Haberler

Gotham Knights, Rusça seslendirme ve altyazı olmadan yayınlanacak

Gotham Knights’ın Rus versiyonunun iptal edildiği iddia edildi.

The Happy Warrior’a göre, Warner Bros. Montreal’deki kaynaklar, yayıncının “Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin siyasi yansımaları nedeniyle” Rus versiyonunu iptal ettiğini doğruladı.

Söylenti, Gotham Knight’ın Rus alt sitesinin çevrimdışına alındığının doğrulanmasıyla daha da güçleniyor; URL artık bir 404 hatasıyla sonuçlanıyor (archive.org’a göre 12 Mayıs’ta hala yayındaydı). Benzer şekilde, Steam sayfası Rusça dil desteğinden bahsetmiyor ve hem Rusça seslendirme hem de altyazıların kaldırıldığı gözüküyor.

Ayrıca Rus dilinde oynama seçeneklerinin de oyunun tüm sürümlerinden kaldırılacağı düşünülüyor.

Warner Bros. resmi olarak yorum yapmadı ancak bir kaynak, şirketin “oyun basınını üzmekten veya sosyal medyada sorun yaratmaktan korktuğunu” söyledi.

Gotham Knights’ın geliştirme ekibi kısa süre önce Barbara Gordon tasvirini çevreleyen eleştirileri ele aldı. Bir Soru-Cevap sırasında hayranlar, oyunun web sitesindeki karakterinin biyografisine verilen tepkinin ardından Barbara’nın (diğer adıyla Batgirl) gelişimi hakkında daha fazla soru sordular.

Barbara Gordon, çizgi romanlarda Joker tarafından omurgasından vurulmuş olsa da, bazı hayranlar Warner Bros.’u bu açıklama için eleştirdiler ve bir karakterin kahramanca eğitim ve cesur kararlılıkla engellerini “aşması” için yanlış kullanılan bir mecaz olduğunu söylediler.

Ayrıca yakın zamanda Warner Bros.’un Gotham Knights’ın planlanan PlayStation 4 ve Xbox One sürümlerini iptal ettiğini öğrendik.

Gotham Knights, 25 Ekim 2022 tarihinde Xbox X ve S Serisi, PlayStation 5 ve PC’de piyasaya sürülecek.Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR