux’ın hasar vermeyen veya kitle kontrolü uygulamayan E – Işık Patlaması atışının deşip geçtiği tüm rakiplerin büyü kalkanlarını tetiklemesine yol açan hata giderildi.
 • Bir totemin üstüne yerleştirilen totemin dans etmeye rasgele hareket etmeye başlamasına yol açan hata giderildi.

İhtişamlı İçerik Yenilemesi

 İhtişamlı İçerik Yenilemesi’nin 1. aşaması ilgili yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Yakında Gelecek Kostüm ve Renkler

Her yamada olduğu gibi bu yamada da Riot Games oyuna yeni kostümler ekliyor. Jinx, Pyke, Sylas ve Riven için çıkacak bu kostümlere aşağıdan göz atabilirsiniz.

0
0
0
0
0
31
0

editor
Oğuzhan Erdoğan Spor yapmayı bir hayat tarzı olarak benimsedim...genelde basketbol, masa tenisi, langırt ilgileniyorum. Eşimle birlikte doğa yürüyüşleri ve kamp yapmayı da ayrıca çok seviyoruz. Şu anda özel bir şirket reprezant olarak görev yapmaktayım. Oyun oynama 1996 kara kutu dediğimiz atarilerle başladım 1999 yıllın komşumuzun oğlunun bilgisayarı ile bilgisayarlarla tanıştım sonrasında ilk bilgisayım Commodor64 sahibi oldum bir kaç ay sonra yeni bir Bilgisayar alarak oyun, donanım ve ekipman serüvenime kendi çapımda söküp takma eşe dosta pc toplama ve tamirleri ve daha sonrasında ise donanım alıp satma işleri ile devam ettim. Yakın zaman da ülkemizdeki ekonomik krizi fırsata çevirip son anda güzel bir sistem topladım bu sistemle 20 li yaşlarımdaki gibi oyun oynamaya devam etmeyi düşünüyorum oyun oynarken thegamerstation da oyun ve sistem tavsiyeleri, donanım da 2.el ile ilgli düşüncelerimi sizlere paylaşacağım aynı zamdan kanalımızda da yayın açıp birlikte keyifli zamanlar geçirmeyi planlıyorum.

Bir cevap yazın

EnglishTurkish