Haberler

NiP, CS:GO koçluk ekibine djL’yi ekliyor!

Yeni sezon başlamadan önce Ninjalar hazırlanıyor.

Organizasyonun bugün yaptığı açıklamaya göre Ninjas in Pijamas, Daniel “djL” Narancic’i yeni CS:GO koçu olarak imzaladı.

Aralık 2021 ortasına kadar NiP’nin baş antrenörü olan Björn “THREAT” Pers’in yerine DjL geçecek. O zamandan beri teknik direktör rolünü üstlendi. NiP, “Daniel bizim için mükemmel bir seçim – şimdiye kadar sınırlı kaynaklarla umut verici sonuçlar gösteren yeni bir koç yeteneği” dedi.

27 yaşındaki oyuncu, şansını Jalapeno, Chaos Esports Club ve Epsilon Esports gibi takımlarda profesyonel olarak deneyen eski bir oyuncu. Ancak bu takımların hiçbirinde fazla başarı bulamadı ve bu da dahL’nin kariyerinde bir değişikliğe yol açtı. 2019’un sonunda koçluğa başladı ve o zamandan beri 2020 baharında bir aylık istisna dışında bu görevde.

Yeni roldeki ilk işi, djL’nin dört ay geçirdiği GamerLegion ile oldu. Daha sonra, c0ntact ve Kopenhag Flames’in bir parçası olarak koçluk deneyimi kazandı ve ikincisi ile BLAST Rising 2021’i kazandı. Son birkaç aydır Apeks’in bir parçasıydı.

Ancak Norveçli kuruluş, herhangi bir A-tier turnuvasına katılmayı başaramadı ve Avrupa’daki diğer düşük seviyeli etkinliklerde parlamadı. Böylece, geçen yılın sonunda kadrosunu tamamen elden geçirmeye karar verdi. Apeks, nawwk, jkaem ve STYKO gibi oyuncularla sözleşme imzalayarak başlangıç kadrosunu çoktan tamamladı. Şimdi, djL devam ederken, organizasyonun yeni bir koç araması gerekecek.

NiP’nin muhtemelen 2022’ye girme konusunda büyük umutları var. Kuruluş, Kasım 2017’de Intel Extreme Masters XVI – Oakland’dan bu yana CS:GO’da büyük bir etkinlik kazanmadı.Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Dokie, The Cook Station ve The Gamer Station platformlarının kurucusu aynı zamanda eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir