İncelemeler Teknoloji

Meta Akıllı Gözlüğü Ray-Ban mı olacak?

Meta’nın bir sonraki akıllı gözlüğü FCC başvurularında ortaya çıkmış olabilir. Meta, yeni bir Ray-Ban akıllı gözlüğü çıkarmanın eşiğinde olabilir. Meta’nın Ray-Ban’in sahibi Luxottica ile ortaklaşa ürettiği bir sonraki akıllı gözlük yakın zamanda piyasaya sürülebilir. Lowpass’tan Janko Roettgers tarafından tespit edildiği üzere, FCC’nin veri tabanında Luxottica Group’un bir akıllı gözlüğe ait bir liste ortaya çıktı. Orijinal Ray-Ban Luxottica altında listelendiği ve akıllı gözlüklerin ikinci nesiline ilişkin son raporlar göz önüne alındığında, bu başvuruların yeni özellikler için olduğuna inanabiliriz.

Orijinal Ray-Ban Stories, lenslerin yanındaki kameraları kullanarak fotoğraf ve video çekmenize ve çektiklerinizi yardımcı bir uygulamada incelemenize olanak tanır. Ayrıca ses yakalamak ve çalmak için mikrofonları ve hoparlörleri de var. Bu gözlükler pek tutmadı; Wall Street Journal’ın Ağustos ayında bildirdiğine göre akıllı gözlükleri satın alanların yüzde 10’undan azı bu gözlükleri aylık olarak kullanıyor.

Meta Akıllı Gözlüğü Ray-Ban mı olacak
Meta Akıllı Gözlüğü Ray-Ban mı

Düşük kullanıma rağmen, Meta ikinci nesil ile ilerlemeye devam ediyor gibi görünüyor. Roettgers Ağustos ayında yaptığı açıklamada, yeni akıllı gözlüğün Facebook ve Instagram’da canlı video yayını yapmanıza ve hatta yayınınızı izleyen kişilerin yorumlarını duymanıza olanak sağlayacağını söyledi: “Canlı yayın yapanlar izleyicileriyle doğrudan iletişim kurabilecek ve gözlükler yorumları dahili kulaklıklar üzerinden sesli olarak aktarabilecek.” Wall Street Journal, yeni akıllı gözlüğün “geliştirilmiş pil ömrü ve daha iyi kameralara” sahip olacağını ve 2024 sonbaharında ya da ilkbaharında piyasaya sürülmesinin planlandığını bildirdi.

Meta yorum talebine hemen yanıt vermedi. Şirket 27 ve 28 Eylül tarihlerinde Connect konferansına ev sahipliği yapacak, bu nedenle belki de fuarda bu yeni akıllı gözlükler hakkında daha fazla şey duyacağız. Meta’nın bu etkinlikte, bu sonbaharda çıkması planlanan Meta Quest 3 hakkında daha fazla bilgi paylaşmayı planladığını zaten biliyoruz. Bu cihaz da kısa süre önce FCC’den geçti, bu nedenle Meta’nın bu son tarihe uyacağını tahmin ediyorum.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın. Tüm içeriklerimiz için The Gamer Station Tüm İçerikler

Oynadığınız oyunlarla, Film ve Dizilerle hatta Teknolojik konularla ilgili tartışmalara girebileceğinizi, başlıklar açabileceğinizi, yorumlar yapabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen Panomuza üye olun!

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Pano platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir