Aksiyon Genel Keşif / Gizem Macera Rehberler RPG / MMORPG Tek Kişilik

Şu Anda Oynanacak En İyi 12 Açık Dünya Oyunu

Bugün mevcut olan 12 harika modern açık dünya oyununun bir listesini hazırladık.

Video oyunlarının büyük ölçüde doğrusal olaylar olduğu bir zaman vardı. Kapalı alanlarda ya yukarı aşağı ya da soldan sağa hareket ettiniz. Teknoloji geliştikçe, dijital dünyaların kapsamı da değişti. Artık oyuncular düzenli olarak görevlerle, ilginç karakterlerle ve her konsol nesliyle daha da genişleyen ufuklarla dolu geniş ortamlara maruz kalıyor. Bu deneyimler yüzlerce saat olmasa da düzinelerce saat tüketiyor ve daha fazlası pazara taştıkça, hangi oyunların zaman ayırmaya değer olduğunu bilmek çok önemli hale geldi. Bu amaçla, felç edici bir kararı biraz daha kolaylaştırmaya yardımcı olmak için bugün mevcut olan 12 harika modern açık dünya oyununun bir listesini hazırladık. Bunlar belirli bir sırayla listelenmemiştir ve mutlaka tüm zamanların en iyi oyunlarını temsil etmez. Aksine, bu, kaybolmak için yolunuzdan çıkmanız gereken, son yıllarda ulaşacağınız ve sürekli değişen kaliteli oyunların bir listesi olacaktır.

*

Elden Ring

PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC

FromSoftware, cezalandırıcı ama tatmin edici aksiyon tarzını kanıtlıyor RPG kesinlikle açık dünya formatında çalışıyor. Gizem ve tehlike ile dolup taşan Elden Ring, oyuncuların kendi yollarını çizmelerine izin vererek, çok az rehberlik veya el tutuşu sağlayarak her keşfi gerçekten heyecan verici ve hak edilmiş bir ödül gibi hissettirir. Geleneksel Souls oyunlarının aksine, zorlu bir patrona çarpmak yolun sonu değil. Başka bir yeri keşfedebilir ve zaptedilemez bir kaleyi aşmak, tehlikeli bir bataklıktan kurtulmak veya düzinelerce başka heybetli düşmanı devirmek için tavşan deliklerinden aşağı düşebilirsiniz. Ücretsiz hızlı seyahat ve patron dövüşlerinden önce daha dostça kontrol noktaları gibi yaşam kalitesi eklemeleri biraz stresi azaltır, sizi hayalet bineğinize atlamaya ve bu inanılmaz dünyanın her sırrını keşfetmeye teşvik eder

The Witcher 3: Wild Hunt

PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC

The Witcher 3’ün cesur fantezi dünyası, ölümcül olduğu kadar güzel. Yine de, yoğun doğaüstü canavarlar, zalim yöneticiler ve (tipik olarak) arkadan bıçaklayan vatandaşlardan oluşan nüfusu nedeniyle, aslında içinde yaşamak istemeyiz. The Witcher 3’s Continent, seçim odaklı oynanışının etkisi sayesinde sizi diken üstünde tutuyor. Küçük seçimler genellikle saatler sonra beklediğinizden daha önemli şekillerde geri döner ve her kurnaz hırsızı, boğucu büyücüyü veya korkak şövalye adayı şövalyeyi ilgi çekmeye değer kılar. Etkileyici bir ana hikaye, düzinelerce anlamlı yan görev ve gemiler dolusu hazine ile The Witcher 3 ve olağanüstü genişlemeleri, devasa ortamını keşfedilmeye değer hale getirmeyi başarıyor.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Switch, Wii U

Breath of the Wild’ı büyülü yapan şey, yıllarca süren üçlü A açık dünya tasarımını düzenli hale getirmesidir. Hyrule’u size nereye gideceğinizi söyleyen simgelerle doldurmak yerine, oyuncuların kendi yollarını çizmelerine olanak tanır. Sadece bir zorunlu görevi vardır: Ganon’u yok etmek. Bunu hemen yapabileceğiniz için, diğer her şey isteğe bağlıdır. En büyük oyunlar bile sizi ana doğrusal anlatı yoluna bağlı kalmaya zorlar. BOTW’da, bir oyuncunun Ganon’u öldürme yaklaşımı diğerinden tamamen farklı olabilir. Dört birincil zindanı tamamlıyor musunuz? Usta Kılıcı mı arıyorsunuz? Kalbini inşa et? Hepsinin güzelliği: yanlış cevap yok.

Link herhangi bir yüzeye tırmanabilir, yani dayanıklılığınız varsa, herhangi bir dağın zirvesine ulaşabilir ve hedefinize giden sayısız yol uydurabilirsiniz. Hyrule ayrıca oyuncuların deneyebileceği gerçekçi fizik ve ilkeler üzerinde çalışır (yani, tüm metal nesneler elektriği iletir). İster görkemli ejderhalar, isterse göründüğünden daha fazlası olan bir ada olsun, özlü, eğlenceli bulmacalar ve sayısız gizem içeren yüzlerce tapınağa sahiptir. Doğaçlamayı ve yaratıcılığı her şeyden daha fazla teşvik etmek için Vahşi kayaların nefesi. Genshin Impact ve Immortals Fenyx Rising gibi oyun kitabından ödünç alınan giderek artan sayıda başlık sayesinde mirası pekiştirildi.

No Man’s Sky

PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC

Dünyayı aç? Açık evreni deneyin! No Man’s Sky, oyuncuların rastgele oluşturulmuş gezegenler değerindeki tüm güneş sistemlerini özgürce keşfetmesine izin verir. Her gezegen bir kutu çikolata gibidir; ne alacağınızı asla bilemezsiniz. Garip hayvanlar, tuhaf bitki yaşamı, vahşi hava koşulları ve değerli kaynaklar tarayıcınızı bekliyor. No Man’s Sky, daha büyük vaatlerini yeterince yerine getirmeyen sağlam bir oyun olarak rezil bir şekilde piyasaya sürüldü. O zamandan beri, oyun, diğer şeylerin yanı sıra, temel oluşturma, gerçek çok oyunculu, yaratık evcilleştirme, gerçek hikayeler, su altı keşfi, VR desteği ekleyen sayısız genişletme ve güncelleme ile tam bir 180 yaptı – hepsi ekstra ücret ödemeden. No Man’s Sky mucizevi bir şekilde bir yumruk çizgisinden en yoğun içerikli ve sevilen oyunlardan birine dönüşmedi. 2016’dan beri geminizin kokpitine girmediyseniz, hoş bir sürpriz içindesiniz.

Red Dead Redemption II

PlayStation 4, Xbox One, PC

Çok az stüdyo, Rockstar Games kadar gerçekçi hissettiren dünyalar yaratır ve Red Dead Redemption 2 onların en büyük başarısı olabilir. Bu vahşi batının her santiminden kusursuz ayrıntılar akıyor ve 1800’lere giden bir zaman portalına adım atmış gibi hissediyorsunuz. Yemek pişirme, kamp yapma ve avlanma gibi hayatta kalma unsurları, oyuncuların patikadan yıpranmış bir silahşör olarak etkili bir şekilde rol oynamasına izin veriyor – ve beklediğinizden daha eğlenceli. Acil yan görevler, büyüleyici bir hikaye veya unutulmaz bir yabancının bir anda ortaya çıkabileceği anlamına gelir ve tesadüfen karşılaşacağınız garip manzaralar söz konusu olduğunda çok fazla çeşitlilik vardır. Kanun kaçağı Arthur Morgan’ın son derece çekici bir kahramanı tarafından yönetilen inanılmaz bir hikayeyi ele alın ve Red Dead Redemption 2, yalnızca en iyi oyunlarla değil, ona ilham veren klasik westernlerle de rekabet ediyor.

