İncelemeler Dizi / Film

En İyi 8 Video Oyunu Konulu Anime

En İyi 8 Video Oyunu Konulu Anime listesine birlikte göz atalım. Video oyunları ve anime 80’lerin başından beri iç içe geçmiştir ve bu nedenle, animenin video oyunlarını merkezi bir olay örgüsü noktası olarak göstermesi alışılmadık bir durum değildir. Bu makalede, iyi yürütüldüğünü ve oyunları ana hikayelerine sorunsuz bir şekilde dahil ettiğini düşündüğümüz sekiz video oyunu temalı animenin bir listesini derledik.

Persona 5 The Animation veya Yu-Gi-Oh! gibi animeleri dahil etmeyeceğiz, çünkü bunlar önce oyunlardı ve sadece ileride anime uyarlamaları aldılar. Bu listedeki tüm girişler önce anime idi ve eğer oyun uyarlamaları varsa, bunlar animenin yayınlanmasından sonra yapıldı.

Video Oyunu Konulu Anime

Log Horizon

Log Horizon En İyi 8 Video Oyunu Konulu Anime

Vay canına. Son yazımda Log Horizon’un mekaniklerini ne kadar sevdiğimden ve bir oyun haline getirilirse nasıl iyi bir şekilde tercüme edileceğinden bahsediyorum. Hikaye, karakterlerin oynadıkları Elder Tale adlı oyuna taşınmasıyla başlıyor. Log Horizon’da, ana karakter Shiroe kaba kuvvet yerine diplomasiye değer verdiği için daha az dövüş ve daha çok konuşma var.

Anime, karakterlerin dünyanın kültürüne ve politikasına uyum sağlamasıyla yeni bir dünyada sıkışıp kalmaya gerçekçi bir yaklaşım sergiliyor. Yanında baskınla politik konuşmalarla ilgileniyorsanız bu animeyi seveceksiniz.

Sword Art Online

Sword Art Online En İyi 8 Video Oyunu Konulu Anime

Animenin kendisi Kirito ve arkadaşlarının farklı oyunlardaki yolculuğunu konu alıyor. Bu anime daha çok Kirito’nun kişiler arası ilişkilerine odaklanırken, video oyunları her zaman animenin geçtiği “arkların” her birinde ana tema olmuştur. Log Horizon’un aksine, SAO’da daha fazla aksiyon var, bu yüzden daha çok ilgileniyorsanız, buna bir şans verin.

No Game No Life

no game no life En İyi 8 Video Oyunu Konulu Anime

Bir süredir anime sahnesindeyseniz, muhtemelen No Game No Life’ı izlemeniz tavsiye edilmiştir. Bu anime Shiro ve Sora adlı iki kardeş hakkında. Oyun Tanrısı tarafından bir bilgisayar ekranı aracılığıyla meydan okunduktan sonra, kardeşler onu yener ve bu da Disboard adlı yeni bir dünyaya çağrılmalarına neden olur.

Disboard’da her şey katılımcıların üzerinde anlaştığı bir oyunun sonucuna göre belirlenir. Oyunlar taş-kağıt-makas kadar basit olabileceği gibi sanal gerçeklik FPS’si gibi ayrıntılı da olabilir. Bu animede, Sora ve Shiro’nun tüm Disboard’daki en zayıf ırk olarak kabul edilen Imanity’nin temsilcileri olarak rakiplerini nasıl alt ettiklerini göreceksiniz.

Bofuri: I Don’t Want to Get Hurt, so I’ll Max Out My Defense

Bofuri: I Don’t Want to Get Hurt, so I’ll Max Out My Defense

Ah evet, bu listedeki ilk ve tek uzun isimli anime, ki bu günümüzde hızla standart haline geliyor. Basitlik adına, ona Bofuri diyeceğiz. Bofuri, yakın zamanda kurgusal bir sanal gerçeklik MMORPG’si olan NewWorld Online’ı seçen bir kız öğrenci olan Kaede’ye odaklanıyor. Oyundaki yolculuğuna başlarken, karakter yaratma aracını açar ve bir kalkan sınıfı olmaya karar verir, tüm stat puanlarını canlılığa koyar çünkü acıdan hoşlanmaz.

Anime çok hafif yürekli ve SAO ve Log Horizon’un aksine kendini ciddiye almıyor. Bu, animenin ilk bölümünde, Kaede’nin bir canavarı ölene kadar ısırarak yenmesiyle açıkça görülüyor.

New Game!

New Game!

Burada bir süreliğine alışılmışın dışına çıkacağız. Oyun oynayan karakterlere odaklanan SAO ve Bofuri’nin aksine, New Game! ‘de karakterler oyunları yapanlardır. Bu anime, yeni bir sanatçının oyun geliştirme kurumsal merdiveninde acemilikten baş karakter sanatçısına kadar olan yolculuğunu takip ederken oyun geliştirmeye odaklanıyor.

Bu anime, oldukça açıklayıcı olan “sevimli şeyler yapan sevimli kızlar” alt türüne uyuyor. Rahatlamak için izleyebileceğiniz hafif yürekli bir anime ve crunch time ve işi bitirmek için ofiste uyumak gibi endüstri uygulamalarının ilginç tasvirlerine sahip.

Recovery of an MMO Junkie

Recovery of an MMO Junkie

Recovery of an MMO Junkie her şeyden çok romantizme eğiliyor. Anime, tesadüfen birbirlerini bir MMORPG’de bulan iki karakterin hikayesini ve aralarında gelişen bir romantizmi anlatıyor.

SAO ve Bofuri’nin aksine, bu anime aksiyon sahnelerine sahip değil ve karakterlerin oyun içinden ziyade oyun dışında yaptıklarına daha çok odaklanıyor. Bununla birlikte, animenin oyun içi bölümleri yine de çok fazla bağlam sağlıyor. Ana olay örgüsü oyun olan bir romantizm animesi ilginizi çekiyorsa, buna bir göz atmak isteyebilirsiniz.

Uncle From Another World

Uncle From Another World

Bu anime için tek bir kelime var: Çok komik. Beni kahkahalara boğmayan tek bir bölüm bile yok. Uncle From Another World, bir amca ve yeğeni olan iki akrabanın hikayesini anlatıyor. Animede ana karakter olarak kabul edilen amca, bir kaza sonrası komaya girmiştir. Aradan 17 yıl geçtikten sonra uyanıyor ve komadayken aslında başka bir dünyada olduğunu ortaya çıkarıyor.

İlk başta yeğeni buna inanmadı, ta ki amcası bir büyü yapana kadar. Artık amcasına inanan yeğen, amcasının sihrini göstermesi için bir YouTube kanalı açtı. Uncle From Another World, Sonic ve Guardian Heroes gibi mevcut oyunlara birçok referansla retro oyun dönemine bir saygı duruşu niteliğindedir.

Gamers!

Gamers!

Bir arkadaşım buna “Yanlış Anlamalar: Anime” demişti ve haklıydı. Bir şekilde kendilerini aynı arkadaş grubunda bulan uyumsuz bir grup insan etrafında dönüyor. Arkadaşlıklar aşka dönüşüyor ve gerginlikler tırmanıyor, karakterler karşılarındaki kişiye ne dediklerini açıklığa kavuşturmalarını isteme zahmetine katlanamadıkları için komik durumlara düşüyorlar.

Dramın ortasında, karakterler Guilty Gear ve Persona 4 Arena gibi oyunlara atıfta bulunarak oyun hakkında konuşmak için çok zaman harcıyor. Karakterler farklı isimlerle başka oyunlara da atıfta bulunuyor. Star Ocean’a biraz sevgi gösterdikleri için mutluyum.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın. Tüm içeriklerimiz için The Gamer Station Tüm İçerikler

Oynadığınız oyunlarla, Film ve Dizilerle hatta Teknolojik konularla ilgili tartışmalara girebileceğinizi, başlıklar açabileceğinizi, yorumlar yapabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen Panomuza üye olun!

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Pano platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir