Aksiyon Genel Keşif / Gizem Macera Rehberler Simülasyon

Stray Safe Kodları “Gizemli Kasa Şifreler” nasıl çözülür?

Merhabalar arkadaşlar geçtiğimiz günlerde spor yaparken büyük bir sakatlık atladım ameliyat oldum ve sonrasına doktorum uzun bir süre rapor verdi. Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Eeee bende fırsat bu fırsat diyerek elimin altında sağda solda olan oyunları tek tek yükleyip oynamaya başlamıştım ki o sırada yakın zamanda satışa çıkan ve yüksek inceleme puanları alan Stray (PC ve PS4/PS5) oyununda bir kediyi kontrol ettiğimiz eğlenceli oynanışı, keyifli atmosferi ve karakterleri ile öne çıkan sevimli tatlı bir oyuna denk geldim ilk bölümüyle beni içine çeken bu oyunda ilerledikçe gizemli anılar ve eşyalar açıyoruz. Slums ve Midtown bölümündeki gizemli kasaların kodlarına nasıl ulaşılır sizlerle de paylaşmak istedim. İsterseniz burada sizlerle paylaşmış olduğum şifrelerle kasalara açmak için ilgili kasa kodunu girmeniz yeterli olur. Daha sonra Gizemli Şifre ögesi envanterinizden kaybolur.

Oyunun ilk gerçek bulmacalarından biri, Slums bölümüne ulaştığınızda elde edebileceğiniz Stray güvenli kodudur. Keşif sırasında, Gizemli Şifreli bir kasayla karşılaşacaksınız. Kasayı açıp içindeki ödüle erişmeniz için şifreyi bulmanıza yardımcı olacak birini bulmanız gerekecek. Kasanın Gizemli Şifresini ve Saray’ın güvenlik koduna nasıl ulaşırsınız k kolay değil. İsterseniz bu işlemin her aşamasını atlayabilirsiniz. Hemen açmak için Stray kasa kodunu girmeniz yeterli olur. Daha sonra Gizemli Şifre ögesi envanterinizden kaybolur.

Slums Kasasın Üzerinden Çıkan İpucu

Lütfen Sizlerde Minik Dostlarımız Satın Almayıp Sahiplenin Sokaktaki Canlılara Yuva Olun.

Peki bu kasa nerede ve nasıl açılır?

Stray gizemli şifresi nasıl çözülür?

The Slums’daki müzisyenin sağındaki ara sokağı araştırdıysanız, bir çöp yığınının altına yarı gömülü bir kasaya rastlamış olmanız garantidir. Şu an için kilitli ama neyse ki onu en son kullanan kişi açmak için bir ipucu bırakmış. Kasanın gizemli şifresi kasanın önüne sabitlenmiştir ve yaklaşırken sizden onu almanız istenecektir.

almak için ilk ipucunuz başıboş güvenli kod, ancak envanterinizdeki gizemli şifreyi görüntülemek pek işinize yaramaz sonuçta kediler okuyamaz. Neyse ki, yapabilen bir robot arkadaşınız var. B-12’ye gizemli şifreyi gösterin, size şifrenin çözebilecekleri tek parçasını söyleyeceklerdir: sayıları takip eder.

Gizemli şifreyi çözün

The Slums’da dolaşan robotlardan herhangi birine gizemli şifreyi verirseniz, hepsi size aynı şeyi söyleyecektir: ‘Burada sahip olduğunuz çok eski bir ikili kod, bunu yalnızca gerçek bir inek okuyabilir.’ Neyse ki, The Slums: Elliot’ta gerçek bir inek var / var.

Elliot’u iki yoldan biriyle bulabilirsin. Oyunda henüz ona rastlamadıysanız, ona ulaşmanın tek yolu zemin seviyesindedir. Yakınlarda kundaklanmış iki robot bulunan bir kapıya ulaşana kadar The Slums for Elliot’s Programming ‘in etrafındaki birçok tabelayı takip edin. Giriş izni için kapıyı çizin ve Elliot’u bilgisayar iş istasyonlarının önünde toplanmış olarak bulmak için merdivenlerden yukarı çıkın.

Alternatif olarak, Elliot’a bir önceki ziyaretinizde pencereyi kapatan perdeyi indirdiyseniz, gökyüzüne bakan robot Swanito’nun yanındaki asılı kova aracılığıyla ona çatıdan ulaşabilirsiniz. Ortamdaki nesneleri kaşımanın size yeni alanlara nasıl erişim sağlayabileceğini henüz bilmiyorsanız, Başıboş başlangıç ​​kılavuzumuza bir göz atın.

Her iki durumda da, Eliot’a ulaştığınızda, sizin için gizemli şifreyi çözecekler: DUFER BAR.

Stray güvenli kodunu alın

Dufer Bar, The Slums’ın orta kısmına çok yakın bir yerde, The Guardian ile ilk karşılaştığınız yerin hemen arkasındaki merdivenlerin aşağısında yer almaktadır. Hala emin değilseniz, bir otomat makinesine yaslanmış robot olan Teddy’nin hemen sağındaki kapının üzerinde kırmızı neon işareti arayın.

İster inanın ister inanmayın, gizemli şifre sadece binayı değil, aynı zamanda çubuğun içinde aramanız gereken yeri de gösterir. Çubuğun en solunda duvara yaslanmış DUFER BAR yazan kırmızı neon tabelayı bulacaksınız.

Tabii ki, müzik notaları The Slums ’da ortaya çıkarabileceğiniz birçok öğeden sadece biri ve bazılarını bulmak diğerlerinden daha zor.

Hâlâ Barterman için deterjan arayışındaysanız, Stray Super Spirit çamaşırhanesine nasıl gireceğinizin spoiler buradan vereyim çatıda ki aşırı sakar robotumu Vapora yı rahatsız edip elini ayağına dolaştırıp boya tenekesini aşağı düşürmesini sağlıyorsunuz aşağıya düştüğünde kapısı acılan kısım çamaşırhanede aşağıya inip çamaşırhane girdiğinizde hemen solunuzdaki masanın üstünden deterjana ulaşabilirsiniz.

 Midtown’daki kasanın yeri ve kodu

Metrodan çıktıktan sonra ilerlerken midtown sokağına ulaştığınızda sağ taraftaki marketin içine giriyorsunuz rafların en üstünde kasa mevcut.

Kasanın şifresine yine marketin içinde sağdaki duvarın üzerindeki yazıdan ulaşıyorsunuz . Ekrana çıkan rakamları kasay tersten girdiğinizde kasa açılıyor bir rozet daha kazanmış oluyorsunuz.

Stray gizemli kodların tam çözümü ve kod paylaşımlarına ilerledikçe devam edeceğim. Benim atlayıp sizlerin bulduğu gizli kasaları yorumlar kısmında benimle ve okuyucularımızla paylaşabilirsiniz. Ayrıca oyun hakkında düşünce ve önerilerinizde eklemeyi unutmayın. Hepinize bol oyunlu hafta sonları dilerim.

2
0
0
0
0
0
1

editor
Oğuzhan Erdoğan Spor yapmayı bir hayat tarzı olarak benimsedim...genelde basketbol, masa tenisi, langırt ilgileniyorum. Eşimle birlikte doğa yürüyüşleri ve kamp yapmayı da ayrıca çok seviyoruz. Şu anda özel bir şirket reprezant olarak görev yapmaktayım. Oyun oynama 1996 kara kutu dediğimiz atarilerle başladım 1999 yıllın komşumuzun oğlunun bilgisayarı ile bilgisayarlarla tanıştım sonrasında ilk bilgisayım Commodor64 sahibi oldum bir kaç ay sonra yeni bir Bilgisayar alarak oyun, donanım ve ekipman serüvenime kendi çapımda söküp takma eşe dosta pc toplama ve tamirleri ve daha sonrasında ise donanım alıp satma işleri ile devam ettim. Yakın zaman da ülkemizdeki ekonomik krizi fırsata çevirip son anda güzel bir sistem topladım bu sistemle 20 li yaşlarımdaki gibi oyun oynamaya devam etmeyi düşünüyorum oyun oynarken thegamerstation da oyun ve sistem tavsiyeleri, donanım da 2.el ile ilgli düşüncelerimi sizlere paylaşacağım aynı zamdan kanalımızda da yayın açıp birlikte keyifli zamanlar geçirmeyi planlıyorum.

1 Yorum

Bir cevap yazın

EnglishTurkish