Forza Horizon 5

Xbox Series X/S, Xbox One, PC

Forza Horizon serisinin yaptığı en büyük hile, oyuncuları açık dünya RPG’leri olarak gizleyerek yarış oyunlarını sevmeleri için kandırmaktır. En son giriş olan Horizon 5, Truva Atı tarzı tasarımın zirvesi olarak hizmet ediyor. Meksika’nın şaşırtıcı derecede güzel bir yorumunda yer alan oyuncular, görünüşte sonsuz sayıda vahşi yarışta rekabet etmek için yüzlerce aracın arkasında oturuyorlar. İster diğer arabalara ister bir 747 uçağa karşı hız yapıyor olun, çok çeşitli etkinlikler ve abartılı bir ton Horizon’u çoğu saf yarış simülasyonuna kıyasla daha tasasız kılıyor. Geleneksel yarışlara ek olarak, Horizon 5’in eğlenceli battle royale, bir zombi enfeksiyon modu ve absürt hikaye odaklı senaryoların (geçit töreni şamandırası sürmek gibi) keyfini çıkarabilirsiniz. Kilitlenebilir arabalardan oluşan şaşırtıcı bir koleksiyon, söz konusu araçları depolamak için satın alınabilir evler, artı kozmetikler ve avatarınız için aptal danslar, kazananın çantasını kazanmak için güçlü teşvikler yaratır. Sınıfının en iyisi sürüş mekanikleri Horizon 5’in birinci sıradaki konumunu sağlamlaştırıyor.

Marvel’s Spider-Man

PlayStation 5, PlayStation 4

Marvel’in Büyük Elma kayalarının harika bir şekilde gerçekleştirilmiş bir kopyasını keşfetmek bir nedenden dolayı: ağda sallanma. Spider-Man’in birincil ulaşım modu, herhangi bir açık dünya oyununda bir patlama ve tartışmasız en eğlenceli geçiş şeklidir. Asla hızlı seyahat etmek istemeyeceğiniz tek başlık olabilir. New Yorklular için Empire State veya Chrysler Binası gibi önemli yerlere tırmanmak harika. Çizgi roman meraklıları için Avengers Tower, Doctor’s Strange’s Sanctum Sanctorum, Jessica Jones’un Alias Investigations ofisi, The Bar With No Name ve diğer tanınabilir sıcak noktaları görmek heyecan verici. Harry Osborn’un bilim deneyleri, rastgele sokak suçlarını yakalama veya güvercinleri (evet, güvercinler) yakalama gibi zorluklar, Peter Parker’ın on yıllık süper kahraman kariyerini belgeleyen büyüleyici hatıralarla dolu sırt çantaları toplamak gibi sağlam bir eğlence sunuyor.

Ghost of Tsushima

PlayStation 5, PlayStation 4

Başlığa göre, Sucker Punch’ın samuray destanı, 1274 Moğol istilası sırasında gerçek hayattaki Japon adası Tsushima’da ortaya çıkıyor. Savaşçı Jin Sakai, düşmanlarla yüz yüze düello yapmak veya onları gizlice almak gibi, evini gerekli her şekilde özgürleştirmelidir. gölgelerden. Tsushima’nın ezici güzelliği nefes kesici. Bol çiçek tarlaları, uzun otlar ve rüzgarda dans eden bambu ormanları, şimdiye kadar yapılmış tüm samuray filmlerinin idealize edilmiş bir versiyonunda yaşama duygusu yaratıyor. Çağrılabilir bir rüzgar akımı şeklindeki akıllı ve incelikli rehberlik, oyuncuları daldırmayı bozmadan doğru yöne yönlendirir. Oyun çok sayıda yan görev içeriyor, ancak en önemli olanı Jin’in birincil müttefiklerinin istismarlarını izleyen anlatı bölümlerinden oluşuyor. Bir tilkiyi gizli bir hazineye kadar takip etmek veya bir haiku oluşturmak için bir şelalenin yanında meditasyon yapmak, çok az oyunun sunduğu bir tuhaflık ve dinginliği yakalar.

Assassin’s Creed Odyssey

PlayStation 4, Xbox One, Stadia, PC

Assassin’s Creed serisi, heyecan verici bir dizi tarihi destinasyon sunuyor: Rönesans İtalya, Viktorya dönemi Londra ve Batlamyus dönemi Mısır, bunlardan birkaçı. Birini seçmemiz gerekiyorsa, Odyssey’nin antik Yunanistan’ı ağzı açık bırakan yorumuyla yola çıkıyoruz. İçinde tamamen kaybolacak bir oyun arıyorsanız, Odyssey içerikle dolup taşıyor. Çok sayıda ana anlatı dizisi, sayısız yan görev, fethedilecek kaleler, deniz savaşları, efsanevi hayvan avları ve çok daha fazlası kahraman Kassandra/Alexios’u bekliyor. Odyssey, keşfetmek için daha eğlenceli geliyor çünkü bir video oyunu olmayı herhangi bir girişten daha fazla kucaklıyor ve neredeyse her yüzeye tırmanmanıza izin veriyor. Hatta düşme hasarını (çok uzun, saman yığınları) ortadan kaldıran bir yeteneğe sahiptir. Temel oyunu temizlemek için yüz saat harcamak yeterli değilse, fantastik Fate of Atlantis gibi DLC genişletmeleri bu büyük şişman Yunan macerasını genişletiyor.

Sable

Xbox Series X/S, Xbox One, PC

Pek çok açık dünya bağımsız oyun görmüyorsunuz, ancak Sable geniş bir arazide gezinmek için canlandırıcı minimalist, şiddet içermeyen bir yaklaşım sunuyor. Sable olarak, hayattaki amacınızı bulmak için ritüel bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Speeder benzeri planörünüzle çarpıcı bir çölde seyir halindeyken, kaderinizi simgeleyen maskeleri toplamak için yükselen simge yapıları ve izole köyleri ziyaret edeceksiniz. Bunu yapmak, uygun gördüğünüz kadar çok veya az kişiye yardım etmeyi içerir. Breath of the Wild gibi, Sable da tamamlamanız gereken birincil bir görev olmadan kendi yolunuzu çizmekle ilgilidir. Mevcut tüm maskeleri toplamak istiyorsanız, yapabilirsiniz. Sadece bir tane bulur ve “olmam gereken şey bu” diye karar verirseniz, bu da sorun değil. Sable’ın renkli karakter kadrosu, sesi olmamasına rağmen kişiliği yansıtıyor. ve kum tepeleri arasında saklanan büyüleyici kültürler ve ileri teknoloji, her keşfi bir olay gibi hissettiriyor. Japon Kahvaltısının muhteşem bir ortam müziği ile desteklenen Sable, unutulmaz bir yetişkinlik yolculuğudur.

Horizon Zero Dawn

PlayStation 4, PC

Horizon Zero Dawn’ın kıyamet sonrası Amerika Birleşik Devletleri, dev bir gizem olarak hareket ediyor. Modern insanlık yüzyıllar önce düştü, ancak insanlık küçük, kabile toplumlarında devam ediyor. Eski uygarlıktan geriye kalan her şey, herhangi bir canlı yaratık kadar doğal olarak topraklarda yaşayan duyarlı, robotik hayvanlardır. Savaşçı Aloy olarak, insanlığın çöküşünün ardındaki gerçeği ortaya çıkaran, bu mekanik canavarların kökeni ve onunla olan bağlantınız, neyse ki, inişi sonuna kadar tutan etkili kancalar olarak hizmet ediyor. Robotların kendileri, oyuncuları stratejik olarak onları parça parça sökmeye zorlayan eğlenceli savaşlar sunarak ana cazibe görevi görür. Horizon Zero Dawn aynı zamanda teknik bir güç merkezidir. Oyun çok güzel, ve fütüristik ve ilkel estetiğin yan yana gelmesi, benzer şekilde tasarlanmış başlıklardan oluşan kalabalık bir deniz arasında öne çıkmasını sağlıyor. Oyunun görev tasarımı açık dünya gazilerini şaşırtmayacak olsa da, öncüllerinde Aloy’s kadar çekici olan birkaç ayar var.

0
0
0
0
0
32
0

Bir cevap yazın

X