Rehberler Teknoloji

Tarayıcı kullanarak QR kodu oluşturma

Tarayıcı kullanarak QR kodu oluşturma. Birinin bir web sayfasını bulmasını kolaylaştırmak istiyorsanız, bir QR kodu yardımcı olabilir. QR kodları, özellikle bir web sayfasına hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmak söz konusu olduğunda çok faydalı olabilir. Birini web sitenize veya ihtiyaç duyduğu bir web sayfasına hızlı bir şekilde yönlendirmek istiyorsanız, o sayfa için bir QR kodu oluşturabilirsiniz.

Erişebileceğiniz çeşitli QR kodu oluşturma uygulamaları bulunmaktadır. (Hangisini seçeceğiniz konusunda dikkatli olmanız gerektiğini unutmayın, çünkü dürüst olmayan bir uygulama, oluşturulan QR’ye izleme veya başka bir kod ekleyebilir). Buna ek olarak, Instagram gibi bazı çevrimiçi hizmetler kendi QR kod üretimlerini sunabilir. Ancak iyi bir genel çözüm için, Chrome ve Edge gibi Chromium tabanlı tarayıcılar aracılığıyla kolayca bir QR kodu oluşturabilirsiniz.

Android’de Chrome kullanma

Chrome tarayıcısı Android’de yerleşik olduğundan, bu çok kolay:

 • Chrome tarayıcısını açın ve kodunu oluşturmak istediğiniz web sitesine gidin.
 • Sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun ve Paylaş… öğesini seçin.
 • Paylaş açılır penceresinin altında bir QR kodu simgesi olacaktır (hemen göremiyorsanız sola kaydırın). Simgenin üzerine dokunun.
 • Hemen bir QR kodu oluşturulacaktır. Daha sonra kullanmanız gerekiyorsa İndir’e dokunun.

iOS’ta Chrome’u kullanma

QR kodu oluşturmak için iPhone’unuzdaki Chrome tarayıcısını da kullanabilirsiniz (App Store’da var). İlginç bir şekilde, iOS ile Chrome’un Android sürümüne kıyasla daha az adım atmanız gerekiyor.

 • Chrome tarayıcısını açın ve kodunu oluşturmak istediğiniz web sitesine gidin.
 • Sağ üst köşedeki yükleme simgesine dokunun.
 • Açılır menüde QR Kodu Oluştur’u seçin.
 • Hemen bir QR kodu oluşturulacaktır. QR kodunu indirmek veya paylaşmak istiyorsanız Paylaş… düğmesine dokunun.

Masaüstünde Chrome Tarayıcı kullanarak QR kodu oluşturma

Chrome tarayıcısı bir QR kodu oluşturur ve ardından bunu kopyalamanıza veya indirmenize izin verir. -Tarayıcı kullanarak QR kodu oluşturma

Yine, herhangi bir masaüstü bilgisayarda (Mac veya Windows PC) Chrome tarayıcı kullanıyorsanız, QR kodu oluşturmak için bunu kullanabilirsiniz.

 • Chrome tarayıcısını açın ve kod oluşturmak istediğiniz web sitesine gidin.
 • Adres çubuğundaki Bu sayfayı paylaş simgesine tıklayın ve QR Kodu Oluştur’u seçin.
 • Bir QR kodu, kodun temsil ettiği URL ve onu Kopyalamanıza veya İndirmenize izin veren düğmeler içeren bir açılır kutu alacaksınız.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın. Tüm içeriklerimiz için The Gamer Station Tüm İçerikler

Oynadığınız oyunlarla, Film ve Dizilerle hatta Teknolojik konularla ilgili tartışmalara girebileceğinizi, başlıklar açabileceğinizi, yorumlar yapabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen Panomuza üye olun!

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Pano platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir